Judo klub Zrinski

TURNIR U SVETOJ NEDJELJI Judaši čakovečkog Zrinskog osvojili 15 medalja i 3 pehara

- Ovo je rezultat napornog rada i timskog duha, čestitam svima na fantastičnom uspjehu - poručuje trener Filip Šeketa

Sveta Nedjelja bila je mjesto velikog turnira pod nazivom ”13. Sakura Cup”. Natjecanje je okupilo 623 natjecatelja iz 50 klubova.

Na turniru su nastupili judaši Zrinskog s 21 natjecateljem. U manjim dobnim skupinama najzapaženiji rezultat napravile su cure, Marta Mikulić Ganzer s dvije pobjede i jednim porazom osvojila je 2. mjesto dok je Zoa Šopar s dvije pobjede i dva poraza osvojila 3. mjesto.

Ivan Papa u kategoriji do 50 kilograma zauzeo je 1.mjesto. Nakon uzrasta do 10 godina, slijedio je uzrast do 12 godina, Noel Ganzer nastavlja s dobrim borbama te je s tri pobjede osvojio 1 .mjesto. U uzrastu do 14 godina Zrinski je napravio najbolji rezultat, prva mjesta osvojili su Petar Balunović s četiri pobjede te Meris Ramadani s tri pobjede, drugo mjesto osvojio je Iker Novak te treće mjesto Mihael Vidaković.

U ukupnom poretku do 14 godina dečki su osvojili pehar za prvo mjesto. Ali tu nisu stali, krenuo je uzrast do 16 godina te su se judaši išli boriti sa starijim judašima. Loren Janković i Nika Đurinić koji su uzrast U16 osvojili su zlatne medalje, srebrni su bili Roko Krklec te Iker Novak, dok su brončanu medalju osvojili Petar Balunović i Meris Ramadani. U ukupnom poretku su zauzeli visoko drugo mjesto te osvojili pehar.

Na natjecanju su još sudjelovali Jakov Bistrović, Lovro Panić, Tezej Janković Crnčec, Lana Jezernik, Amber Lacko, Megan Lacko, Viktoria Vodošek, Jakov Colev te Leonardo Šopar, natjecatelji su pokazali dobre borbe te ostvarili pokoju pobjedu, međutim ovog puta nije bilo dovoljno za medalju. Nakon turnira slijedio je još jedan turnir pod nazivom ”Adapted judo” za osobe s poteškoćama. Naš Nenad Vrbanec sa sjajne dvije pobijede i jednim porazom osvojio je srebrnu medalju a klub je osvojio pehar. Tako su se judaši Zrinskog u svoj Čakovec vratili s čak 15 medalja i tri pehara.

– Ponosan sam na svoje judaše koji ostavili srce na tatamiju te napravili sjajne rezultate, ovo je rezultat napornog rada i timskog duha, čestitam svima na fantastičnom uspjehu – poručuje trener Filip Šeketa.