KK Globus osvojio 20 medalja na Međimurje Openu

U subotu, 8. rujna u Čakovcu je održan 16. međunarodni karate turnir Međimurje Open u organizaciji Karate kluba Globus Čakovec. Nastupilo je 500 natjecatelja iz 67 klubova i reprezentacija Mađarske (reprezentacija Budimpešte), Slovenije, Srbije, Austrije i Hrvatske.

Klub zavaljuje svim natjecateljima, trenerima, klubovima, reprezentacijama na dolasku i sportskom druženju uz nadu da se susretnu dogodine na 17. međunarodnom karate turniru Međimurje Open. Na turniru su nastupili članovi Karate kluba Globus Čakovec i osvojili odličnih 20 medalja (4 zlatne , 6 srebrnih i 10 brončanih) i time 3. mjesto u ukupnom poretku od 67 klubova i 1. mjesto u poretku klubova iz Hrvatske:

1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Sven Kraljić – ml.kadeti borbe -48kg, kata team Globus 1 (Matko Legen, Josip Slukić i Kristian Topličanec) – ml.učenici kate ekipno 9-6.kyu, kata team Globus 1 (Matko Legen, Josip Slukić i Kristian Topličanec) – ml.učenici kate ekipno open,  kata team Globus (Filip Balent, Matko Legen i Kristian Topličanec) – učenici kate ekipno

2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Josip Slukić – ml.učenici borbe -34kg, Nikolas Obadić – kadeti borbe -70kg i juniori borbe -68kg, Matko Legen – ml.učenici kate,  Ivan Sokač – učenici kate 9-6.kyu, kata team Globus 2 (Filip i Lovro Balent, Ivan Skok) – ml.učenici kate ekipno

3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Matko Legen – ml.učenici borbe -30kg, Lovro Balent – ml.učenici borbe +38kg, Ivan Skok – ml.učenici borbe +38kg, Miljenko Novaković – borbe juniori +76kg, Josip Slukić – ml.učenici kate 9-6.kyu, Elena Kečkeš – ml.učenice kate, Filip Balent – ml.učenici kate, Kristian Topličanec – ml.učenici kate, Ivan Skok – učenici kate 9-6.kyu, kata team Globus 3 (Teo Kečkeš, Ivan Sokač i Roko Štokić) – ml.učenici kate ekipno

Odlične nastupe prikazali su i ostali članovi Karate kluba Globus, ali ovaj puta uz malo manje sportske sreće.

Karate centar Nedelišće

Na spomenutom turniru su nastupili članovi Karate centra Nedelišće i osvojili odličnih 10 medalja.

1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Roko Štokić – ml.učenici kate 9-6.kyu, Tea Lena Špoljarić – ml.učenice kate 9-6.kyu, kata team Karate Centar 1 (Tena Vizinger, Sabina Petković, Leda Novak) – ml.učenice kate ekipno open

2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Niko Trajbar – ml.učenici kate 9-6.kyu, kata team Karate Centar 1 (Niko Trajbar, Roko Štokić, Nino Čurin) – ml.učenici kate ekipno 9-6.kyu

3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Nino Čurin – učenici kate 9-6.kyu

Sve natjecatelje su pripremali i vodili na natjecanju treneri Mladen Vizinger, Dejan Slukić i Tihomir Grgić.