Karatistima Globusa sedam medalja na Prvenstvu Hrvatske

U Osijeku u dvorani Gradski vrt, održano je Prvenstvo Hrvatske u karateu u katama za mlađe uzraste: cicibane (6-7 godina), mlađe učenike (8-9 godina), učenike (10-11 godina) i mlađe kadete (12-13 godina). U brojnoj i izuzetno jakoj konkurenciji na ovom Prvenstvu Hrvatske nastupilo je preko 250 natjecatelja iz 38 klubova. Na Prvenstvu su nastupili i mladi karatisti Globusa iz Čakovca koji su osvojili čak 7 medalja (2 zlata, 2 srebra i 3 bronce). U uzrastu mlađih učenika su time postali najbolji klub u Hrvatskoj sa osvojene 2 zlatne medalje, 1 srebrom i 1 broncom. U ukupnom poretku klubova (u svim uzrastima zajedno) osvojili su visoko 3. mjesto te tako još jednom potvrdili da se sav trud mladih karatista, njihovih trenera i roditelja ove sezone itekako isplatio i urodio plodom.

Inga Grgić, prvakinja Hrvatske

Medalje za Karate klub Globus osvojili su:

1. mjesto i zlatnu medalju, te naslov Prvaka Hrvatske osvojili su: Inga Grgić – ml. učenice pojedinačno, Ekipa Globus ml. učenice (Lucija Balent, Inga Grgić, Tea Lena Špoljarić)– ml. učenice ekipno

2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Ekipa Globus ml. učenici (Noa Jambrović, Josip Slukić, Nikola Topličanec) – ml. učenici ekipno, Ekipa Globus učenice (Inga Grgić, Stela Horvat, Sabina Petković)– učenice ekipno

3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Noa Jambrović –  ml. učenici pojedinačno, Ekipa Globus 1 učenici (Filip Balent, Adrian Fajfar, Kristian Topličanec)  –  učenici ekipno, Ekipa Globus ml. kadeti (Filip Balent, Adrian Fajfar, Kristian Topličanec)  –  ml. kadeti ekipno

U još dvije kategorije im je zamalo izmakla medalja: 5. mjesto je osvojila Ekipa Globus 2 učenici (Teo Kečkeš, Josip Slukić, Roko Štokić), a 7. mjesto je osvojio Nikola Topličanec u ml. učenicima pojedinačno. Natjecatelje su na Prvenstvu Hrvatske vodili treneri Tihomir Grgić i Dejan Slukić.

S ovih 7 medalja te s prethodno osvojene 3 medalje na Prvenstvu Hrvatske u ožujku (sveukupno 10 medalja), karatisti Globusa su najuspješniji klub u županiji i regiji Sjeverozapadna Hrvatska, kao i jedan od najuspješnijih klubova u Republici Hrvatskoj u prvom dijelu sezone 2014. Na jesen ih još očekuju Prvenstva Hrvatske u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji gdje brane naslov ekipnih prvakinja Hrvatske u kadetskoj konkurenciji.