Udruga tjelesnih invalida Međimurja provodila je projekt pod nazivom “Znanjem protiv predrasuda” i to u pet osnovnih škola na području Međimurske županije. Radi se o Osnovnoj školi Nedelišće, Osnovnoj školi Prelog, Osnovnoj školi Mursko Središće, Osnovnoj školi Kotoriba i II. Osnovnoj školi Čakovec.
Glavni donator tog projekta je bilo bivše Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi (sadašnji naziv nadležnog ministarstva je Ministarstvo socijalne politike i mladih). Sama svečana završnica održala se 13. lipnja u 11,00 sati u prostoru Male scene Centra za kulturu Čakovec. Uvodni pozdrav svim okupljenima uputio je Branko Baksa, predsjednik Udruge i voditelj ovog projekta.
Naglasio je zadovoljstvo provedbom projekta i njegovo značenje za sve osobe s invaliditetom. Svečanosti su prisustvovali predstavnici Međimurske županije, predstavnici Grada, predstavnici Udruge invalida rada, Udruge gluhih i nagluhih, Udruge slijepih Međimurske županije te Saveza udruga osoba s invaliditetom Međimurske županije, predstavnici škola, članovi Udruge i volonteri.
U okviru same svečanosti izloženi su radovi učenika na spomenutim radionicama. Prezentaciju rada Udruge i samog projekta je održala Martina Kovačić, magistra socijalnog rada, djelatnica Udruge. Ovim jednogodišnjim projektom održano je dvadeset edukativnih radionica u kojima je sudjelovalo ukupno 107 zainteresiranih učenika koji su kasnije okupljeni u pet neformalnih Klubova.
Svaki od spomenutih Klubova je održao zajedničku aktivnost te na taj način na razini škola održao akciju usmjerenu pomoći osobama s invaliditetom. Djeca su osmislila vrlo kreativne nazive tih klubova pa su se nazvali “Velikim pomagačima” u Osnovnoj školi Mursko Središće, “Malim velikim rukama” u Osnovnoj školi Prelog, “Pomoć malom srcu” u Osnovnoj školi Nedelišće, “Malim herojima” u II.Osnovnoj školi Čakovec te “Najboljim prijateljima” u Osnovnoj školi Kotoriba.
Učenici su kroz ove projektne aktivnosti učili o ljepoti različitosti, toleranciji u zajednici te se upoznali sa svijetom osoba s invaliditetom. Osim voditelja radionica, Branka Bakse i Martine Kovačić, održavanje spomenutih aktivnosti ne bi bilo moguće bez volontera Udruge. Oni su Dario Horvat, Ivana Jalšovec, Željka Leček, Maja Lesar, Lucija Horvat, Sanja Vrbanec, Marija Hižman, Matea Fučko, Lea Kovačić, Željka Mihalic, Petra Baksa i Monika Kuzma.
Na radionicama su sudjelovali i članovi Udruge koji su učenicima prenijeli svoja životna iskustva te tako dali svoj doprinos ovom projektu. To su Marijana Martinjak, Vera Radiček, Dragutin Posavec i Vladimir Balić. U Udruzi napominju da planiraju nastavak projekta u drugim osnovnim školama u Međimurskoj županiji, ukoliko ovakav projekt bude financijski odobren od strane donatora.