22. KOLO

III. NOGOMETNA LIGA SJEVER Prva proljetna pobjeda Graničara, Polet/SMNM slavio u derbiju kola, a Međimurje u lokalnom derbiju

Evo nogometnih izvještaja

POLET/SMNM -VARTEKS 2-0

SVETI MARTIN NA MURI Igralište NK Polet. Gledatelja 350. Sudac: Karlo Rupčić (Kalinovac). Pomoćnici: Huđ i Plantak. STRIJELCI: 1:0 Patafta (6), 2:0 Žganec (42).

POLET/SMNM: Horvat, Štefanec, Mesarić, Fotak, Mezga (80. Hućurščak), Barat, Jurinić, Novinščak (60. Muršić, 65. Bistrović), Patafta, Tuksar, Žganec. TRENER: Zoran Šardi.

VARTEKS: Banfić, Lukačić (46. Vlah), Stojko, Mikičić (46. Da Silva), Havojić (8. Manojlović, 46. Kanceljak), Dolovski, Jakupak, Matovav, Glavica, Kukec, Kos. TRENER: Zoran Vukelić.

Vodeća ekipa prvenstva bez većih je problema ostvarila pobjedu nad čvrstom ekipom Varteksa koja je ostvarena već u prvome dijelu utakmice.

Naime, već u 6. minuti šok za goste priredio je Patafta koji sa šesnaest metara postiže pogodak za 1:0. Nakon pogotka gosti se konsolidiraju jalovo prijete da bi u 42. minuti prvo ime utakmice Patafta odlično proigrao Žganca koji kroz šumu nogu uspije postići pogodak za 2:0. Početkom drugog dijela utakmice gosti imaju veći posjed lopte, Polet se organizirano brani i odolijeva napadima dok prijeti preko brzih kontri ali bez učinka.

Do kraja utakmica se je primirila te je domaćin desetkovan zbog ozljeda i kartona u derbiju kola ostvario pobjedu te se još više približio osvajanju naslova prvaka lige.

MEĐIMURJE – DINAMO (D) 4:0 (3:0)

ČAKOVEC – Stadion Mladosti. Gledatelja:250. Sudac:Ivan Slunjski (Varaždin). Pomoćnici: Šprem i Stolnik. Delegat: Martinčić. Strijelci: 1:0 Bešlić (24), 2:0 Ivančić (27), 3:0 Rodrigues (33), 4:0 Drk (89).

MEĐIMURJE: Jelavić,Pejanović, Mrazović, Rodrigues (70. Lesar), Ivančić (70. Fujikawa ), Drk (90
Obadić ), Krznar, Vinski (90. Puljić), Senčar, Štajerec, Bešlić (70.Novak). Trener: Antun Jurić.

DINAMO:Prekupec, Žilić (46. N. Malenović), Novak, Sabol, Krznar, Hlišć K. Malenović (46. Marodi),
Petak, Mezga (46. Rališ), Bacinger (46. Jakšić ), Šimunić (46. Kovač). Trener: Dalibor Gorupić

Zaslužena, uvjerljiva pobjeda domaćih koji su ovaj puta igrali dobro i napadački što im se je na kraju isplatilo. Susret je riješen već u prvih 45 minuta, domaći su za devet minuta postigli tri pogotka, a do kraja susreta bilo je još s obje strane prilika za promjenu konačnog ishoda, jednu je minutu pred kraj iskoristio Drk. Treba spomenuti i 5. minutu kada gostima nije suđen kazneni udarac.

RUDAR – PITOMAČA 0:1 (0:1)

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Šoderka. Gledatelja:; 200. Sudac: Darijaoa Brkić (Zagreb). Pomoćnici:
Balint i Ferenčić. Delegat: Remar.Strijelac: 0:1 Matančić (20 – 11 m)

RUDAR: Kodba, Antolović, Zeljko, Ratajec, Vinko ()61. Jurak), K. Nedeljko (61. Mendelski),P. Nedeljko
( 75I.Liklin), Roginić, L. Liklin (26. Radiković), Vaš, Martinjaš. Trener: Damiar Lepen-Jurak.

PITOMAČA: Tudić, Kajzogaj (52. Šantek), Jantol, Pavličević, Kosanović, Babić, Jakupec (90. Erdelji),
Matančić (61. P.Begović),I. Begović, Tominac, Olorumfeni (90. Kvrgmjaš). Trener: Ivan Presečan.
Crvenj karton: Deni Hajdarović (67).

Domaći se nisu nadali ovakvom ishodu. Imali su prilike za boljki rezultat, nisu ih iskoristili, pogodak
koji je odlučio o pobjedniku gosti su postigli iz kaznenog udarca. Domaći pak nisu iskoristili ni
prednost igrača više, u 67.minuti „pocrvenio je“ Deni Hajdarović.

GRANIČAR – VIROVITICA 2:0 (0:0)

KOTORIBA –Sportski park. Gledatelja:200. Sudac: Dino Sabljić (Bjelovar)Pomoćnici:Živković i Marušić).
Delegat: Ptiček. Strijelci: 1:0 Golenja (90), 2:0 Camara (90+3).

GRANIČAR: Ramaj, Vađunec (57. Mlakar), Sabol, Nađ (46. Dežđek), Golenja, Camara, Jadanić, Gal,
Škoda (46. Kvakan), Brčić, Jendrić (83. Mikulan). Trener: Mario Piškor.

VIROVITICA: Šimić, Kovačević, Spudić, Sabo, Sinjaković (71. Novaković), Rengel (83. Kasumović),
Duvnjak, Souza, Antoniadis (83. Rokiner), Špoljar, Abe. Trener: -.

Vrlo dobrom i borbenom igrom, posebno u drugom dijelu susreta domaći su „došli“ do važne
pobjede i istro tako važnih bodova što im mnogo znači pred teško subotnje gostovanje u Koprivnici.

Sve je riješeno u 90. minuti i trećoj minuti sudačke nadoknade (90+3), kada su Golenja i Camara
goste “bacili u očaj“. Gledatelji su ovaj puta zadovoljni napustili Sportki park, domaćima je to prva