NEDJELJA

PREMIER LIGA Centrometal i Nedelišće odigrali neriješeno, a Dinamo (P) pobijedio Međimurec

Bila je zanimljiva i napeta nogometna nedjelja!

CENTROMETAL – NEDELIŠĆE 1:1 (0:0)

MACIANEC – Igralište Trate. Gledatelja: 400. Sudac: Damir Klarić (Turčišće). Strijelci. 0.1 S. Treska (57), 1:1 Meglić (84 – 11 m).

CENTROMETAL: Petković, ister, Dombaj, Kršlak, Treska, Meglić, Mihaljuš, Glogovec (67. Štrukelj), Cimerman, Toma Antonović. Trener: Nikola Goričanec.

NEDELIŠĆE: Kanižaj, Dos Santos (63. Mavriček), J. Vibovec, Lončar, S. Treska, I. Treska, Bujanić, Jelovečki, De Souza,F. Vibovec, Munđar (77. Leal Stocco). Trener: Davor Balent.

Susjedski derbi završen je bez pobjednika. Gosti bolji u prvom dijelu susreta s tri neiskorištene prilike za uvjerljivo vodstvo, domaći u tom dijelu s također jednom 100% prilikom.

U drugom, dijelu susreta gosti su vodeći pogodak postigli naklon slobodnog udarca, a domaći izjednačujući nakon kako stoji u izvješću delegata opravdano suđenog kaznenog udaraca. Bilo je i dosta nervoze na klupama oba sastava, a prema izvješću delegata spornih pak situacija nije bilo.

MEĐIMUREC – DINAMO (P) 1:2 (1:1)

DUNJKOVEC/PRETETINEC – Igralište Trate. Gledatelja: 300. Sudac:Marijan Dumančić (Čakovec). Strijelci: 0:1 Sabo (26), 1:1 Vručina (31-11 m), 1:2 Nađ (75).

MEĐIMUREC: Šafarić, Volar, Cerovčec, Hrustek, Mraz, Špoljar, Dos Santos, Vručina, P.Pintarić (65.Mihalković), Zadravec (57. J. Pintarić), Horvat (88. Fuček). Trener: Jurica Vručina.

DINAMO: Tizaj, F. Jančec, Sabo (73. Pintar), Štrok (90. Vugrinec), Gajnik, Taradi (59. Nađ, 90. Jeđud), M. Jančec, Lacković, Fažon, Podgorelec, Kovačić. Trener: Josip Fažon.

Derbi susret prvo i drugo plasiranih sastava Lige završen je pobjedom gostiju, domaći su pak prvi puta poraženi i u nastavak prvenstva oba sastava kreću s istim brojem bodova i istim ambicijama. Mogao je rezultat biti i drugačiji da su iskorištene sve prilike. U prvih 45 minuta svaka je momčad postigla po jedan pogodak, s obje strane bilo je prilika za promjenu rezultata.

U drugom dijelu domaći su propustili dvije velike prilike za vodstvo, gosti svoju u 75. minuti nisu i na kraju njihovo veliko i opravdano veselje važnom pobjedom. Gosti su imali primjedbu za kazneni udarac dosuđen za domaće, a domaći da je pobjedonosni pogodak gostiju postignut iz zaleđa, te da im u sudačkoj nadoknadi nije suđen kazneni udarac. Snimka će pokazati tko je u pravu, rezultat se međutim neće promijeniti.

SLOGA (Š) – JEDINSTVO (GM) 3:1 (1:0)

ŠTRIGOVA – Igralište Sloge. Gledatelja: 250. Sudac: Marko Fleten (Prelog).Strijelci: 1:0 Farkaš (41), 1:1 Bubek (62), 2:1 Kovač (78), 3:1 Castro (85).

SLOGA: Novak, Lukovnjak (90. Kovačić), Farkaš (62. Šoštarić), Ferlin, Kovač (88. Kanski), Ivetić, Martinović, Perkušić, Vuković (82. Casro), Spasić, Pukšec (90.Kopjar). Trener: Danijel Jagec.

JEDINSTVO: Đurman, Ermešić (82. Srnec), Vrbnjak, Kolarić, Ladić (88. Šegović), Seagusa, Jančijev, Bubek, Bartolec (73. Novak), Tomašić, Horvat (56. Kovačić). Trener: Krunoslav Bratković.

Nervozan susret na kojem je sudac morao primijeniti niz disciplinskih mjera (žuti kartoni), a Fran Tomašić je u 70. minuti ‘pocrvenio’ (drugi žuti karton).

U prvih 45 minuta domaći su preko Farkaša postigli vodeći pogodak, a nakon što je Bubek poravnao rezultatski ishod, domaći su još dva puta preko Kovača i Castra „poentirali“ za konačni zasluženi uspjeh.