Pobjeda odbojkaša Centrometala, košarkaša Međimurja i Rudara

U A-2 košarkaškoj ligi Rudar je u Murskom Središću pobijedio Grafičara 63:51. Međimurje je u gostima bilo bolje od Ivančice 96:67. U nedjelju Čakovec u 17:30 sati dočekuje Ivančicu.

U susretu 1. odbojkaške lige Centrometal je na svom terenu ispratio Zagreb s 3:0. Po setovima je rezultat bio 25:19, 25:23 i 25:20.

CENTROMETAL – ZAGREB 3:0 (25:19, 25:23, 25:20)

Dvorana SGC Aton, gledatelja 60
Suci: Vurušić, Žužul (oba Varaždin)

Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Makarov, Vabec, Križanović,
Harambašić, Todorović, T.Posavec, M.Posavec, Gotal, Petran (trener
Kirić)

Zagreb: Bogdanović, Šimunić, Vujović, Svedrović, Abdulaj, Hrelja,
Rilović, Šmitlehner, Glavica, Mišin, Zelenika (trener Laninović)

Odbojkaši Centrometala očekivano su svladali momčad Zagreba rezultatom 3:0, te im time uzvratili za jesenski poraz istim rezultatom. Tijekom cijelog susreta vidjelo se da je međimurska momčad bolja, te je ostvaren rezultat realan.

U ovoj utakmici trener Kirić dao je šansu za igru baš svim svojim igračima koji su navedeni u zapisniku. Prvi set je počeo izjednačeno, na prvom odmoru prednost Zagrebaša 8:7, na drugom vodi Centrometal 16:15. Nakon toga domaći ubacuju u veću brzinu, te prednost raste za konačnih 25:19. U drugom setu je Centrometal poveo 12:8, kasnije i 15:11. Međutim Zagrebaši se ne predaju i dolaze na samo poen zaostatka kod 17:16. Zatim Centrometal opet odlazi na veliku prednost od 21:16. U završnici je bilo 24:21, Zagreb je spasio dvije set lopte, treću nije i set je okončan sa 25:23.

U trećem setu velika prednost od početka za črečanski klub od 8:1. Nakon toga prednost Centrometala je stalno između četiri i sedam poena da bi završilo 25:20.

U redovima domaćih istakli su se Križanović i Todorović. Ovom pobjedom Centrometal je popeo na šesto mjesto prvenstvene ljestvice. U narednom tjednu čekaju ih dvije utakmice. U srijedu gostuju u Šibeniku, dok u subotu u Nedelišće dolazi Sisak. Ta se utakmica igra u dvorani SGC Aton sa početkom u 18:00 sati, a ulaz je besplatan. (J.K.)