17. KOLO

TREĆA LIGA Polet/SMNM preokretom u sudačkoj nadoknadi ostvario pobjedu u Koprivnici

Izvještaji s nogometnih utakmica!

Rezultate i tablice svih međimurskih nogometnih liga možete pogledati na ovoj poveznici:

NOGOMETNE LIGE

KOPRIVNICA 3 : POLET/SMNM 4

KOPRIVNICA Gradski Stadion. Gledatelja 120. Sudac: Marin Ćosić. STRIJELCI: 0:1 Benko (10), 1:1 Jambrušić (37,11m), 1:2 Fotak (65), 2:2 Vujić (67), 3:2 Jambrušić (86), 3:3 Štefanec (90+4), 3:4 Fotak (90+5).

KOPRIVNICA: Redžić, Perić, Ganžulić, Marc (87. Sakji), Međurečan, Jambrušić, Vuić (74. Šokec), Knežević, Bagavac (90. Vrbičić), Čevis, Delić. TRENER: Bojan Tucaković.

POLET/SMNM: Jambres, Štefanec, Fotak, Mezga, Barat, Jurinić, Patafta, Benko, Žganec, Perčić, Telebar (27. Novinščak (77. Muršić). TRENER: Zoran Šardi.

Nogometaši Poleta ostvarili su u Koprivnici pobjedu izborenu u sudačkoj nadoknadi vremena. Sama utakmica bila je izuzetno efikasna puna preokreta u kojoj su čas vodili domaćini čas gosti. U prvom poluvremenu Polet je propustio realizirati nekoliko prilika dok se na odmor otišlo s rezultatom od 1:1.

U 86. minuti domaćin je preko Jambrušića poveo 3:2 da bi Polet u četvrtoj minuti sudačke nadoknade poravnao pogotkom Štefanca dok minutu kasnije Fotak postiže pogodak vrijedan pobjede.

DINAMO/D 1 : ŽNK VIROVITICA 0

DOMAŠINEC Igralište Kokotov vez. Gledatelja 150. Sudac: Dergez. STRIJELAC: Novak (53).

DINAMO/D: Prekupec, Žulić (89. Jakšić), Novak (89. Marodi), Sabol (76. Kovač), Krznar, Hlišć, K. Malenović, Petak, Mezga ( 46. Rališ), Bacinger (80. Malenović), Šimunić. TRENER: Dalibor Gorupić.

ŽNK VIROVITICA: Čović, Kovačević, Majtanić, Spudić, Sabo (77. Novaković), Rengel, Duvnjak, Souza Mendes (77. Kasumović), Abe Dylan (66. Sinjaković), Antoniadis, Špoljar. TRENER: Damir Pervan.

Minimalna ali potpuno zaslužena pobjeda Dinama nad čvrstom i borbenom ekipom Virovitice. Nakon prvog dijela u kojem su gosti uz pomoć vjetra u nekoliko navrata opasno zaprijetili dok je u jednom navratu udarac iz daljine Abe Dylana odličnom intervencijom zaustavio domaći vratar Prekupec. U nastavku Dinamo je preuzeo inicijativu.

Dominirao je terenom stvorio je preko Krznara, Bacingera i Rališa odlične prilike za pogodak koje nije iskoristio. Ipak, u 53. minuti Novak je s oko šesnaest metara odličnim udarcem kroz gužvu matirao odličnog vratara gostiju Čovića za konačnih 1:0.

MEĐIMURJE 0 : RUDAR 1

ČAKVOVEC – SRC Mladost. Gledatelja: 250.Sudac: Nino Vugrinec (Sveti Đurđ). Strijelac:,0:1 Vinko
(90+3).

MEĐIMURJE: Jelavić, Pejanović, Mrazović, Turk, Rodriguez (77. Fujikawa),Ivančić (77. Vrbanić), Vinski,
Senčar, Štajerec Mihoković (80. Lesar), Bešlić. Trener: Antun Jukić.

RUDAR: Kodba, Antolović, Roginić, Zeljko, Šardi, Jurak, Ratajec, Vinko, K. Nedeljko (77. I. Liklin), Vaš,
Martinjaš (63. Mendelski). Trener: Damir Lepen-.Jurak.

Po treći puta, na trećoj utakmici Čakovčana rezultat je „postignut“ u sudačkoj nadoknadi. Ovaj puta u
lokalnom debiju s Rudarom koji je susret pomalo s(r)spretno riješio u 93. minuti efektnim pogotkom
Evalda Vinka nakon „poklon lopte“ Fujikawe.

Imali su gosti i igrača više od 30. minute,imali su i inicijativu svih 90 minuta, Čakovčani su se dobro branili, na kraju ne i obranili.

U 14. minuti Kevin Nedeljko s metar, dva nije realizirao 100% priliku, a u 28. minuti Jelavić je skinuo zicer Ratajcu. Od 30. minute domaći su igrali s 10 igrača, opravdano je „pocrvenio“ Mrazović, gosti tu prednost i inicijativu nisu iskoristili sve do sudačke nadoknade, u drugom dijelu susreta bez prilika s obje strane.

Domaći pak osim borbenosti i htijenja nisu imali priliku ozbiljnije ugroziti gostujućeg vratara„nezaposlenog“ Kodbu. Utakmici je prisustvovao i bivši trener Međimurja Vjeran Simunić. Možda će više prilika i bolji rezultat postići u subotu kada gostuju u Kotoribi kod Graničara.

VARTEKS 5 : GRANIČAR 2

VARAŽDIN – Stadion Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Nikola Sabolić (Hlebine), Strijelci:1:0 Glavica (9),
2:0 Glavica (20), 3:0 Glavica (46), 4:0 Dolovski (57), 5:0 Kanceljak (59), 5:1 Golenja (69), 5:2 Golenja (71).

VARTEKS: Banfić,Stojko, Mikličić (72. Milašinović), Havoić (57. Dolovski), Jakupak (72. Koprivnjak),
Malova, Kanceljak, Glavica, Kukec, Manojlović (46. Da Silva), Kos. Trener: Zoran Vukelić.

GRANIČAR: Jasenović, Nađ, Sabol (68. Hodak), Golenja,. Čmrlec (24. Škoda, 82. Mlakar), Gal,
Arambašić, Dežđek, Kvakan, Brčić, Jendrić. Trener: Mario Piškor.

Rezultat je najbolji pokazatelj događanja varaždinskog susreta. Već nakon 45. minuta bilo je mnogo
toga jasno oko pobjednika. Domaći su vodili 2:0, u 59. minuti pak nedostižnih 5:0. Kad su se malo
opustili, Golenja je s dva pogotka smanjio rezultat, ne i dojam dao slaboj igri i već trećem po redu
uzastopnom porazu.

Za očekivati je bolji rezultat u subotu kada u Kotoribi gostuje čakovečko Međimurje.