Početnom konferencijom održanom dana 30. siječnja 2015. godine u dvorani Zrinski zgrade Scheier u Čakovcu, javnosti je predstavljen projekt “Brzi start!”.
Nositelj projekta je Udruga tjelesnih invalida Međimurja, a partneri u projektu su Udruga za pomoć djeci i mladeži “Osmijeh” i Međimurska županija. Projekt je pokrenut u sklopu operativnog programa “Razvoj ljudskih potencijala” 2007. – 2013. za projekte financirane iz Europskog socijalnog fonda, ugovarajuće tijelo Ured za Udruge Vlade Republike Hrvatske.
Planirano trajanje projekta je 12 mjeseci, od 29. prosinca 2014. do 28. prosinca 2015. godine, a ukupna vrijednost projekta je 199.884,00 kuna. Konferenciji je prisustvovalo 39 predstavnika udruga, institucija i organizacija civilnog društva, koji su se upoznali s djelovanjem projektnih partnera te projektnim aktivnostima. Konferenciju je otvorio predsjednik Udruge tjelesnih invalida Međimurja, Branko Baksa, koji se obratio prisutnima i predstavio projektne partnere.
S projektom “Brzi start!”, njegovom provedbom, projektnim aktivnostima i ciljevima prisutne je upoznala voditeljica projekta Ivana Vimer. Istaknula je da je cilj projekta unaprijediti sposobnosti zaposlenika i aktivnih članova organizacija civilnog društva za neposredni rad s mladima s invaliditetom i problemima u ponašanju u Međimurskoj županiji te uspostaviti suradnju s potencijalnim poslodavcima na području Međimurske županije s ciljem lakšeg zapošljavanja i socijalnog uključivanja ranjivih skupina.
Pozvala je sve organizacije civilnog društva da se uključe u edukacije namijenjene usvajanju konkretnih vještina za rad s mladima s invaliditetom i mladima s problemima u ponašanju s ciljem njihove veće zapošljivosti i pristupa tržištu rada, kao i edukacije namijenjene zaposlenicima organizacija civilnog društva koje će se organizirati sa svrhom usvajanja vještina i znanja za vođenje cijelog projektnog ciklusa.
Predsjednica Udruge za pomoć djeci i mladeži “Osmijeh”, Jelena Čugalj, održala je predavanje o posttretmanskoj zaštiti djece i mladih u okviru projekta “Brzi start!”. Naglasila je važnost uključivanja ne samo djece i mladih u posttretman, već i njihovih bioloških obitelji te udomitelja.
Nazočnima se obratila i zamjenica međimurskog župana, Sandra Herman, koja je izrazila izrazito zadovoljstvo partnerstvom na projektu te mogućnošću aktivnog sudjelovanja u projektnim aktivnostima, posebice u Inicijativi za zapošljavanje mladih osoba s invaliditetom i mladih s problemima u ponašanju s ciljem njihovog povezivanja s potencijalnim poslodavcima na području Međimurske županije.
Konferenciju je zatvorio predsjednik Udruge tjelesnih invalida Međimurja, Branko Baksa, koji se zahvalio prisutnima na dolasku te još jednom pozvao organizacije civilnog društva na području Međimurske županije na uključivanje u projektne aktivnosti.