Na objede i neutemeljene konstatacije pojedinaca, kako u svom prethodnom mandatu (2005. – 2009. godine.) nije radio ništa, Josip Posavec, kandidat za župana Međimurske županije, osvrnuo se na svoj dosadašnji rad i ostvarene rezultate.
Od velikog broja projekata i investicija, s ponosom izdvaja i ističe da je:
– osnovao Međimursko veleučilište – u cilju podizanja prosjeka obrazovanosti Međimuraca i bolje ponude obrazovanih stručnjaka međimurskom gospodarstvu. U akademskoj godini 2013/14., Međimursko veleučilište polazit će tisuću studenata iz Međimurja i drugih dijelova Hrvatske, te susjednih država (Slovenija, Mađarska).
– osmislio i proveo projekt Tehnološko-inovacijskog centra (TIC) – u namjeri poticanja razvitka Međimurja kroz transfer novih tehnologija i potrebu komercijalizacije inovacija, te stvaranje uvjeta za zapošljavanje i napredovanje mladih stručnjaka (dijelom proizašlih i iz Međimurskog veleučilišta), kao i inkubacije mladih tehnoloških tvrtki. Projekt TIC podržan je od strane Svjetske banke s 2 milijuna EUR bespovratnih sredstava.
– osmislio i strukturirao projekt “Centar znanja” – kroz čiji se rad TIC i Veleučilište, uz razvojne institucije, neposredno povezuju sa gospodarskim subjektima, kao i razvojno-istraživačkim institucijama u Međimurju, Hrvatskoj, Europi i svijetu. Kvaliteta projekta “Centra znanja” potvrđena je i potporom fondova EU. Međimurska županija je među rijetkim hrvatskim županijama koje se mogu pohvaliti ovakvim projektom.
– vratio vojarnu i Časnički dom u vlasništvo Međimuraca (ukupno 800.000 m2 površine) i revitalizirao brojne zapuštene i devastirane objekte, te pripremio za realizaciju projekt “Centra znanja” na svih 800.000 m2. To je ujedno i jedan od najznačajnijih razvojnih prostora u Međimurju.
– izgradio i opremio novi paviljon Županijske bolnice, s ukupno 13.000 m2 korisnog i moderno koncipiranog prostora, opremljenog suvremenom medicinskom opremom. Kontinuirano je ulagano i u medicinske stručnjake i njihovo obrazovanje i specijalizacije.
– izgradio, dogradio ili ugovorio gradnju devet osnovnih i srednjih škola Međimurju: Kotoriba, Podturen, Čakovec (srednja Gospodarska škola), Mala Subotica, Orehovica, Macinec, Belica, Pušćine, Sv. Juraj na Bregu (u gradnji)
– izgradio ili ugovorio gradnju pet športskih školskih dvorana: Kotoriba, Podturen, Mala Subotica, Belica, Sv. Juraj na Bregu (u gradnji)
– izgradio ili pomogao gradnu četiri dječja vrtića: Donja Dubrava, Sv. Marija na Muri, Draškovec, Gornji Mihaljevec
– obnovio brojne društvene domove i kulturne centre: Mala Subotica, Belica, Cirkovljan, Strahoninec, Novakovec, Orehovica, Prelog, Gornji Mihaljevec, Štrigova
– proveo projekt izgradnje nasipa za trajnu zaštitu od poplava na rijeci Muri: Sv. Martin na Muri, Mursko Središće, Križovec, Podturen, Kotoriba
– osmislio i proveo program potpora međimurskim poljoprivrednim proizvođačima, te malim i srednjim poduzetnicima i obrtnicima. Međimurska županija bila je 2008. godine, zahvaljujući upravo navedenoj brizi i podršci gospodarstvu – najkonkurentnija hrvatska županija 2008. godine. Danas to više nije.
– smanjio broj nezaposlenih u Međimurju na najnižu razinu od 1990. godine (na 4.500 krajem 2008. godine). Danas je na burzi rada preko 9.000 Međimuraca.
Kroz navedene četiri godine mandata, na zahtjev i poticaj županijskog vodstva kojem je bio na čelu, hrvatski državni proračun i javna poduzeća i institucije u vlasništvu države, investirali su na području Međimurske županije preko 1 milijardu i 200 milijuna kuna.
U mandatu nakon njegovog, kroz 4 godine počevši od druge polovice 2009. godine do danas, po slobodnoj procjeni, u Međimurje je od strane države i državnih tvrtki uloženo manje od 10% gore navedenog iznosa.
Ovo je tek dio, ističe Posavec, ne želeći se ni uspoređivati sa ostalim kandidatima, jer oni ionako nemaju što pokazati.