Prva pobjeda Rudar Cimpera

Koliko god to čudno zvučalo, u 14. kolu A-2 lige sjever, od međimurskih je predstavnika slavio samo Rudar Cimper koji je na domaćem terenu došao do lagane pobjede nad Koprivnicom. Čakovec je doživio težak poraz od Podravca, a najveće iznenađenje kola je poraz Međimurja na gostovanju u Križevcima kod Radnika.

Rudar Cimper – Koprivnica 75:66 (17:16, 26:12, 16:15, 16:23)
Rudar Cimper: Dodlek 22, Bedi 18, Radiković 10, Vinko-Novak 10, Mikulaj 9, Perčić 3, Levačić 3, Antolović, Brodar, Lesar.

Iako su gosti iz Koprivnice došli oslabljeni, bez iskusnog Nenada Zlatara i Gorana Antolića, domaći su košarkaši tradicionalno bili nekompletni. Prvi organizator igre i motor momčadi, Alen Varga još nije počeo igrati nakon ozljede zgloba, a centra Davida Bogdana nema još od početka sezone. Treba spomenuti i povratak Maria Levačića u sastav nakon par sezona neigranja, a koji je odlučio pomoći oslabljenom i ozljeđenom sastavu.

Prvu četvrtinu gledali smo izjednačenu igru, a igrači Rudar Cimpera ušli su u susret malo prenervozno  zbog prevelike želje za pobjedom. Prvu četvrtinu svejedno su riješili u svoju korist s minimalnih 17:16. Nakon što se sredinom druge četvrtine okupila ekipa koja susrete gleda odmah uz teren, na ulazu iz kafića na borilište i počela navijati krenuli su i igrači Rudar Cimpera sa sigurnijom igrom. Krenulo je u napadu, a obrana je bila na visini zadatka te je dopustila gostima iz Koprivnice samo 12 postignutih koševa. Razlika se do poluvremena popela na 15 koševa.

Treću četvrtinu igrači Rudar Cimpera tradicionalno odigraju loše, ali ovog puta nije bilo tako. Držali su konstantno vodstvo između 15 i 19 poena razlike. Mala kriza uslijedila je posljednjoj četvrtini kada je par igrača iz petorke Rudar Cimpera imalo po četiri osobne pogreške. Koprivnica je tada smanjila zaostatak na 10 poena razlike, ali susret u mirnije vode odvodi povratnik Levačić koji nakon dva promašena šuta pogađa tricu iz kuta za plus 13 na tri minute do kraja susreta. Koprivnica je do kraja susreta uspjela smanjiti razliku na devet koševa minusa. Ovo je prva pobjeda Rudar Cimpera, a njome su izbjegli sudbinu Koprivnice iz prošle sezone i Grafičara iz predprošle koji su te sezone završili bez i jedne pobjede. Rudar Cimper imao je čak četiri dvoznamenkasta igrača, a najbolji su bili Saša Dodlek s 22 poena i Marko Bedi s 18.

Radnik – Međimurje 81:80 (11:15, 25:13, 25:25, 20:27)
Međimurje: Jambrović 19, Krajačić 18, Novak 15, Gašparić 12, Pađan 12, Martinović 4, Svaty, Posavec, Momčilović, Peti.

Međimurje je neugodno iznenadilo svoje simpatizere i navijače porazom u Križevcima kod slabašnog Radnika koji je do tada skupio samo tri pobjede. Prvu četvrtinu igrači Međimurja riješili su u svoju korist s četiri poena razlike i dozvolili košarkašima Radnika samo 11 postignutih poena. Neobjašnjiv pad desio se u drugoj četvrtini koju Radnik dobiva s 25:13, a zahvaljujući baš ovom periodu došli su do pobjede i tu su napravili ključnu razliku koju igrači Međimurja u drugom dijelu nisu uspjeli preokrenuti. Treća četvrtina bila je najučinkovitija, ukupno je postignuto 50 poena, a oba sastava zabila su po 25 što je značilo da Radnik u odlučujuću, posljednju četvrtinu ulazi s osam poena prednosti koliko je imao i na poluvremenu. Međimurje je uspjelo doći u priliku za pobjedu, ali u posljednjem napadu jedan od igrača napravio je duplo vođenje i prilika za pobjedu je propuštena, a veliko slavlje uslijedilo je u redovima križevčana. Junior, Patrik Jambrović bio je najbolji strijelac Međimurja s 19 poena, a 18 je dodao Danijel Krajačić.

Čakovec – Podravac 56:95 (13:24, 14:23, 11:24, 18:24)
Čakovec: Kolovrat 17, Vrus 13, Goleš 10, Vehtersbah-Stojan 6, Kranjčec 6, Hrkač 2, Prošev 2, Radeš, Keresteš, Novak.

Prošlih sezona susreti između ova dva sastava bili su za naslov prvaka lige, a sada nažalost to više nisu jer je Čakovec ostao bez nekoliko stožernih igrača, a i u ovom su susretu bili lišeni pomoći ozljeđenog Igora Drka. Gostujući pak je trener odmarao ponajboljeg i najiskusnijeg igrača, Ivana Šipraka koji je cijeli susret odgledao s klupe. Već nakon prve četvrtine gosti su otišli na 11 poena razlike, a prednost je do poluvremena narasla na okruglih 20 koševa razlike. Podravac nije dozvolio Čakovcu eventualni povratak u susret te je treći period dobio s najvećom razlikom. Taj dio završio je u njihovu korist s 13 poena razlike, a ukupna prednost se popela na visokih plus 33.  Posljednju četvrtinu Podravac je dobio s šest poena razlike i na kraju slavio s uvjerljivih 39 poena razlike.
Milan Kolovrat bio je najbolji kod Čakovca s 17 koševa, a 13 je dodao junior Jakob Vrus.

Ostali rezultati 14. kola: Petar Zrinski – Grafičar 87:101, Ivančica – Bjelovar 68:72, Mladost – Vindija 72:59.
12. RUDAR CIMPER 1-13

Parovi 15. kola (1. veljače): Mladost – Čakovec, Vindija – Radnik, Međimurje – Rudar Cimper, Koprivnica – Petar Zrinski, Grafičar – Ivančica, Bjelovar – Podravac.

C liga: Prelogu lokani derbi u Donjem Kraljevcu

Nakon što su slavili u tri susreta za redom, Donji Kraljevec doživio je uvjerljiv poraz na domaćem terenu od “susjeda” iz Preloga. Međimurje Globetka i dalje melje svoje protivnike i nezna za poraz. Ovog puta stradao je Grafičar II u Ludbregu. Kotoriba još uvijek nezna za pobjedu, a u ovom su kolu poraženi od Lepoglave.

Donji Kraljevec – Prelog 49:70 (10:21, 10:22, 18:10, 11:17)
Donji Kraljevec: Ivanović J. 11, Ivanović D. 11, Švenda D. 8, Štefan D. 6, Baljak 3, Ružić 3, Štefan J. 2, Švenda T. 2, Balent, Sinković, Lepen.
Prelog: Zrna 15, Kanižaj 12, Poredoš 11, Poljak 9, Ciglar D. 8, Blažona 6, Šarić 5, Ciglar M. 3, Jelenić, Novosel, Janković.

Ovaj lokalni derbi bio je riješen već do poluvremena. Prelog je odličnom obranom u prve dvije četvrtine dopustio domaćem sastavu samo 20 postignutih poena, po 10 u svakoj četvrtini dok su oni ukupno zabili 43 i susret je tu bio riješen. Donji Kraljevec spustio je razliku u trećoj četvrtini na 15 poena minusa, ali u posljednjoj dionici opet je prelog bio dobar u obrani i na kraju su slavili s 21 poen razlike. Najbolji u redovima poraženih bili su braća David i Jakov Ivanović s po 11 postignutih poena. Kod Preloga najbolji bivši igrač Donjeg Kraljevca, Ivan Zrna s 15 pogodaka, a 12 je dodao Kanižaj.

Grafičar II – Međimurje Globetka 63:99 (14:30, 18:26, 9:13, 22:30)
Međimurje Globetka: Zaspan 21, Golubić A. 20, Levačić 18, Marković 15, Ostoja 10, Vurušić 8, Golubić N. 7, Vugrinec, Škoda, Benčik, Dolovski, Radek.

Nova uvjerljiva pobjeda aktualnih prvaka lige. Na gostovanju u Ludbregu već su do poluvremena ubacili 56 poena i imali 24 poena razlike. U drugom su malo popustili gas, ali su svejedno dobili i treću i četvrtu četvrtinu za konačnu pobjedu od 36 poena razlike. Boris Zaspan zabio je 21 poen, Aleksandar Golubić dodao je 20, a Neven Levačić 18 koševa.

Kotoriba – Lepoglava 65:74 (17:23, 12:24, 12:15, 24:12)
Kotoriba: Seličanec 16, Zvošec A. 11, Fuš 11, Borović 7, Ujlaki N. 7, Zvošec F. 6, Habuš 6, Ujlaki R. 1.

Kotoriba je doživjela deseti poraz iz isto toliko susreta. Na domaćem su terenu poraženi od Lepoglave koja je do poluvremena otišla na 18 poena razlike, a nakon treće je prednost iznosila plus 21. Kotoriba je tek u posljednjoj četvrtini uspjela ublažiti poraz koji je na kraju iznosio samo devet koševa razlike. Siniša Seličanec najbolji kod Kotoribe s 16 koševa. Adrian Zvošec i Petar Fuš dodali su po 11 koševa

1. KK MEĐIMURJE GLOBETKA 12-0
2. KK LEPOGLAVA 6-6
3. KK PRELOG 6-6
4. KK MLADOST IVANOVEC 6-5
5.KK GRAFIČAR II 5-7
6. KK DUBRAVČAN 6-4
7. KK NEDELIŠĆE 6-4
8. KK DONJI KRALJEVEC 3-8