Košarka A-2 sjever: Međimurje bolje od Rudar Cimpera

Prvi ovosezonski ligaški ogled između međimurskih klubova pripao je Međimurju koje je na gostovanju u Murskom Središću u drugom poluvremenu slomila otpor Rudar Cimpera i zasluženo slavila s visokom razlikom. Čakovec je izgubio na domaćem terenu od Mladosti iz Đurđevca s 28 koševa razlike.

Rudar Cimper – Međimurje 63:95 (24:20, 14:27, 10:32, 14:16)

Rudar Cimper: Antolović,  Brodar 4, Sobočan L. Perčić 7, Korbelj, Radiković 10, Bedi 17, Novak Vinko 2, Dodlek 19, Sobočan D. 3, Lesar.
Međimurje: Podvezanec 10, Gašparić 17, Novak 14, Lepen 1, Čibarić, Peti, Jambrović 19, Pađan 7, Svaty 8, Vojković, Krajačić 17, Martinović 2.

Nakon teškog poraza u Koprivnici, igrači Rudar Cimpera bili su motivirani i odlučni da pokažu da znaju igrati. Dobro su krenuli u susret i riješili prvu četvrtinu u svoju korist s četiri poena razlike iako su bili bez najboljeg strijelca Alena Varge. Marko Bedi i Tomislav Radiković pogodili su par teških dalekometnih šuteva te doveli Rudar Cimper u vodstvo rezultatom 24:20. Međimurje koje je igralo bez Matije Megle preokrenulo je rezultat u drugoj četvrtini i do poluvremena došlo do devet koševa razlike. Dodatni problem domaćima predstavljale su brze četiri osobne pogreške Radikovića.

Međimurje je u treću četvrtinu krenulo puno agresivnijom obranom, igrači Rudar Cimpera izgubili su tu puno lopti, a gosti otišli na nedostižnih 31 poen razlike. Posljednju četvrtinu priliku da igraju dobili su svi igrači iz oba sastava, a Međimurje je potpuno zasluženo došlo do četvrte pobjede iz isto toliko susreta. Patrik Jambrović predvodio je Međimurje s 19 koševa, a Danijel Krajačić i Dario Gašparić postigli su po 17. Kod Rudar Cimpera najbolji Saša Dodlek s 19 koševa, a Marko Bedi zabio je 17.

Čakovec-Mladost 69:97 (18:31, 20:18, 11:23, 20:25)

Čakovec: Goleš 3, Pustić 8, Ranteš 7, Valkaj 0, Kranjčec 11, Vrus 9, Hrkač 1, Drk 5, Momčilović 3, Keresteš 0, Kolovrat 22

Čakovec kao i Rudar Cimper i dalje nezna za pobjedu niti nakon četiri kola. Novi poraz doživjeli su na domaćem terenu od Mladosti iz Đurđevca. Igrači Čakovca nisu imali riješenja za odličnog razigravača gostiju, Zorana Jančijeva koji je pogađao i razigrao suigrače.

Mladost je već nakon prve četvrtine imala 13 poena prednosti. Čakovec je do poluvremena smanjio na 11, a susret je riješen u trećoj četvrtini koju gosti dobivaju s 12 koševa razlike za nedostižna 23 poena viška uoči posljednjih 10 minuta. Mladost je dobila i posljednju dionicu i na kraju slavila pobjedu s 28 koševa razlike.
Kod Čakovca, Milan Kolovrat 22 poena, Stjepan Kranjčec 11.

Ostali rezultati 4. kola: Radnik-Vindija 84:94, Petar Zrinski-Koprivnica 85:70, Ivančica-Grafičar 62:90, Bjelovar-Podravac 64:89.

12.  RUDAR CIMPER 0-4

Parovi 5. kola (9.11.2013.): Bjelovar – Čakovec, Grafičar – Podravac, Koprivnica – Ivančica, Međimurje – Petar Zrinski, Vindija – Rudar Cimper, Mladost – Radnik.

C-1 liga sjever:  Što se dešava u Kotoribi?

Odigrano je drugo kolo C-1 lige sjever u kojem je Međimurje Globetka zabilježila i drugu uvjerljivu pobjedu, Grafičar II je bio očekivano bolji od Kotoribe, Mladost je bila bolja od Preloga, a Lepoglava je nadjačala Donji Kraljevec.

Međimurje Globetka – Nedelišće 87:55 (24:18, 42:36, 69:46)

Međimurje Globetka: Golubić A. 15, Zaspan 14, Marković 11, Vugrinec 11, Levačić 9, Benčik 8, Ostoja 6, Franjić 5, Vurušić 4, Dolovski 2, Golubić N. 2, Radek
Nedelišće: Šegović 15, Gospočić 13, Jalušić 10, Marciuš 7, Golik 4, Pintarić 2, Ganzer 2, Posedi 2, Bašek, Sudec.

Nedelišće je pružalo dobar otpor prvacima lige u prvih 20 minuta susreta kada su zaostajali šest poena razlike. Susret je riješen u trećoj četvrtini koju Međimurje Globetka dobiva s 27:10 i u posljednjih deset minuta ulazi s nedostižnih plus 23. Domaći je sastav u posljednjoj četvrtini prednost povećao na visoka 32 poena razlike.
Aleksandar Golubić s 15 koševa i Boris Zaspan 14 najbolji kod pobjednika. Kod Nedelišća, Ivan Šegović 15 koševa, a Pavao Gospočić je dodao 13.

Grafičar II – Kotoriba 69:55 (14:10, 30:20, 49:32)

Kotoriba: Munka 16, Zvošec A. 11, Zvošec F. 11, Ujlaki R. 11, Ujlaki N. 6

Grafičar II bio je očekivano bolji od desetkovane Kotoribe koja je na susret u Ludbreg stigla sa samo pet igrača, a trener je bio peti igrač. Što se dešava u košarkaškom klubu “Kotoriba” ne znamo, ali očito nešto ne štima pošto su u prvom kolu nastupili sa samo sedam igrača, a sada u drugom sa samo pet. Grafičar je bio bolji u prve tri četvrtine u kojima je skupio 17 koševa prednosti. Kotoriba je uspjela dobiti posljednji period pa je na kraju završilo pobjedom domaćina od 14 koševa razlike. Kod Kotoribe Kotoribe je najviše zabio Goran Munka, 16 koševa.

Lepoglava – Donji Kraljevec 73:62 (22:22, 39:40, 52:50)

Donji Kraljevec: Ivanović D. 27, Švenda D. 11, Ružić 9, Švenda T. 8, lepen 3, Štefan 2, Sinković G.K. 2, Švenda G.  Sinković G.L. Ivanović J. Branilović, Balent.

Lepoglava je susret protiv Donjeg Kraljevca riješila u posljednjoj četvrtini. Nakon izjednačene prve tri četvrtine u kojima su domaćini skupili dva poena prednosti pitanje pobjednika bilo je riješeno u zadnjoj četvrtini. Nju su puno bolje odigrali domaćini i dobili je s devet koševa razlike. Slavili su na kraju pobjedu od 11 koševa prednosti.
David Ivanović kod Donjeg Kraljevca čak 27 poena, a Danijel Švenda dodao je 11.

Mladost – Prelog 68:54 (16:16, 32:25, 49:40)

Mladost: Terek D. 24, Vehtersbah 18, Drk 16, Terek M. 5, Bjelobrk 4, Vugrinec 1, Mlinarić, Hajdinjak, Borković.
Prelog: Poredoš 15, Novosel 10, Šarić 9, Jelenić 8, Ciglar M. 4, Ciglar D. 3, Blažona 3, Poljak 2, Podvezanec.

Mladost je na krilima dojučerašnjeg igrača A-2 ligaša Čakovca, Darka Tereka stigla do pobjede nad Prelogom. Prva četvrtina završava s neriješenih 16:16, a u drugom periodu Mladost dolazi do sedam koševa prednosti. Nakon trećeg dijela povisili su prednost na devet koševa razlike. Mladost nije dozvolila u posljednjoj četvrtini Prelogu da se približi, a na kraju su slavili s 14 koševa razlike. Ranije spomenuti Terek u redovima pobjednika 24 poena, Petar Vehtersbah Stojan zabio je 18. Matija Poredoš najbolji kod Preloga s 15 koševa, a Novosel je pridodao 10.