AK Međimurje uspješan na Ljubljanskom maratonu

Ovogodišnji 18. Ljubljanski maraton okupio je samo u utrci na 21 i 42 km preko 7600 sudionika, dok je zajedno s utrkom građana na 10 km ulicama Ljubljane trčalo nešto manje od trinaest tisuća trkačica i trkača. Na ovom iznimno dobro organiziranom i masovnom događaju nastupilo je i tridesetak Međimuraca koji su u Ljubljanu otputovali u organizaciji Atletskog kluba Međimurje iz Čakovca.

U rijeci trkača koja je neprestano tekla ulicama Ljubljane naši su se trkači odlično snašli i svi redom bez poteškoća završili polumaratonsku i maratonsku utrku, a oni najspremniji ostvarili u konkurenciji nekoliko tisuća sudionika i zapažene plasmane. Najbolji plasmani za AK Međimurje ostvareni su u težoj disciplini, maratonu, u kojem su nastupile dvije trkačice, Božica Horvat koja je osvojila visoko 16. mjesto u kategoriji Ž40 dok je u kategoriji Ž45 Smiljana Janžek bila izvrsna 17.

Kod muškaraca maraton je najbrže istrčao Hrvoje Barić koji je u kategoriji seniora bio 21., Dražen Janžek u kategorji veterana M45 je zauzeo 50. mjesto, a Robert Miller u kategoriji M35 83. mjesto.

U polumaratonu najuspješnija je bila Ivana Antolković koja je zauzela 32. mjesto u kategoriji Ž30, u istoj kategoriji Ana Pavčec-Kregar je bila 53. a Tina Tkalec zauzela je 150 mjesto u kategoriji seniorki. Kod muškaraca polumaraton je najbrže trčao Damir Šimunić završivši utrku na 112. mjestu u kategoriji M35, u istoj kategoriji Tomislav Megla je bio 132. a Marko Šajn je u kategoriji seniora bio 146.

REZULTATI članova AK Međimurje
U nastavku su sljedeći podaci:… ukupan poredak, poredak u kategoriji,  ime prezime,  rezultat