pobijedile rijeku

PRVA LIGA VRAĆA SE U MEĐIMURJE Nogometašice Međimurja ušle u Prvu nogometnu ligu!

Ekipa Međimurja bila je bolja od Rijeke

RIJEKA – Stadion Kantrida. Gledatelja: 150.  Sudac: Marino Majstorović (Split)Strijelci: 1:0 Bozhinovska (19), 1:1 Višnjić (47),2:1 Terawaki (53), 2:2 Varga (82).

RIJEKA: Car, Veleska, Petrović, Branković, Malekinušić, Martinović, Cuculić, Kožul, Šulentić, Bozhinovska (69. Brajković), Terawaki. Trener: Robert Krznarić.

MEĐIMURJE ČAKOVEC: Bartolić, Vizinger (38. Višnjić). Blagus, Sedmak (56. Čurin), Damjanović,Yoshida, Guerra, Škrlec, Branović, Varga, Tkalčec (84. Vujević). Trener: Hrvoje Goričanec.

Čakovčanke se nakon uzvratnog susreta koji je odlučivao o novom prvoligašu iz Rijeke kući vraćaju kao nove članice Super sport Prve ženske nogometne lige. Nakon pobjede 3:1 u prvom susretu u Čakovcu, u Rijeci su vrlo dobrom igrom, posebno  u drugom dijelu susreta uspjele održati pozitivan rezultat i ostati neporažene pa opravdano na adresu kluba stižu brojne čestitke.

Nakon prvih 45 minuta domaće su imale minimalno vodstvo, mlade Čakovčanke igrale su previše bojažljivo, s određenom tremom zbog velike odgovornosti koju je “nosio” ovaj susret. Nisu međutim dozvolile domaćima da se “razmašu” i eventualno povećaju vodstvo. U drugom dijelu susreta “druga priča”.

Odgovorna i borbena igra u obrani i napadu isplatila im se je, postigle su dva pogotka, stigle u 82. minuti 2:1 vodstvo domaćih imale još dvije izgledne prilike za bolji rezultat, sve linije funkcionirale su besprijekorno pa domaće nisu imale prilike za bolji rezultat i morale su na kraju čestitati. Čakovčankama na zasluženom uspjehu. Čestitkama se pridružuje i naša sportska redakcija.