osvrt na 20. kolo

TREĆA NOGOMETNA LIGA SJEVER Derbi Poleta/SMNM i Rudara završio bez pobjednika

MEĐIMURJE – PITOMAČA 0:0

ČAKOVEC- Stadion Mladosti. Gledatelja: oko 100. Sudac. Nino Vugrinec(Sv.Đurđ). Pomoćnici:Šprem
i Tekić. Delegat. Horvat.

MEĐIMURJE: Jelavić, Krznar, Mrazović,(85.Cesar), Fujikawa (72. Lesar ), Rodriguez (85. Puljić),
Pejanović, Ivančić, Vinski, Senčar, Štajerec, Bešlić (75. Novak). Trener: Antun Jukić.

PITOMAČA: Zdelar, Kajazogaj(54. Jantol, Pavličević, Hajdarović, Kosanović, Babić, Šantek, Jakupec,
Begović, Erdelji, Kožarić (78. Matančić). Trener: Ivan Presečan. Crveni karton: Erik Erdelji (35).

Domaćima zasluženo bod, možda su mogli i više, gosti pak nisu opravdali ulogu favorita, razočarali
su. Do 35. minute imali su inicijativu, nisu uspjeli realizirati i bolje završiti akcije u 15. i 18.minuti, u
22. minuti Babić pak nije iskoristio „najveću“ priliku za vodstvo. Nakon što su od 36. minute imali
igrača više (isključen Erdelji) do kraja susreta domaći su imali inicijativu,no ni oni nisu uspjeli
iskoristiti nekoliko prilika za pogotke (Fujikawa, Rodriuguez, Senčar …) pa je završeno
nepopularnim rezultatom, bez pogodaka. Domaći su inače igrači nekompletni, bez čak petorice standardnih igrača. Za Drka znamo da je imao 3 žuta kartona, ostaje pitanje odgovornima i struci zašto nisu igrali Turk, Mihoković, Vrbanić i Busija?

GRANIČAR – VARTEKS 1:3 (0:3)

KOTORIBA – Sportski park. Gledatelja: 300. Sudac. Karlo Rupčić (Kalinovec). Pomoćnici: Huđ i
Plantak. Delegat: Volenik. Strijelci: 0:1 Glavica (27), 0:2 Lukačić (33), 0:3 Kanceljak (45), 1:3 Dežđek
(55).

GRANIČAR: Jesenović, Nađ, Sabol, Golenja, Čmrlec (46. Dežđek), Camara, Jadanić, Gal, Aramabšić
(62. Kvakan), Brčić (46. Mustač), Jandrić (80. Mikulan). Trener: Mario Piškor.

VARTEKS: Banfić, Lukačić, Stojko, Havojić (56. Mikičić), Dolovski, Matova (60. Jakuipak), Da Silva
(79. Tomašković), Kanceljak, Glavica, Kukec, Kos. Trener: Zoran Vukelić. Igrač utakmice: Dejan Glavica.

Pobjednik susreta riješen je već nakon 45 minuta, gosti su vodili s nedostižnih 3:0. Domaćima očito u zadnje vrijeme „ne ide“, uspjeli su samo preko Dežđeka postići pogodak, ne i ugroziti gostima pobjedu.

POLET/SMNM- RUDAR 1:1 (1:0)

SVETI MARTIN NA MURI Igralište NK Polet. Gledatelja 700. Sudac: Nikola Kristić (Ćeralije). Pomoćnici: Gašparić i Maslać. STRIJELCI: 1:0 Barat (41), 1:1 Šardi (86).

POLET: Jambres, Štefanec, Mesarić, Vincetić (49. Novinščak), Fotak, Mezga, Barat, Patafta, Benko (89. Benko), Žganec, Perčić. TRENER: Zoran Šardi.

RUDAR: Kodba, Antonović (80. Šardi), Zanjko, Jurak (24. Martinjaš), Ratajec, Vinko, K. Nedeljko, P. Nedeljko, Radiković 7 (46. Roginić), Liklin, Vaš. TRENER: Damir Lepen-Jurak. IGRAČ UTAKMICE: Nikola Barat.

Derbi kola koji je također i susjedni derbi odigran je pred oko 700 gledatelja dok je donio zanimljivu, borbenu i neizvjesnu utakmicu koja je završila miroljubivo, bez pobjednika. U prvome dijelu domaćin je bio bolja ekipa koji je stvorio nekoliko poluprilika. U 41. minuti utakmice nakon ubacivanja iz kuta najviši u skoku bio je Barat te glavom postigao pogodak za 1:0.

U nastavku kao da je spomenuta ozljeda poljuljala domaćina te gosti konsolidiraju svoje redove polako hvataju konce da bi u 86. minuti Nedeljko Patrik uz «jokera sa klupe» koji je samo šest minute ranije ušao u igru Šardija poravnali za konačnih 1:1 s kojim i utakmica završava. Posebno treba naglasiti da je utakmica protekla u sjeni teške ozlijede Vincetića od 49. minute kada je vozilom hitne pomoći prebačen u čakovečku bolnicu.

KOPRIVNICA – DINAMO/D 2: 2 (1:1)

KOPRIVNICA Gradski stadion. Gledatelja 70. Sudac: Slunjski.

STRIJELCI: 0:1 D. Novak (34), 1:1 Jambrušić (40), 2:1 Jambrušić (70), 2:2 Petak (74,11m).

KOPRIVNICA: Redžić, Perić, Ganžulić, Sakji (57. Setić), Jambrušić, Vuić, Šokec, Mikor, Bagavac (86. Čani), Čevis, Delić. TRENER: Bojan Tucaković.

DINAMO/D: Prekupec, Žulić, Novak, Sabol (71. Kovač), Krznar, Hlišć, Malenović (od 86. Marodi), Petak, Jakšić (od 46. Rališ), Bacinger (77. N. Malenović), Šimunić. TRENER: Dalibor Gorupić.

Bez pobjednika završila je utakmica Koprivnice i Dinama koje je bila uzbudljiva, s puno preokreta i rezultatske neizvjesnosti. Gosti su poveli pogotkom Novaka u 34. minuti da bi domaćin preko Jambrušića u 40. i 70. minuti preokrenuo na 2:1. Gosti nakon igranja rukom domaćeg igrača u svom šesnaestercu u 71. minuti poravnavaju pogotkom Petaka. Do kraja utakmice nekoliko prilika pred oba gola ali rezultat se ne mijenja te utakmica završava 2:2.