OSVRT NA 15. KOLO

MEĐIMURSKA PREMIER LIGA Sloga šokirala Dinamo u Palovcu

Donosimo izvještaje s utakmica

Petnaesto prvenstveno kolo Međimurske Premier lige donijelo je kroz 7 odigranih utakmica, tri pobjede domaćina, dvije neriješene te dvije gostujuće pobjede. Donosimo vam izvještaje sa utakmica:

DINAMO (P) – SLOGA (Š) 0-2

PALOVEC Igralište NK Dinamo. Gledatelja 200. Sudac Damir Klarić (Turčišće), Pomoćnici Sukanec i Čižmešija.

STRIJELCI: 0:1 Spasić (33), 0:2 Spasić (49).

DINAMO: Tizaj, Jančec, Nađ, Sabo (76. Kocijan), Gajnik (46. Dodlek), Taradi (90. Vugrinec), Jeđud, Lacković, Pintar, Fažon, Kovačić. Trener: Josip Fažon.

SLOGA (Š): Novak, Lukovnjak (83. Šoštarić), Farkaš (86. Castro), Ferlin, Kovač, Ivetić, Martinović, Keča, Perkušić, Vuković (76. Pukšec), Spasić (90. Kanski). Trener: Danijel Jagec.

Potpuno zaslužena pobjeda nogometaša Sloge protiv oslabljenog Dinama u Palovcu. Gosti su od početka dominirali terenom da bi prvo ime utakmice Spasić sa dva postignuta pogotka u 33. i 49. minuti svojoj ekipi donio vrijedna tri boda.

DRAŠKOVEC – SPARTAK 2: 0

DRAŠKOVEC Stadion Zelenišće. Gledatelja 150. Sudac Dominik Hrženjak (Čakovec), Pomoćnici Križarić i Toplek.

STRIJELCI: 1:0 Sabol (33), 2:0 Sabol (78).

DRAŠKOVEC: Galoši, Balent, Turk (90. Lipić), Campos (45. Takacs), Balent, Premec (72. Bađari), Sabol (85. Repalust), Radiković, Coutinho, Zagoršćak, Marić. Trener: Davor Piškor.

SPARTAK: Lacko, Sumikawa, Drk, Šokčević, Blažona, Škvorc, Frančić, Horvat (61. Halić), S. Šegović, E. Šegović (70. Zadravec), Suarez (54. Pintarić). Trener: Denis Pokos.

Čvrsta i borbena utakmica u kojoj je domaćin pogocima dvostrukog strijelca Elvisa Sabola ostvario potpuno zasluženu pobjedu. Uz dva postignuta pogotka domaćin je imao još nekoliko prilika ali i gosti su u nekoliko navrata opasno zaprijetili dok je Škvorc pogodio i okvir gola.

BRATSTVO/J – NEDELIŠĆE 1:7

SVETI MARTIN NA MURI Igralište NK Polet. Gledatelja 150.

STRIJELCI: 0:1 Jelovečki (6), 0:2 Treska (14,11m), 0:3 S. Treska (50), 0:4 De Souza (51), 0:5 Leal (60), 0:7 I. Treska (83), 1:7 Sakač (87).

BRATSTVO/J: Perčić, Sakač, Tomšić (39. Filipović), Šakušić, Jambrović (64. Mlinarić), Perčić (46. Marceković), Lesar (46. Padarić), K. Jambrović, Žalik, Suša, Pavšić. TRENER: Mario Zaspan.

NEDELIŠĆE: Kanižaj, Costa Dos (59. Hladnik), Pekčec, Lončar (55 Leal Stocco), S. Treska (64. Senčar), I. Treska, Bujanić, Jelovečki (75. Bacinger), De Souza, Vibovec, Munđar (46. Mavriček). TRENER: Davor Balent.

Rezultat je najbolji pokazatelj zbivanja na terenu u Svertom Martinu na Muri gdje je Nedelišće «potopila» Bratstvo pobijedivši ga sa čak 7:1. Uu sedam postignutih pogodaka gosti su propustili još izglednih prilika dok je za domaćina utješni pogodak postigao Sakač u 87. minuti.

MLADOST/SM – BSK 1:1

SVETA MARIJA Igralište NK Mladost. Gledatelja 200. Sudac: Damir Aldić (Strahoninec). Pomoćnici: Kantoci, Žganec.

STRIJELCI: 0:1 Lacković (21), 1:1 Valjak (34).

MLADOST/SM: Županić, Kvakan, Tarandek, Valjak, Bos, Hlišć, Gašparić, Petran, Blažinčić, Matotek, Igrec (77. Igrec). TRENER: Goran Jagić.

BSK: Kovačić, Herman, Levačić, Novak, Šarić, Lacković, Baksa, Šmit, Skoliber, Zanjko, Hađikan. TRENER: Gordan Golik.

Bez pobjednika završila je utakmica Mladosti i BSK-a u kojoj su gosti poveli u 21. minuti pogotkom Lackovića da bi Valjak u 34. minuti poravnao na konačnih 1:1. U 84. minuti domaćin je postigao pogodak ali je drugi pomoćni sudac signalizirao zaleđe te je on poništen.

BRATSTVO/SV – MLADOST KOMET 2:0

SAVSKA VES – Igralište Bratstva. Gledatrelja: 30’0. Sudac: Marijan Dumančić (Čakovec). Strijelci: 1:0
Novak (25), 2:0 Frančić (45).

BRATSTVO: Bratuša (90. Hadeljan), Kovačević, Horvat, Mlinarić (79.Kosalec), Hlapčić, Pal (46. De
Jesus), Frančić (83. Kocijan), Lesar, Novak, Mesarić (56. Kai), Knežević. Trener: Vjekoslav Cvek.

MLADOST KOMET: Fodor,Oto, Radiković, A. Vuk, Šemper (68. Andročec), Ribeiro, Dilly (80. Bukal),
Mandić, Kuhar (68. Tilošanec), D. Vuk, Mikulec. Trener: Đuro Kolenić.

Zanimljiv susret u kojem su domaći pitanje pobjednika riješili u prvih 45 minuta. Znalački su iskoristili svoje prilike, a u drugom poluvremenu dobro kontrolirali igru i rezultat.

MEĐIMUREC – CENTROMETAL 1:1

DUNJKOVEC/PRFETETINEC – Igralište Hraščica. Gledatelja:300. Sudac: Mario Fleten (Prelog)

STRIJELCI: 0.1 Meglić (80), 1:1 Vručina (90+4).

MEĐIMUREC: Šafarić, Volar, Cerovčec, Oršić (87. Dopša), Hrustek, Mraz, Dos Santos (70.
Mihalković),Vručina, J. Pintarić, P. Pintarić (58.Zadravec), Horvat. Trener: Jurica Vručina.

CENTROMETAL: Petković, Ister, Štrukelj, Kršlak, Treska (72. Kršić), Mihaljuš, Glogovac (74. Kirić),
Cimerman, Meglić, Toma, Antonović. Trener: Nikola Goričanec.

Susjedski derbi završen je bez pobjednika. Domaćima očito već dvije utakmice na odgovara uloga favorita. Nakon prvih, nezanimljivih 45 minuta u drugom dijelu nešto zanimljivije. Iako su gosti od 60.minute igrali s 10 igrača (isključen Marcel Štrukelj), iz dobro uigrane kontre došli su u vodstvo.

Domaći pak su unatoč „viška“ igrača uspjeli poravnati rezultat tek u „dubokoj“ sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca. Bilo je i kratkotrajnih nepotrebnih tenzija, protesti gostiju zbog kaznenog udarca, isključen je u sudačkoj nadoknadi i gostujući predstavnik Bojan Vincetić, sve je međutim prema mišljenju delegata bilo regularno u duhu pravila igre.

JEDINSTVO (GM) – PODTUREN 2:1

GORNJI MIHALJEVEC – Igralište Pod Bregom. Gledatelja: 200. Sudac: Roberto Dežđek (Kotoriba).

STRIJELCI: 0:1 Petak (25), 1:1 D. Horvat (58), 2:1 Seagusa (69).

JEDINSTVO: Đurman, Ernečić (46. Srnec), Vrbnjak (90.Hajduk), Kolarić, Ladić, Seagusa, Jančijev,
Kovačić (50. D. Horvat), Bubek (76. Vurušić), Bartolec, P. Horvat (81. Novak). Trener: Krunoslav
Bratković.

PODTUREN: Kolar, Golubić, Balenović, Goričanec, Posavec (10. Andrašec), Bogdan (65. Kukovec), Petak (77. Šimunić), Lepen 15.Ovčar, 88.Biber), Hranilović, Šegović, Horvat. Trener:Dražen Škvorc.

Nakon što su gosti od 25. minute vodili 1:0 imali su još dvije prilike povisiti to vodstvo. Domaći su
to iskoristili i u drugom dijelu susreta s dva pogotka preokrenuli rezultat u svoju korist. Već u
prvom dijelu susreta nepotrebne tenzije, nakon završetka iste se nastavile, a tijekom 90 minuta
„dodijeljeno je“ čak šest žutih kartona.