SVETI MARTIN NA MURI Igralište NK Polet. Gledatelja 300. Sudac Vugrinec,

STRIJELCI: 0:1 Matančić (68), 1:1 Barat (76), 2:1 Patafta (90).

POLET: Jambres, Štefanec, Vincetić, Fotak, Mezga, Barat, Jurinić, Patafta (90. Bistrović), Benko, Žganec, Telebar (82. Novinščak). Trener: Zoran Šardi.

PITOMAČA: Zdelar, Kajzogaj (46. Jantol), Pavličević, Hajdarović, Kosanović, Babić, Šantek (69. Erdelji), Matančić, Kvrgnjaš (53. Kožarić), Begović (5. Knežević), Tominac. Trener: Mario Koprolčec.
IGRAČ UTAKMICE: Nikola Barat

Derbi kola donio je čvrstu borbenu i neizvjesnu utakmicu s puno preokreta i rezultatske neizvjesnosti koja je na kraju završila zasluženom pobjedom domaćina. Od početka utakmice domaćin je dominirao terenom promašio nekoliko odličnih prilika da bi gosti iz jedne brze kontre poveli pogotkom Matančića u 68. minuti. Domaćin još jače vrši pritisak prema golu gostiju da bi u 76. minuti Barat odličnim udarcem s oko osamnaest metara postigao pogodak za 1:1. Do kraja domaćin pokušava doći do potpunog preokreta i to mu uspijeva u dubokoj sudačkoj nadoknadi kada su Novinščak i Mezga u odličnoj akciji po desnoj strani proigrali Pataftu koji preciznim udarcem postiže pogodak vrijedan pobjede.

DINAMO (D) – KOPRIVNICA 2:0

DOMAŠINEC Stadion Kokotov Vez. Gledatelja 200. Sudac Dino Sabljić

STRIJELCI: 1:0 Petak (23,11m), 2:0 Novak (67).

DINAMO/D: Prekupec, Žulić (od 62. N. Malenović), Novak (73. Jakšić), Sabol (62. Kovač), Krznar, Hlišć, Malenović, Petak, Rališ (73. Marodi), Mezga (55. Bacinger), Šimunić. Trener: Dalibor Gorupić.

KOPRIVNICA: Redžić, Perić, Ganžulić, Marc, Sakji (46. Međurečan), Jambrušić, Šokec (68. Knežević), Mikor, Bagavac (79. Čani), Čevis, Delić (46. Vuić). Trener: Bojan Tucaković.
IGRAČ UTAKMICE: Filip Petak

Na otvorenju proljetnog dijela prvenstva pred svojim navijačima nogometaši Dinama ostvarili su potpuno zasluženu pobjedu nad čvrstom i borbenom ekipom Koprivnice. U 23. minuti gostujući igrač igrao je rukom u svom šesnaestercu da bi sudac pokazao na najstrožu kaznu iz koje Potak dovodi svoju ekipu u zasluženo vodstvo. Gosti uzvraćaju prigodom koju brani domaći vratar Prekupec da bi u 67. minuti Novak nakon odlične izigrane akcije postigao pogodak za veliko slavlje domaćih igrača i navijača za konačnih 2:0.

RUDAR – VARTEKS 1:1

MURSKO SREDIŠĆE –Igralište Šoderka. Gledatelja:300. Sudac: Marin Čosić (Bjelovar). Strijelci:0:1
Mikičić (60), 1:1 Ratajec (85).

RUDAR: Kocijan, Antolović, Roginić, Zeljko (82. I. Liklin ), Jurak, Ratajec, Vinko (76. Šardi , K.
Nedeljko (62. Martinjaš), Radiković, L. Liklin, Vaš. Trener: Damir Lepen-Jurak.

VARTEKS: Banfić, Lukačić, Stojko, Mikličić, Havojić (55. Da Silva), Jakupak, Matova, Kanceljak,
Glavica (84.Vlah), Kukec, Kos. Trener: Zoran Vukelić.

Susjedski derbi završen je bez pobjednika što je na kraju realan rezultat. Prvi dio susreta uz nešto
više inicijative domaćih završen je bez pogodaka, svaka momčad propustila je realizirati po jednu
priliku. U drugom dijelu i dalje inicijativa domaćih, gosti su pak u 60.minuti iz kontre preko Mikilića
postigli efektni vodeći pogodak. Od 74. minute nakon što im je isključen Radiković domaći su
zaigrali opasnije i borbenije što im se je u 85. minuti isplatilo. Nakon ubačaja Luke Liklina Ratajec
je bio precizan i efektnim je pogotkom „poravnao“ rezultat. Na Ratajcu slabi sudac Čosić nije tri
minute iza toga dosudio prekršaj u gostujućem kaznenom prostoru što je izazvalo opravdane
proteste, a gosti su pak u sudačkoj nadoknadi propustili priliku za pobjedu.

VIROVITICA – GRANIČAR 1:0

VIROVITICA – Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Hlevnjak (Herešin). Strijelac: 1:0
Majtanić (12).

VIROVITICA: Čović,Kovačević, Majtanić, Spudić, Sabo, Sinjaković (63. Antoniadis), Rengel (89.
Novaković), Souza, Abe, L.Špoljar, D. Špoljar (46. Kasumović). Trener: Damir Pervan.

GRANIČAR: Ramaj, Sabol, Mustač (67.Kvakan), Golenja, Čmrlec (67. Škoda), Samara, Jadanić,
Arambašić (46. Mikulan), Dežđek (76. Vađunec), Brčić, Jendrić. Trener: Mario Piškor.

Domaći su već u 12.minuti postigli vodeći pogodak nakon kojeg se rezultat više nije mijenjao. Mogao se je međutim više puta mijenjati, gosti mogu i moraju žaliti za propuštenim. Imali su niz propuštenih prilika tijekom cijelog susreta, mogli su se u Kotoribu vratiti s uvjerljivom pobjedom, analiza će pokazati gdje se je griješilo da ne bude tako.

PODRAVINA – MEĐIMURJE 2:1

LUDBREG – Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac:Karlo Rupčić (Kalinovec) Strijelci: 0:1 Drk (49),
1:1 Sačer (78), 2:1 Menezes (90)

PODRAVINA: Kovačić, Kudumija, Sedlar,Golub, Sačer, Zadravec (66. De Morales 82. Vajagić),
Smrček, Štefanec, Banec, Frančić (51 Menezes), Havaić, Trener: Nevenko Blagaj.

MEĐIMURJE: Hozjan, Pejanović, Fujikawa (57. Turk), Busija, Radriguez, Ivančić (63. Vrbanić), Drk,
Vinski, Senčar, Štajerec, Bešlić. Trener: Antun Jukić.

Čakovčani su se iz Ludbrega vratili poraženi s velikim i opravdanim primjedbama na slabo suđenje. Nakon ne baš zanimljivih prvih 45 minuta, početkom drugog poluvremena, u 49. minuti Drk je postigao vodeći pogodak. Mogao je rezultat biti i povoljniji da je u 55. minuti na dodavanje Turka Fujikawa bio precizniji, a na dodavanje Vrbanića u 60. minuti ni Ivančić nije bio precizan.

U istoj minuti Turk je pogodio stativu, lopta se je odbila iza linije, pomoćni sudac je signalizirao da nije pogodak, a i više puta prije i iza toga sudac je svojim odlukama očigledno oštetio Čakovčane. Od 76. minute Čakovčani s igračem manje, isključen je Drk, brojčanu prednost iskoristio je u 78. minuti Sačer postigavši izjednačujući pogodak. Kada se je očekivao kraj, u 90. minuti domaći su postigli i drugi pogodak i pomalo se neočekivano veselili pobjedi. Čakovčanima pak ostaje prilika za „popravak“ subota kada su domaćini lokalnog derbija s Rudarom.