ODLIČNI REZULTATI

VRH HRVATSKOG PLIVANJA Meri Furdi osvojila četiri medalje na međunarodnom natjecanju

Najbolja čakovečka i međimurska plivačica Meri Furdi još je jednom dokazala kako spada u sam vrh hrvatskog plivanja

Na međunarodnom natjecanju Arena Open, koje je proteklog vikenda održano u Zagrebu, Meri je osvojila četiri medalje, ali i isplivanim vremenom stigla vrlo blizu norme za sudjelovanje na Europskom juniorskom prvenstvu.

Osvojila je srebrnu medalju u disciplini 50 m slobodno u apsolutnoj juniorskoj kategoriji s vremenom 26,87 dok je rezultat potreban za plasman na Europsko 26,43. U disciplini 100 m slobodno osvojila je 3. mjesto u juniorskoj konkurenciji s vremenom 58,48 dok norma za EJP iznosi 57,36. Četvrtu medalju, brončanog sjaja osvojila je u disciplini 200 m slobodno.

Furdi je svoj nastup zaokružila nastupom u disciplini „Australina“ u kojoj nastupa 8 najbržih na natjecanju u disciplini 50 m slobodno. Pliva se 50 m slobodno u vremenskom intervalu od 120 sekundi. U svakoj utrci ispadaju dva najsporija natjecatelja.

Uz Meri Furdi boje Čakovečkog plivačkog kluba na natjecanju branili su i Tin Furdi, Adam Šinjori i Dominik Dukić pod vodstvom trenera Gorana Kolarića. Dominik Dukić je isplivao limit za nastup za nadolazeće Prvenstvo Hrvatske u plivanju.

Na Arena Openu sudjelovalo je 450 natjecatelja iz 56 klubova. U vrlo jakoj konkurenciji nastupili su najbolji hrvatski, ali i strani plivači.