Karate klub Globus osvajač Euro Grand Prixa 2012.

U subotu, 31. ožujka u Nedelišću je održan međunarodni karate turnir Euro Grand Prix 2012. na kojem je sudjelovalo 340 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske. Na turniru je Karate klub Globus iz Čakovca osvojio ukupno 1. mjesto, pehar za pobjednika turnira i novčanu nagradu kao najuspješniji klub turnira.

Osvojeno je osam zlatnih medalja, pet srebrnih i tri brončane. Uspjeh je time veći što su svi mlađi natjecatelji osvojili medalje i u katama i u borbama što nikom drugom na turniru nije pošlo za rukom. To je dokaz da se isplatila kompletna škola karatea koju su mlađi članovi kluba prošli u Globusu i postali pravi karatisti.

Na natjecanju je nastupilo dvanaest natjecatelja Globusa, a osvojili su šesnaest medalja:

1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su
:  Kata team Globus 1 (Matko Legen, Josip Slukić i Kristian Topličanec) – ml.učenici kate ekipno, Kristian Topličanec – učenici kate, Filip Balent – ml.učenici extra borbe -28kg, Josip Slukić – ml.učenici extra borbe -32kg, Teo Kečkeš – ml.učenici extra borbe +32kg, Zoja Vizinger – ml.kadetkinje borbe -50kg, Lucija Ružaj – juniorke borbe -50kg, Miljenko Novaković – kadeti borbe +70kg

2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su:  Kata team Globus 2 (Filip Balent, Lovro Balent i Ivan Skok) – ml.učenici kate ekipno, Matko Legen – ml.učenici extra borbe -28kg, Kristian Topličanec – ml.učenici extra borbe -32kg, Lovro Balent – ml.učenici extra borbe +32kg, Dejan Slukić – seniori kate

3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Matko Legen – ml.učenici kate, Ivan Skok – učenici kate, Josip Slukić – učenici kate

Posebno treba pohvaliti Zoju Vizinger koja je u finalu protivnicu pobijedila sa visokih 9:0 atraktivnim nožnim udarcima u glavu (nakon što je prošli vikend na Prvenstvu Hrvatske nesretno izgubila u polufinalu i na kraju osvojila 5. mjesto).
Natjecatelje su na natjecanju vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić.