Košarka: Derbi Rudarima, Međimurju II prva pobjeda

A-2 Liga sjever: Derbi Rudarima

Košarkaši Rudar Cimpera pobjedili su Čakovec na gostovanju sa 2 koša razlike. Bio je to pravi derbi, sa čvrstim obranama i malo koševa. Međimurje nastavlja u istom tempu, na gostovanju u Bjelovaru bili su bolji od istoimenog domaćina sa 31 košem razlike.

ČAKOVEC-RUDAR CIMPER  51-53  (19-14; 9-11; 11-13; 12-15)
Čakovec: Horvat 4, Vehtersbah -, Prprović 10, Megla 17, Kranjčec 5, Terek D. 1, Juras (cap) 0, Ostoja 4, Wrana 2, Fečkeš 4, Brdar 0, Drk 4,  Trener: Kovačić B.

Rudar Cimper: Varga 10, Bedi -, Kraljić 0, Korbelj -, Hrkač 12, Radiković 8, Cilar -, Frančić 2, Dodlek 10, Tkalec (cap) 4, Bogdan 0, Srnec 7, Trener: Damjanović B.

Utakmicu su bolje otvorili igrači Rudar Cimpera i u prvih 5 minuta imali su vodstvo između 2 i 4 poena razlike, drugih 5 minuta prve četvrtine bolje igra Čakovec, koji preuzima vodstvo i prvu četvrtinu riješava u svoju korist. Bilo je 19-15. Druga četvrtina dala je naslutiti da će ovo biti utakmica sa malo poena.

Završila je rezultatom 9-11 u korist Rudar Cimpera, a u zadnjoj sekundi druge četvrtine, junior Rudar Cimpera, Radiković postiže tricu, koju suci poništavaju jer je navodno dirala semafor koji odbrojava vrijeme napada, a koji se nalazi na vrhu table. Treneru Rudara, Damjanoviću to se nije nimalo svidjelo pa je žestoko protestirao kod sudaca, za što je dobio tehničku pogrešku.

Drugo poluvrijeme zato počinje sa dva slobodna bacanja i loptom sa strane za Čakovec. Nije to omelo igrače Rudar Cimpera koji odličnom zonskom obranom 1-2-2 stižu 5 koševa zaostatka, a u posljednjih 10 minuta se ulazi sa košem prednosti za Čakovec. Posljednjih 10 minuta, sve do 2 minute do kraja utakmice, u vodstvu od 2-3 koša su igrači Rudar Cimpera, da bi sa dvije izgubljene lopte dozvolili igraćima čakovca prvo poravnanje rezultata, a zatim košem Megle i povratak u vodstvo od 2 poena razlike.

Kod vodstva Čakovca 51-50, 20 sekundi do kraja, Nikola Hrkač pogađa tricu za 51-53 koja je ujedno bila i posljednji ubačaj na utakmici za veliku pobjedu gostiju iz Murskog Središća. Igrači Čakovca u zadnjem napadu nisu uspjeli zabiti koš za izjednačenje. Zonska obrana 1-2-2 bila je ključ pobjede igrača Rudar Cimpera, koji su baš tom obranom pobijedili Čakovec i u četvrtfinalu kupa Međimurja.

Megla je bio najbolji u redovima Čakovca sa 17 poena, dok su igrači Rudar Cimpera u potpunosti zaustavili njihovog najboljeg strijelca Prprovića, koji je ostao na 10 poena, inače je na prosjeku od preko 20 koševa na utakmici i Kranjčeca koji je zabio 5 poena. Kod Rudar Cimpera najbolji Hrkač sa 12 koševa, a Dodlek i Varga su postigli po 10.

BJELOVAR-MEĐIMURJE  72-103 (9-17; 18-28; 21-26; 24-32)

Međimurje: Novak N. 2, Pustić 12, Novak Mario. Ml. 13, Miko 12, Krajačić 21, Zaspan -, Fodor 13, Krištofić 2, Biševac 15, Lončarić -, Jelenić 6, Novak Matija 7, trener: Šopar S.

Iako su bili bez svog kapetana Maria Novaka-Mede, košarkaši Međimurja bili su uvjerljivi na gostovanju u Bjelovaru. Utakmicu su riješili do poluvremena, imali su vodstvo od 18 koševa razlike, a iako su u drugom poluvremenu smanjili u brzinu niže, svejedno su dobili i treću i četvrtu četvrtinu za konačnih +31.

Imalo je Međimurje čak 6 dvoznamenkastih strijelaca, a najviše je zabio Krajačić-21, dok je Biševac dodao 15 poena. Međimurje u sljedećem kolu dočekuje Podravac iz Virja, a to bi im trebao biti prvi pravi ispit u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Ostali rezultati 6. kola: Koprivnica-Grafičar 106-72, Ivančica-Petar Zrinski 60-68, Podravac-Mladost 74-64, Vindija-Radnik 96-63.

Parovi  7. kola: Radnik-Čakovec, Mladost-Vindija, Međimurje-Podravac, Petar Zrinski-Bjelovar, Grafičar-Ivančica, Rudar Cimper-Koprivnica (Subota, 26.11.2011. u 19.30 sati, sportska dvorana M.Središće).

Kup – finale regije Sjever: Međimurju kup sjeverne regije

PODRAVAC: Beljan 20 (1), Ilija Nikolić 12 (1), Kljaić 2, Molnar, Zadravec 4, Kenđelić 9 (1), Damir Nikolić, Ferenčak, Kodba 1, Špiranec, Ivan Nikolić 12 (2). Trener: Mirko Hrženjak
MEĐIMURJE: Nikola Novak 3 (1), Pustić, Marek Novak 7, Lončarić, Krajačić 17 (2), Zaspan 2, Fodor 13 (1), Krištofić, Biševac 13, Medo Novak 13, Jelenić, Matija Novak 6. Trener: Srećko Šopar

Košarkaši Međimurja prošlog su tjedna bili vrlo aktivni, odigrali su utakmicu prvenstva za vikend, a prije toga, u srijedu i finale kupa “Krešimir Ćosić” za regiju sjever. Gostovali su kod Podravca iz Virja, svojih starih rivala.

Domaćini su bili bolji u prvom poluvremenu, koje su dobili sa 4 koša razlike, najviše zahvaljujući dobrom šutu koji ih je služio. Drugo poluvrijeme, druga priča, igrači Međimurja podižu agresivnost u obrani i već u trećoj četvrtini prestižu prednost Podravca. Dobili su taj period igre sa 10 koševa razlike i u posljednjih 10 minuta imali 6 koševa prednosti.

Zadnju četvrtinu obrana Međimurja još bolja, dopustili su domaćima samo 9 postignutih koševa (ukupno u drugom poluvremenu Podravac zabio samo 22 koša) za na kraju uvjerljivih +14 i plasman u daljnju fazu natjecanja gdje Međimurje dočekuje Gorica, pobjednik kupa regije centar. Danijel Krajačić predvodio Međimurje sa 17 koševa, dok su Fodor, Biševac i Mario Novak-Medo postigli svi po 13 koševa.

PODRAVAC-MEĐIMURJE  60 : 74 (15:13, 23:21, 13:23, 9:17)
VIRJE, 16. studenoga 2011.
Školsko – športska dvorana, gledatelja: 100
Suci: Hirš i Milković (Varaždin)
Opunomoćenik HKS: Zoran Košćak (Varaždin)

C-1 Liga: Međimurju II prva pobjeda

Mladi košarkaši Međimurja II ostvarili su svoju prvu pobjedu u dvoboju protiv Kotoribe koja i dalje nezna za pobjedu ove sezone. Međimurje Globetka i dalje “melje”, porazili su Donji Kraljevec sa 32 poena razlike na domaćem terenu.

Nedelišće je bilo bolje od Mladosti tek u produžetku. Dubravčan je u derbiju kola poražen u Prelogu. Domaćini su bili bolji sa 10 koševa razlike. Ostvario je Dubravčan i pobjedu, a ta je bila protiv Nedelišća u zaostaloj utakmici 5. kola.

Rezultati 6. kola: Međimurje Globetka-D.Kraljevec 93-61, Nedelišće-Mladost 54-51 (Nakon produžetka), Prelog-Dubravčan 56-46, Međimurje II-Kotoriba 81-60.
Zaostala utakmica 5. kola: Dubravčan-Nedelišće 73-53.

Juniorska liga: Rudar bolji od Vindije

Rezultati zaostalih utakmica: Donji Kraljevec-Grafičar 66-69, Grafičar-Rudar Cimper 72-70.
Rezultati 6. kola: Mladost-D. Kraljevec 81-78, Rudar Cimper-Vindija 50-43.