Centrometal bolji od Daruvara, košarkaši Rudara pobijedili Čakovec

U prvoj odbojkaškoj ligi Centrometal je pobijedio Daruvar 3:0, po setovima je bilo 33:31, 25:22 i 25:23. U 2. ligi odbojkašice Kaštela pobijedile su u Zagrebu Orao 3:0 (25:15, 25:15, 25:17), a odbojkaši Totovca bili su bolji od Medicinara 3:2 (25:22, 17:25, 22:25, 25:18 i 15:11).

U košarkaškoj A – 2 ligi sjever Čakovec je poražen u međimurskom srazu od Rudara iz Murskog Središća 53:55.

U 8. kolu 2. kuglačke lige Čakovec je poražen 0:8 od vodećeg Bjelovara (3297:3386). Željezničar je u Koprivnici bio bolji od Graničar Picoka 6:2 (3248:3160).

Centrometal – Daruvar – 3:0

Nedelišće, dvorana SGC Aton, gledatelja 100

Suci : Bardić, Muha (oba Osijek)

Centrometal : Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Vabec, Harambašić, Todorović, T. i M. Posavec, Gotal, Petran, Vuk (trener Kirić)

Daruvar: Kepčija, Ivošević, Karapandža, Salopek, Strahija, Celan, Petrović, Kurtović, Nagy, Renoić (trener Meringer)

Odbojkaši Centrometala ostvarili su petu pobjedu u sedam kola prvenstva, odnosno četvrtu pobjedu u nizu svladavši direktnog konkurenta za prvih šest mjesta Daruvar rezultatom 3:0.

Utakmica je odigrana u bučnoj atmosveri koju su prije svega predvodili vjerni navijači iz Macinca. Tako su prvi puta ove sezone naši igrači imali i pravu podršku navijača sa tribine i nisu ih iznevjerili.

Trener Kirić utakmicu je započeo sa standardnom postavom. Tehničar Gotal, libero Petran, korektor Todorović, srednjaci Marin Posavec i Kovač, te primači Tomica Posavec i Vabec. Tijekom utakmice domaća momčad nije imala niti jednu izmjenu.

A počelo je dobro. U prvom setu na prvom odmoru je 8:6 za naše, na drugom ista razlika 16:14. U tim trenucima obje momčadi igrale su odlično. Daruvar je prvi put poveo 18:17. Opet Centrometal okreće, igra se poen za poen, a tada naši rade dodatni poen i dolaze do 24:22 i dvije set lopte. Gosti realiziraju prvi napad, a onda i direktnim poenom na servis Celana izjednačuju na 24:24, te kasnije imaju i set loptu pri 25:24. Opet Centrometal okreće na poen prednosti i dalje se redaju set lopte Centrometala. Konačno je deveta set lopta urodila plodom i Centrometal sa 33:31 dobiva početnu prednost u susretu.

Drugi set gosti iz Daruvara na početku imaju prednost od poen ili dva. Centrometal prelazi u vodstvo nakon sedmog poena i od tada ta prednost raste na 16:11. I kad se činilo da bi ovaj set mogao lakše na stranu Črečinčara gosti dolaze na samo poena pri 18:17. Ipak tada naši igrači dodaju gas, dolaze do 24:21, te set rješavaju sa 25:22.

Treći set slična situacija kao i u prva dva. Centrometal vodi, a Daruvar sustiže. Na prvom odmoru je 8:6, na drugom 16:13. Gosti se ne predaju, te izjednačuju na 17:17. Kasnije domaći stalno vode da bi novo poravnjanje stiglo u najgori tren na 23:23. Tada Centrometal prolazi u napadu, a Kovač blokom završava utakmicu za 25:23.

Ovom pobjedom Centrometal je i nadalje šesti, ali sada sa istim brojem bodova kao i peta Opatija, dok niti vodeće momčadi nisu znatno ispred naših igrača. U narednom kolu naši neće igrati jer je susret u Rovinju odgođen zbog nastupa igrača Rovinja Igora Demirovića za reprezentaciju Hrvatske u predkvalifikacijama za Olimpijske igre.

Tako će naredni susret Centrometal igrati kroz dva tjedna kad nam u Nedelišće dolazi Karlovac. (J.K.)