Košarka: Međimurje i Rudar Cimper u finalu

Odigrane su i polufinalne utakmice Međimurskog košarkaškog kupa. Očekivano, finale će igrati trenutno dva najbolja Međimurska košarkaška kluba, Međimurje i Rudar Cimper.

RUDAR CIMPER-MEĐIMURJE GLOBETKA 76-66 (18-24; 21-13; 18-14; 19-15)

Prvo su prošlog petka na teren u Murskom Središću izašli domaći Rudar Cimper i Međimurje Globetka. Iako bez prvog strijelca ekipe iz prošle sezone, juniora Tomislava Radikovića zbog gripe, Rudar Cimper je pobjedio Međimurje Globetku rezultatom 76-66. Znatno pojačana sa Dejanom Vugrincem i Sašom Golubićem, Međimurje Globetka dobro se držala do poluvremena, gdje su zaostajali sa 2 poena razlike. Drugo poluvrijeme je Rudar Cimper otišao na 12 poena razlike koje su uspješno održavali do kraja i zasluženo se plasirali u finale kupa nakon dugih 11 godina. Nikola Hrkač sa 26 poena i Alen Varga sa 16 predvodili domaće, Vugrinec 16 i Saša Golubić 15 za goste.

PRELOG-MEĐIMURJE 42-69 (9-18; 14-19; 6-12; 14-19)

Košarkaši Međimurja i Preloga na teren su izašli u nedjelju. Domaći Prelog u utakmici na mali broj koševa, očekivano je pružao veći otpor Međimurju nego prijašnja dva protivnika Međimurja u kupu. Međimurje je bilo bolje za 27 koševa razlike i zasluženo su u finalu. Kod Preloga, Glavina 12 koševa, a on je ujedno bio i jedini igrač Preloga koji je postigao dvoznamenkasti broj koševa, ostatak ekipe zajedno zabio 30. Međimurje su predvodili Krajačić sa 19 koševa i Biševac sa 15.

FINALE NAJVJEROJATNIJE 16.10.2011.

Ovo finale će biti između isih protivnika iz 2000. godine, kada su se u Murskom Središću na vanjskom terenu sastali isti protivnici. Isto kao i danas, te 2000. godine, igrači Međimurja su također bili favoriti, ali uz nadahnutu igru u drugom poluvremenu,današnjeg kapetana Rudar Cimpera, Mladena Tkalca, tadašnji Modeks uspio je pobijediti i osvojiti kup. Kako će biti sljedećeg vikenda, ostaje nam za vidjeti.

Utakmica bi se trebala igrati u nedjelju (16.10.2011.) samo dan nakon što će Međimurje i Rudar Cimper odigrati utakmice prvog kola prvenstva u A-2 ligi sjever. Igrati će se u Murskom Središću, a točne informacije o utakmici moći ćete naći na internet stranicama klubova ili na društvenoj mreži Facebook, gdje oba kluba imaju složene profile i tamo dijele sve novosti sa navijačima i prijateljima kluba.

Međimurje i Rudar Cimper odigrali su prije početka ovogodišnjeg kupa dvije prijateljske utakmice, u obje su nešto bolji, za 10-ak koševa razlike bili igrači Međimurja.

ANDRIJA HRKAČ SRUŠIO ZADAR

U sjeni polufinala košarkaškog kupa Međimurja, počelo je i prvenstvo prvoligašima. Jedini naš igrač koji ove sezone igra na prvoligaškim parketima je junior Andrija Hrkač, rođen 1993. godine. Njegov klub, Prigorje financije iz Križevaca, novaci u prvoligaškom društvu, ugostili su u prvom kolu A-1 lige jednog od glavnih favorita za prvo mjesto, Zadar.

Iako je Zadar vodio 5 minuta prije kraja 70-60, igrači Križevaca nisu se predavali, uspjeli su stići Zadar, a ključne koševe uz onaj pobjednički u zadnjoj sekundi Glavinića, postigao je Andrija Hrkač, prošle sezone u izabran za najveću košarkašku nadu Međimurja.

Andrija je prvo zabio bitnu dvicu za smanjenje prednosti Zadra, a nakon toga i tricu, sa kojom je izjednačio rezultat na 76-76, prije Glavinićevog pobjedničkog koša za 78-76. Andrija je protiv Zadra igrao 14 minuta, postigao je 5 poena, šut za dva mu je bio ½, a isti takav mu je bio i šut za tri poena. Imao je i po jednu osvojenu i izgubljenu loptu.

JUNIORSKA LIGA

Odigrane su i dvije utakmice drugog kola juniorske lige. Susjedni derbi između Dubravčana i Kotoribe, dobio je domaći Dubravčan, uvjerljivo, sa 52 koša razlike.

Mladost iz Ivanovca iskoristila je neigranje najboljeg juniora Rudar Cimpera, Radikovića i sa 51-39 i odnijela pobjedu.

DUBRAVČAN-KOTORIBA 103-51 (24-11; 19-13; 28-11; 32-16)

Dubravčan: Lukša D. 37, Varga V. 6, Matulin D. 9, Matotek A. -, Orehovec J. 1, Hanić M. 2, Blažeka P. 25, Štefić N. 3, Balog F. 16, Igrec K. 4 ; Trener : Međimurec B.

Kotoriba: Tišler K. 2, Plačko L. 5, Žinić K. -, Zvošec V. 17, Bogomolec K. 8, Fuš P. 2, Sabol M. 2, Ujlaki N. 6, Fuš H. 4, Zvošec A. 5, Trener : Munka G.

MLADOST–RUDAR CIMPER 51-39 (21-5; 10-14; 6-7; 14-13)

Mladost: Jančec L. Hamer B. 4, Kranjčec J. 8, Bulat N. Anderlin M. 3, Varga K. 2, Vrana R. 10, Bjelobrk B. 4, Fečkeš M. 18, Šajnović F. 2, Trener : Drk I.

Rudar Cimper: Bilas B. 6, Podkrajac A. Rihtarec A. 4