KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA

Prvi poraz Međimurja u drugoligaškom rangu

U Bijelom Brdu je BSK pobijedio Međimurje 3:2.

U 2. HNL Međimurje je gostovalo kod BSK Bijelo Brdo. Golom Trojaka povelo je Međimurje u 36. minuti, a domaćin izjednačuje iz kaznenog udarca u 44. minuti pa je poluvrijeme bilo 1:1.

Početkom drugog dijela BSK okreće rezultat i vodi 2:1 od 50. minute. U 78. minuti treći gol BSK za prednost 3:1. Čakovčani ne odustaju i u 86. minuti smanjuju na 3:2 preko Režića iz kaznenog udarca što je bio i konačan rezultat. Za BSK prva drugoligaška pobjedu i prvi poraz Međimurja u ovom prvenstvu.

2. HNL: nedjelja BSK – Međimurje 3:2.

4. NL Čakovec – Varaždin: Slavlje Pušćina u Domašincu

U međimurskom ogledu igranom u Domašincu Dinamo je poražen od Pušćina 0:2 s jednim golom u svakom poluvremenu.

Međimurec i Nedeljanec su završili 2:2. Gosti su poveli, domaćin izjednačio i poluvrijeme je 1:1. U nastavku opet gosti vode, Međimurec poravnava i na kraju je 2:2.

Dubravka – Zagorac je pobijedila Omladinac (NSR) 3:2. Poluvrijeme je bilo 2:1. Naš predstavnik je bio nezadovoljan suđenjem smatravši da je Omladinac oštećeni za kazneni udarac i da su domaćini trebali dobiti crveni karton.

4. NL Čakovec – Varaždin: subota Polet (SMnM) – Mladost Komet 1:0, Nedelišće – Bednja 0:2, nedjelja Sloga (Č) – Rudar 2:1, Međimurec – Nedeljanec 2:2, Dinamo (D) – Pušćine 0:2, Dubravka Zagorac – Omladinac (NSR) 3:2.

1. ŽNL: BSK-u i Slogi (Š) domaći bodovi

U šest nedjeljnih prvoligaških susreta tek dvije domaće pobjede. BSK je bio uvjerljiv protiv Slobode (S) 4:0, dok je Sloga (Š) s minimalnih 1:0 pobijedila Podturen. U jedinom susretu bez pobjednika Spartak i Hodošan završili su 1:1.

Domaća pobjeda u Belici

Tri gostujuće pobjede. Kraljevčan 38 je poražen od Mladosti (SM) 1:3 kao i Galeb od Trnave 1:3.

Mladost (SM) je bila uspješna kod Kraljevčana

U Kotoribi je Graničar izgubio od Dinama (P) 1:2.

1. ŽNL: subota Polet (P) – Bratstvo (J) 2:1, Centrometal – Jedinstvo (GM) 4:1, nedjelja Kraljevčan 38 – Mladost (SM) 1:3, Graničar (K) – Dinamo (P) 1:2, Galeb – Trnava 1:3, Spartak – Hodošan 1:1, Sloga (Š) – Podturen 1:0, BSK – Sloboda (S) 4:0.

2. ŽNL skupina A: Šest domaćih pobjeda, samo Croatiji gostujući bodovi

Domaćini su u ovom kolu bili premoćni. Jedini gosti koji su slavili su bili u Čehovcu gdje je ČSK poražen od Croatije 1:4, dok su dvije Mladosti, ona iz Ivanovca i Dekanovca, odigrali bez golova 0:0.

U Ivanovcu bez golova

Drava (K) je bila bolja od Jadrana 3:1. Naprijed je također slavio protiv Omladinca (DS) 3:1. Poluvrijeme je bilo 2:0.

Draškovec je bio siguran domaćin

Draškovec je s 4:0 bio uvjerljiv protiv Radničkog, dok je Budućnost (P) pobijedila Dravu (DM) 3:1. Vidovčan je bio bolji od Borca (T) 4:2, a Dubravčan je došao do nove pobjede pobijedivši Borac (DH) 3:1.

Vidovačan je ubilježio domaću pobjedu

2. ŽNL skupina A: nedjelja Drava (K) – Jadran 3:1, Naprijed – Omladinac (DS) 3:1, Draškovec-Geothermae – Radnički 4:0, Budućnost (P) – Drava (DM) 3:1, Vidovčan – Borac PMP 4:2, ČSK – Croatia 1:4, Dubravčan – Borac (DH) 3:1, Mladost (I) – Mladost (D) 0:0.

2. ŽNL skupina B: Tri domaće i tri gostujuće pobjede

U ovom kolu domaćinima i gostima po tri pobjede. U susjedskom derbiju igranom u Brezju poraz Hajduka od Venere 0:2. Još teže je stradala Pobjeda od Strahoninca 0:4, dok je Omladinac (M) potopljen od Sokola 0:7.

Mali Mihaljevec je pobijedio Donjeg Koncovčaka 3:2, Budućnost (M) je pobijedila Bratstvo (SV) 3:1, a lider Trnovec je bio uvjerljiv protiv Mure 6:1.

Trnovec je i dalje na vrhu s maksimalnim učinkom

2. ŽNL skupina B: subota Hajduk (Š) – Jedinstvo (NSD) 3:2, Plavi (Pek.) – Sloboda (M) 3:2, nedjelja Hajduk (B) – Venera PMP 0:2, Mali Mihaljevec – Donji Koncovčak 3:2, Budućnost (M) – Bratstvo (SV) 3:1, Trnovec – Mura 6:1, Pobjeda – Strahoninec 0:4, Omladinac (M) – Sokol 0:7.

3. ŽNL: Zasadbreg i dalje čiste mreže

Zasadbreg je kod kuće pobijedio Napredak 5:0 i dalje je ekipa koja nije primila ni jedan jedini gol uz stopostotni učinak. U ostalim susretima gostujuće pobjede.

Mladost (S) je poražena od Međimurje – Čakovca 1:3, Torpedo od Zebanca 0:1 i Dinamo (Ž) od Graničara (N) 2:4.

3. ŽNL: subota Bratstvo (P) – Otok 2:0, Vučetinec – Parag 4:3, nedjelja Zasadbreg 77 – Napredak 5:0, Mladost (S) – Međimurje-Čakovec 1:3, Torpedo  – Zebanec 1986 0:1, Dinamo (Ž) – Graničar (N) 2:4. Dubrava je bila slobodna.