S DEVETORICOM igrača Međimurje pobijedilo lidera

U 28. kolu 3. HNL istok velika i vrijedna pobjeda Međimurja protiv lidera Osijeka II rezultatom 2:1. Osječani su u proljetnom dijelu polusezone s tek jednim remijem i svim pobjedama, a kada ovome dodamo da su Čakovčani završili susret s devetoricom igrača to dovoljno govori o značaju domaće pobjede.

U 2. minuti griješi Tkalčić kod dodavanja, gosti dolaze u izglednu priliku, Ptiček sapliće gostujućeg igrača i utakmica nije zapravo ni krenula Čakovčani ostaju s igračem manje. Unatoč igraču manje prvi dio je prošao bez većih prigoda. U 43. minuti odličan slobodan udarac Režića kojeg brani gostujući vratar Kukić.

U 44. minuti Tkalčić je u prodoru i potezan je za dres u izglednoj prilici i gostujući igrač Šalinović dobiva crveni karton. Nakon konzultacija s pomoćnim sucem glavni sudac Petrović pokazuje na najstrožu kaznu, a siguran je realizator Režić za 1:0.

U drugom dijelu daleko više tenzija na terenu i oko njega. Na kraju su Osječanima isključena dva predstavnika s klupe, a koliko je bilo napetosti govori da je čak i igrač koji je zagrijavao uspio zaraditi žuti karton, a i pozdrav osječkog predstavnika prema gledateljima na donjoj fotografiji izazvao je dodatni revolt poklonika Međimurja.

U 57. minuti lopta Međimurja sjeda na prečku, a u 61. minuti Patafta puca preko gola. U 62. minuti gosti imaju šansu, Lohinski puca pored gola. U 67. minuti Patafta reagira nespretno, rukom zahvaća gostujućeg igrača po licu i dobiva drugi žuti i crveni karton pa Čakovčani ostaju s devetoricom igrača. U toj minuta nakon prekršaja lijepo uigrana akcija Osječana, no povratnu loptu odlično brani domaći vratar Galoši.

U 70. minuti dvostruka izmjena kod Čakovčana, u igru ulaze Sabol i Šimunić. U 81. minuti lopta na desnu stranu na Munivranu koji ulazi u kazneni prostor i odmjerenim udarcem šalje loptu u mrežu za 2:0.

Nije dugo trajala ta prednost domaćina jer već u idućoj minuti gosti smanjuju na 2:1. Nervoznih je bilo zadnjih desetak minuta uz četiri minute nadoknade, no na kraju veliko i zasluženo slavlje Međimurja uz skandiranje publike na stadionu Mladosti što rijetko viđamo.

3. HNL istok: Međimurje – Osijek II 2:1.

4. HNL: Petarda Mladost Kometa

Zelengaj je bio bolji od Sloge (Č) 5:2. Poluvrijeme je bilo 1:0. Kako nam je rekao trener slogaša Tihomir Blažeka golove su primili nakon svojih grešaka i zato su poraženi.

Rudar i Novi Marof su završili 1:1. Gosti su poveli u prvom dijelu, a domaćin izjednačio u nastavku.

Sloboda je u Slakovcu poražena od Nedeljanca 0:2 s jednim golom u svakom poluvremenu.

U pravoj golijadi Podravina je pobijedila Pušćine 6:3. Poluvrijeme je bilo 2:0.

Mladost Komet je pobijedila Jalžabet 5:0. Poluvrijeme je bilo 2:0. Kod domaćina hat – trick Denisa Vuka te po jedan gol Bukala i Radikovića.

4. HNL: subota Zelengaj – Sloga (Č) 5:2, Rudar – Novi Marof 1:1, Sloboda (S) – Nedeljanec, Podravina – Pušćine 6:3, Mladost Komet – Jalžabet 5:0, nedjelja u 17:30 sati Bednja – Polet (SMnM), Plitivica (G) – Dinamo (D), Međimurec – Nedelišće.

1. ŽNL: Omladinac (NSR) postignuo osam golova

Dinamo (P) je bio bolji od Naprijeda 3:1. Poluvrijeme je bilo 2:0.

Tri gola i tri boda Palovčana

Centrometal je bio bolji od Podturna 2:0 s jednim golom u svakom poluvremenu.

U Novom Selu Rok je Omladinac s 8:3 bio bolji od Galeba. Već je na poluvremenu bilo 5:0.

Hodošan je pobijedio Sokol 4:1. Na poluvremenu je bilo 2:0.

1. ŽNL: subota Dinamo (P) – Naprijed 3:1, Centrometal – Podturen 2:0, Omladinac (NSR) – Galeb 8:3, Hodošan – Sokol 4:1, nedjelja u 17:30 sati Mladost (SM) – Spartak, Jedinstvo (GM) – Trnava, BSK – Sloga (Š), Graničar (K) – Polet (P).

2. ŽNL skupina A: nedjelja u 17:30 sati Croatia – Borac PMP, Drava (K) – ČSK, Mladost (D) – Kraljevčan 38, Mladost (I) – Jadran, Omladinac (DS) – Budućnost (P), Dubravčan – Radnički, Budućnost (M) – Jedinstvo (NSD). Vidovčan je slobodan.

2. ŽNL skupina B: Dva Bratstva bez pobjednika

U derbiju kola u Savskoj Vesi su domaće Bratstvo i Bratstvo iz Jurovca odigrali 1:1. Pred velikim brojem gledatelja gosti su poveli u prvom dijelu, a domaćin poravnao pri kraju susreta.

U Savskoj Vesi svakome po gol i bod

2. ŽNL skupina B: subota Bratstvo (SV) – Bratstvo (J) 1:1, nedjelja u 17:30 sati Strahoninec – Mura, Zasadbreg – Šenkovec, Trnovec – Hajduk (B), Omladinac (M) – Sloboda (M), Plavi (Pek.) – Mali Mihaljevec, Venera PMP – Hajduk (Š), Pobjeda – Donji Koncovčak.

Žestoko je bilo u Savskoj Vesi – čak četvorica nogometaša na travi

3. ŽNL: Vučetinec uvjerljiv

Vučetinec je na svom terenu bio više nego uvjerljiv pobijedivši 11:1.

3. ŽNL: subota Parag – Vučetinec 1:11, nedjelja u 17:30 sati Otok – Borac (DH), Mladost (S) – Torpedo, Bratstvo (P) – Međimurje-Čakovec, Dinamo (Ž) – Napredak, Draškovec-Geothermae – Drava (DM).