BAŠEK postignula 40 koševa u Domžalama

Na utakmicu ženske Extralige košarkašice Radosti iz Čakovca u Domžale otputovale su bez dvije bitne igračice (Škoda i Hlebec), ali i Ledita je bila oslabljena pa se do poluvremena igrala izjednačena utakmica (46:42).

Drugo poluvrijeme domaće košarkašice su bolje otvorile, pobjegle na desetak razlike, a nezaustavljiva Bašek napravila je četvrtu osobnu zbog čega je privremeno morala na klupu. Tu je stao čakovečki napad sto su domaće igračice iskoristile i otišle na 20 razlike. U posljednjoj četvrtini Radost je uspjela smanjiti razliku, ali na žalost ništa više od toga.

Dojma smo da se moglo i moralo bolje, domaće su previše skakale u napadu, imale po 3-4 napada dok nisu zabile. Nedostajalo je kod radostašica čvrstine, odlučnosti, agresivnosti u obrani da bi došli do pobjede. Ali iz svake utakmice se uči pa tako i iz ove. Do kraja lige ostala su još dva kola, a idući vikend nema utakmice radi blagdana.

ŽKK Ledita – ŽKK Radost 86:70 (21:19; 25:23; 27:10; 13:18)
Sastav: Bašek 40, Rodek 10, Madar 7, Obadić 6, Mikolaj Ma 5, Mikolaj Mi 2, Valkaj, Polanec