STOLNI TENIS Peti uzastopni poraz igračica Hodošana u HEP Superligi

Stolnotenisačice Hodošana u nedjelju su u 6. kolu HEP Superlige bile domaćin Mladosti iz Petrinje i pretrpjele novi poraz, peti nakon prvoga kola u kojemu su u gostima bile bolje od Vrsara. Teško je ustvrditi da su protiv Petrinjki mogle učiniti više. Uz vrlo dobru Paulu Markati vidljiv je i pozitivan pomak u igri Mateje Omble i Nike Jakopović, ali je to još uvijek nedovoljno za osvajanje bodova. Ombla je pružila solidan otpor Sunčici Zajec u prva dva seta na otvaranju meča, ali je u trećemu potpuno pala, a Jakopović je u drugoj partiji bezuspješno nastojala hvatati prednosti Jelene Vrančić.

Markati je u partiji protiv Ivane Marinić pokazala da je potpuno sazrjela kao igračica i okrenula vodstvo Petrinjke od 2:1 u setovima pa se potpuno prometnula u vođu ekipe, koja je, nažalost, ne može dovoljno kvalitetno pratiti. U ovakvom sustavu natjecanja igra parova je vrlo važna, a parovi su igračicama Jože Markatija veliki problem, što je i razumljivo zna li se da je ekipa na okupu tek kad igra utakmice pa poraz i u ovoj utakmici ne čudi, iako je dobiven prvi set.

Ombla je bila blizu pobjede nad Vrančić u petoj partiji, ali nije našla načina da kapitalizira vodstvo od 2:1 u setovima izgubivši četvrti i peti u fiksu i tako Pauli uskratila priliku da svoje trenutne mogućnosti provjeri protiv Sunčice Vugrinec u šestoj partiji.

Pobjedom u Vrsaru Bjelovar se na tablici odvojio od Hodošana i na sedmom i osmom mjestu bodovno izjednačio s HASTK Mladosti, koja je u dramatičnoj utakmici s čak trideset dva odigrana seta 4:3 izgubila od TIS-a. Pula i Varaždin su zamijenili domaćinstva pa su Varaždinke kao domaćin slavile s 4:1, a Aquaestil je u Zagrebu neprikosnovenom Dru. Časlu uspio otkinuti dvije partije i izgubio 4:2.

REZULTATI
Hodošan – Mladost Petrinja 1:4
(Ombla – Zajec 0:3 /10:12, 8:11, 3:11/, Jakopović – Vrančić 0:3 /8:11, 5:11, 8:11/, Markati – Marinić 3:2 /7:11, 11:8, 11:13, 11:6, 11:9/, Markati/Ombla – Marinić/Zajec 1:3 /11:8, 7:11, 11:13, 4:11/, Ombla – Vrančić 2:3 /11:8, 5:11, 11:7, 11:13, 12:14/ – sudac: Mladen Vidović, Mihovljan)
Dr. Časl – Aquaestil 4:2
Vrsar – Bjelovar 0:4
TIS – HASTK Mladost 4:3
Varaždin – Pula 4:1