Matija Zadravec najbolji Hrvat na supermaratonu Zagreb – Čazma

Po 41. puta u nedjelju 3. travnja je trčan supermaraton Zagreb – Čazma, najduža i najstarija cestovna atletska utrka u Hrvatskoj, čija dužina staze iznosi 61 km i 350 m.

Između 100 natjecatelja, 87 muških i 13 ženskih, bio je i Kotoripčanin Matija Zadravec iz Trkačkog kluba Kotoripski begači. On je tu dionicu pretrčao za 4:15:39 kojim vremenom je zauzeo treće mjesto i bio je najbrži hrvatski supermaratonac. Ispred njega su bila dvojica mađarskih trkača.

– Do sad moja najduža utrka. Još jednom veliko hvala Robertu Radojkoviću, mojem osobnom treneru po čijem programu radim. Cijenim ga i slijedit ću njegov put jer on najbolji hrvatski ultramaratonac – kazao nam je Matija i dodao kako bez njega ne bi uspio.

Kakva je bila utrka? – Unatoč krizama uspješno sam je priveo kraju s odličnim vremenom – kazao je i izrazio radost 3. mjesta u ukupnom plasmanu. – Osjećaj nakon prolaska kroz cilj je neopisiv i to treba ponoviti, na tome ne ću stati – kazao je na kraju.