veliki uspjeh

NATJECANJE ZBOROVA Ženski vokalni sastav Stridonne osvojio Zlatno priznanje u Zagrebu

Natjecanje hrvatskih pjevačkih zborova-Zagreb 2024., 17. po redu, održalo se u subotu, 4. svibnja od 15 do 20 sati u maloj dvorani KD Vatroslava Lisinskog nastupom zborova i vokalnih ansambala iz cijele Hrvatske

Pobjednik Natjecanja su dva zbora s osvojenim jednakim i maksimalnim brojem bodova: Akademski muški zbor Fakulteta elektrotehnike i računarstva Zagreb, pod vodstvom mo. Josipa degl\’Ivellia i Mješoviti pjevački zbor Josip Štolcer Slavenski iz Čakovca.

Dirigentica zbora Josip Štolcer Slavenski iz Čakovca Senka Bašek Šamec osvojila je drugi put za redom posebnu nagradu stručnog ocjenjivačkog suda – prijelazni pehar za najuspjeliju izvedbu skladbe hrvatskog skladatelja, ove godine za izvedbu Ipaphonije Branka Starca.

Ženski vokalni sastav Stridonne pod vodstvom Nore Nemec osvojio je također Zlatno priznanje Natjecanja u kategoriji C1 – mali vokalni sastavi, s osvojenih visokih 96,33 boda. S ciljem promicanja kvalitetnog a cappella pjevanja, natjecanja zborova i vokalnih ansambala održavaju se proteklih dvadesetak godina u maloj dvorani KD Vatroslava Lisinskog pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i Grada Zagreba, u organizaciji Centra za kulturu Trešnjevka, a posebnu pozornost publike privlači Gala koncert pobjednika Natjecanja – Zlatni zborovi.