Višemjesečne pripreme i osmišljavanje programa rezultiralo je sjajnom priredbom i susretom u čast Tomašu Goričancu, u godini u kojoj bi navršio dvjesto godina života, koji se održao u subotičkom Domu kulture i nastavio se prigodnim druženjem i domjenkom u OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica.
Susret, koji smo nazvali “To pak smo još ne čuli niti vidli”, počeo je uvodnim programom koji je predstavio pjesnika Tomaša Goričanca i njegovo djelo, kao i kajkavsku riječ koja je simbolizirala našu etničku baštinu koje smo se prisjetili u programu koji je uslijedio. Susretu je prethodio poziv svim školama Međimurja da se prijave i svojim nastupom uveličaju proslavu OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. Škole sudionici osmislile su program u kojem su na odabrani način predstavile starinski, narodni predmet po izboru i na taj ga način “probudile” iz zaborava. Tako su učenici iz škole koje su se prijavile, iz Centra za odgoj i obrazovanje, OŠ Sveta Marija, OŠ Podturen, OŠ “Petar Zrinski” Šenkovec, OŠ Kuršanec i škole domaćina scenskim igrama, lutkarskom predstavom te monologom i recitacijom predstavili šarolike predmete iz nekadašnje svakodnevne uporabe, od onih za uljepšavanje kose, pribora za spravljanje jela, do onih s višestrukom uporabom kao što je korito ili pak nekad nezamjenjive pumpe za vodu.
U organizaciji i provedbi programa sudjelovali su svi zaposlenici Škole, a velike zasluge idu i učenicima koji su bili dio programa: Marta Novak, Ema Rošanić, Zrinka Banec, Petra Taradi, Mali pjevački zbor, Eli Hrgović te Ivan Dodlek i Franjo Križaić. Veliko hvala i svim gostima sudionicima jer su učinili ovaj susret uspješnim. Na kraju programa svi su sudionici dobili zahvalnice i prigodni dar koji je izradila učiteljica Likovne kulture, gđa. Ruža Hajdinjak.
Vjerujemo da je ovakva tema bila vrlo zanimljiva mlađima koji su naučili nešto novo o ne tako dalekoj prošlosti koja je obilježila svakodnevicu njihovih predaka, Načelniku Općine Mala Subotica, predstavnicima Matice hrvatske te brojnim drugim uzvanicima.
Bila je to divna simbioza međimurske kulture i povijesti te kajkavskoga jezika koja je, s obzirom na reakcije publike, dostojanstveno proslavila preporodnog pjesnika u čiju je čast nazvana naša škola.