Košarka: Međimurje izbacilo Goricu

U susretu kupa Krešimira Ćosića Međimurje i Gorica su regularni dio odigrali 80:80. U petominutnom produžetku Međimurje je slavilo 94:84. U triler završnici Čakočani su se bolje snašli, odigrali čvršću obranu i zasluženo prošli dalje.

Kao što se i očekivalo s susretu vodećih ekipa regionalnih liga igralo se tvrdo. U 27. minuti rezultat je bio 52:52. Na početku posljednje četvrtine Međimurje je imalo 62:58, a nakon toga 72:66. Tri minute do kraja na semaforu je već 73:71.

Gorica je sustigla i prestigla Međimurje kod rezultata 73:74. Manje od dvije minute do kraja gosti vode 76:74. Međimurje ne koristi svoj napad nakon toga, ali ni Gorica. Čakovčani iz slobodnih bacanja dolaze na 76:76.

Gorica gubi loptu i vodstvo Međimurja je 78:76. Gosti tricom preokreću na 78:79 26.4 sekundi prije kraja i još su zabili koš za 78:80. Međimurje u brzoj kontri vraća na 80:80. Gorica je imala još par sekundi za zaključni napad, uspjeli su doći i do polaganja koji srećom ne koriste i susret se nastavlja petominutnim produžetkom.

U prve tri minute produžetka Međimurje je zabilo 6 koševa, odigralo odličnu obranu i primilo samo 2 koša za rezultat 86:82. U posljednju minutu ulazi se rezultatom 88:83. Međimurje još zabija 6 koševa, Gorica samo jedan za pobjedu domaćina 94:84 i veliko slavlje na tribinama.

KK “MEĐIMURJE” Čakovec – KK “GORICA” Velika Gorica 94:84

(29:19, 13:21, 20:18, 18:22, OT: 14:4)

Dvorana II Osnovne škole u Čakovcu. Gledatelja: 100. Suci: Štrok D. i Blašković A. Opunomoćenik: Košćak M.

MEĐIMURJE: Novak Nikola 0, Pustić -, Novak Marek 17, Miko 2, Krajačić 2, Zaspan 14, Fodor 22, Krištofić -, Biševac 18, Lončarić -, Jelenić 2, Novak Matija 17.

Trener: Šopar S. Pom. trener: prof. Sorić R.

GORICA: Vranjić 16, Gazić 5, Novak -, Bičanić 8, Lasić 7, Kuga 0, Habljak -, Puljak 19, Kralj 3, Kuga M. 0, Primorac 26.

Trener: Kovačević Z.