KONTAKT POLICAJAC iz Preloga na dječjem biciklističkom kampu

Krajem kolovoza, Spomenko Gojsek, kontakt policajac Policijske postaje Prelog na sportskim terenima DG Sporta u Prelogu sudjelovao je u radu dječjeg biciklističkog kampa. Već šestu godinu lokalni biciklistički klub organizira druženje djece u dobi od 4 do 14 godina, kako bi se kroz igru upoznali s osnovama biciklizma i sigurne vožnje.

Primarni zadatak “priločkog” kontakt policajca bio je približiti rad policije okupljenim mališanima. Ujedno, kroz teorijski, a potom i praktični dio predavanja predstavio im je sigurno kretanje biciklima gradskim prometnica.

Upoznao ih je i sa zaštitnim mjerama bitnim za sprečavanje krađe bicikla te mogućnostima registracije bicikla putem internetske aplikacije “Međimurski bicikl”. Predstavio im je i odoru policajca, kao i mnogobrojnu opremu koju policija koristi u svakodnevnom radu. Naravno, mogli su razgledati, ali i voziti službeni policijski bicikl.

“Policajci su prijatelji i uvijek su spremni pomoći!” – bio je jedan od važnijih zaključaka tridesetak malih biciklista, koji su s velikom pažnjom odslušali predavanje.

Na kraju predavanja, razdraganim i oduševljenim mališanima podijelio je reflektirajuće trake, a kao podsjetnik na pravilno kretanje biciklom, i prigodnu brošuru “Biciklisti, pažnja!”.

Povezani sadržaj
Iz naše mreže
Preporučeno
Najnovije