Rudar Cimper i Čakovec sa samo pet igrača

15. kolo A-2 lige sjever bilo je specifično za Rudar Cimper i Čakovec koji su svoje susrete protiv Međimurja odnosno Mladosti odigrali sa samo pet igrača. Rudar Cimper poražen je na gostovanju kod Međimurja, a Čakovec kod Mladosti iz Đurđevca.

Međimurje – Rudar Cimper 99:41 (27:12, 22:10, 22:9, 28:10)
Međimurje: Jambrović 27, Krajačić 12, Gašparić 12, Lepen 10, Svaty 10, Pađan 6, Čibarić 6, Martinović 6, Momčilović 3, Novak 3, Guld 2, Peti 2.
Rudar Cimper: Dodlek 17, Vinko-Novak 11, Brodar 10, Sobočan D.3, Sobočan L.

Sastav iz Murskog Središća nastupio je u ovom susretu sa samo pet igrača (3 seniora, jedan junior i jedan kadet) zbog gripe koja je pokosila više od pola sastava, a i od ovih pet koliko je nastupilo, samo su dva bila potpuno zdrava. Iako je predsjednik Rudar Cimpera, Ivan Božić tražio odgodu, predsjednica Međimurja, gospođa Sandra Žbulj odbila je tu mogućnost. Nesportski potez u svakom slučaju iako je trener seniora, Stjepan Novak bio za odgodu utakmice pa tako niti on, ali i njegovi igrači nisu krivi za potez predsjednice kluba. Igrači Međimurja dobili su uvjerljivo sve četiri četvrtine, a razlika se na kraju zaustavila na plus 58. Moglo je biti i puno više, ali trener Međimurja nije ganjao rekordnu pobjedu već je priliku dao svim igračima, posebno onima koji manje igraju. Najbolji u redovima Međimurja bio je junior Patrik Jambrović s 27 postignutih poena, a 20 je dodao Danijel Krajačić. Kod Rudar Cimpera, Saša Dodlek najbolji s 19, a junior Arijan Vinko-Novak postigao je 10.

Mladost – Čakovec 84:75 (23:17, 19:17, 19:17, 23:24)
Čakovec: Vrus 26, Kranjčec S. 23, Kolovrat 13, Novak 8, Kranjčec M. 5

Kao i Rudar Cimper protiv Međimurja, tako je i Čakovec na gostovanju kod Mladosti u Đurđevcu nastupio s pet igrača zbog problema s ozljedama. Bez obzira na to, pružali su odličan otpor domaćem sastavu. Nakon prve četvrtine Mladost je imala šest poena prednosti, a do poluvremena je prednost porasla na osam koševa razlike. Izjednačena je bila i treća četvrtina, a završila je identičnim rezultatom kao i druga što znači da su domaćini u odlučujućih deset minuta ušli s deset koševa razlike. Posljednji period pripao je s minimalnom razlikom za Čakovec, a na kraju su izgubili s devet koševa razlike što je obzirom na okolnosti i više nego dobar rezultat. Junior, Jakob Vrus bio je najbolji strijelac Čakovca s 26 koševa, a Stjepan Kranjčec zaustavio se na 23.

Ostali rezultati 15. Kola: Vindija – Radnik 85:58, Koprivnica – Petar Zrinski 77:99, Podravac – Bjelovar 113:93, Grafičar -Ivančica 96:58.

1. GRAFIČAR 14-1
2. PODRAVAC 14-1
3. MEĐIMURJE 10-5
4. BJELOVAR 10-5
5. VINDIJA 10-5
6. PETAR ZRINSKI 9-6
7. MLADOST 8-7
8. IVANČICA 4-11