Košarkaši Međimurja nanijeli prvi poraz Grafičaru

Košarkaši Međimurja prekinuli su niz od dva uzastopna poraza kada se najmanje očekivalo, protiv, do ovog kola neporaženog Grafičara iz Ludbrega i tako priredili iznenađenje kola. Čakovec igra sve bolje i ostvario je drugu pobjedu u nizu, slavili su na gostovanju u Koprivnici. Rudar Cimper doživio je težak poraz od Petra Zrinskog na domaćem terenu.

Međimurje-Grafičar 98:94 (23:33, 26:20, 26:18, 23:23)
Međimurje: Krajačić 33, Novak 20, Jambrović 19, Lepen 8, Pađan 7, Martinović 7, Gašparić 2, Posavec 2, Svaty, Vojković, Čibarić, Jelenić.

Gledatelji u dvorani I. O.Š. mogli su uživati u derbi susretu devetog kola A-2 lige sjever. Vidjeli su susret sa puno koševa i što je najvažnije pobjedu Međimurja protiv vodećeg i neporaženog Grafičara do tog trenutka. Grafičar je u susret ušao kao favorit iako je igrao bez Manuela Novaka i sa nedovoljno oporavljenim Vilimom Poljakom. Gosti iz Ludbrega krenuli su silovito u utakmicu, a Luka Siladić i Zlatko Štefan bili su nepogrešivi u šutu izvan linije 6,75. Siladić je pogodio četiri trice iz isto toliko pokušaja, a Štefan je dodao dvije iz dva pokušaja. Zahvaljujući dalekometnim šutevima gosti su imali deset koševa prednosti nakon prvog perioda. Međimurje se vratilo u susret u drugoj četvrtini na krilima odličnog Danijela Krajačića. Smanjili su prednost Grafičara na četiri poena i nagovjestili zanimljiv i neizvjestan nastavak susreta.

Minus od četiri poena igrači Međimurja pretvorili su u plus četiri nakon treće četvrtine. Posljednjih deset minuta gledali smo neizvjesnu završnicu, a Međimurje je uspjelo zadržati stečenu prednost iz treće četvrtine. U posljednju minutu se ušlo s pet poena razlike za “konje”, a definitivnu kapitulaciju Grafičar je potpisao na dvadesetak sekundi do kraja kada na minus četiri dobivaju tehničku pogrešku, a Međimurje slobodno bacanje i loptu sa strane.

Krajačić je u pobjedu Međimurja ugradio odlična 33 poena, Mario Novak-Marek zabio je 20, a junior Patrik Jambrović zasjenio je sve juniore Grafičara s 19 koševa. Kod gostiju je najbolji bio bivši igrač Međimurja, Mario Novak-Medo s 30 koševa.

Koprivnica-Čakovec 75:89 (18:18, 28:19, 10:26, 19:26)
Čakovec: Kolovrat 25, Drk 19, Pustić 12, Pustić 12, Hrkač 10, Kranjčec S. 9, Ranteš 7, Novak 4, Vrus 3, Goleš, Keresteš, Kranjčec M.

Čakovec je ostvario svoju treću pobjedu i drugu u nizu iako rezultat na poluvremenu nije obećavao. Prva četvrtina završila je s neodlučenih 18:18. Domaći sastav odigrao je puno bolje u drugoj dionici koju dobivaju s devet poena razlike, a s istom prednošću odlazi se i na “veliki odmor”.

Igrači Čakovca iz svlačionice vratili su se puno odlučniji i bolji u obrani. Postigli su 26 poena, a primili samo deset i zaostatak od devet poena s poluvremena pretvorili u plus sedam uoči odlučujućih deset minuta. Koprivnica nije imala šanse zaprijetiti niti u posljednjoj četvrtini. Čakovec je kontrolirao rezultat, a taj period dobili su s sedam poena razlike i na kraju slavili  s 14 koševa viška.

Momčadskom igrom čakovec je došao do nove pobjede, a imali su čak pet dvocifrenih strijelaca od kojih su najviše zabili Milan Kolovrat koji se zaustavio na 25 koševa, dok je Igor Drk dodao 19.

Rudar Cimper-Petar Zrinski 66:110 (6:30, 15:27, 12:29, 33:24)
Rudar Cimper: Dodlek 18, Vinko-Novak 15, Radiković 13, Bedi 12, Varga 8,Brodar, Antolović, Perčić, Lesar, Sobočan D. Sobočan L.

Jako loše su igrači Rudar Cimpera ušli u susret protiv Petra Zrinskog, najviše momčadi lige. Gostujući trener počeo je susret sa tri “tornja” od preko dva metra, Miroslavom Ljoljićem, Filipom Tomićem i Deanom Krajinovićem, a domaći košarkaši kao da su se uplašili i predali vidjevši tri igrača za glavu viša od svih njih. Gosti su već u prvoj četvrtini praktički riješili susret dobivši taj period s 24 poena razlike. Igrači Rudar Cimpera zabili su samo šest poena uprvoj dionici.

Do poluvremena su indisponiranom domaćinu pobjegli na 36 poena razlike, a nakon treće dionice prednost je iznosila čak 53 poena razlike. Posljednju dionicu su igrači Rudar Cimpera zabili čak 33 poena, a toliko su zajedno postigli u prve tri četvrtine i malo ublažili poraz. Na kraju je završilo s 44 poena razlike.

Saša Dodlek najbolji u redovima Rudar Cimpera s 18 poena dok je junior Arijan Vinko-Novak zabio 15. Ovo je već drugi susret u nizu koji su igrači Rudar Cimpera odigrali na domaćem terenu, a odigrat će ih još čak tri. Nakon što su u prošlom kolu zamjenili domaćinstvo s Čakovcem, sada su igrali redovno kolo protiv Petra Zrinskog, a sljedeći tjedan dolazi Ivančica s kojom se moralo igrati u Ivancu, ali pošto je dvorana u Ivancu zauzeta, Ivančica dolazi u Mursko Središće. Nakon njih dolazi i Podravac u posljednjem kolu prvog dijela nakon čega slijedi pauza do 11. siječnja 2014. kada dolazi Bjelovar.

Ostali rezultati 9. kola: Vindija-Bjelovar 74:75, Mladost-Podravac 65:100, Radnik-Ivančica 54:66.

12. RUDAR CIMPER 0 – 9

Parovi 10. kola (14. studeni): Čakovec-Petar Zrinski, Rudar Cimper-Ivančica (14. studeni, 19 sati), Podravac-Radnik, Bjelovar-Mladost, Grafičar-Vindija, Koprivnica-Međimurje.

C-1 SJEVER: Prva pobjeda Donjeg Kraljevca

Donji Kraljevec ostvario je prvu pobjedu u sezoni na gostovanju kod Kotoribe u derbiju začelja. Derbi kola igran je u Donjoj Dubravi, gdje je domaći Dubravčan poražen od Međimurje Globetke. Nedelišće je slavilo protiv Preloga, a Mladost je bila uvjerljiva protiv Grafičara II u Ludbregu.

Dubravčan – Međimurje Globetka 68:83 (24:21, 12:25, 15:17, 17:20)
Dubravčan: Varga 23, Blažeka 21, Raić 8, Ribić 6, Horvat 4, Štefić 4, Balog 2, Krušelj, Igrec, Matulin.
Međimurje Globetka: Golubić A. 24, Zaspan 15, Levačić 12, Benčik 12, Vurušić 8, Marković 6, Golubić N. 6, Dolovski, Škoda, Radek.

Oba sastava derbi kola odigrala su nekompletna. Dubravčanu su nedostajali Božidar Međimurec, Rusak i Lukša dok kod gostiju iz Čakovca nije bilo Dejana Vugrinca, Damira Ostoje. Prvu četvrtinu dobio je Dubravčan s tri poena razlike, a u drugoj dionici prvaci lige zahvaljujući pogođenih pet trica (tri Aleksandar Golubić, dvije Nikica Benčik) dobivaju s 13 poena razlike i na poluvrijeme odlaze s plus 10. Benčik je svoju drugu tricu pogodio u posljednjoj sekundi poluvremena iz teške situacije.

Treću četvrtinu opet dobivaju gosti i prednost povisuju na 12 poena razlike uoči posljednjih 10 minuta. Dubravčan je uspio smanjiti na šest poena razlike u posljednjih 10 minuta, a onda su se zakačili domaći igrač Fran Raić i gostujući Boris Zaspan, malo je zaiskrilo, ali su se igrači brzo umirili i nastavili susret koji je na kraju otišao na stranu aktualnog prvaka lige, Međimurje Globetke koja je i dalje bez poraza.

Kotoriba – Donji Kraljevec 82:92 (15:10, 23:27, 21:19, 23:36)
Kotoriba: Zvošec A. 19, Munka 17, Seličanec 15, Zvošec F. 13, Habuš 10, Fuš 8, Plačko, Ujlaki N. Ujlaki R.
D.Kraljevec: Baljak 25, Ružić 23, Švenda D. 19, Ivanović D. 15, Mesarić 6, Ivanović J. 3, Balent 1, Švenda G. Gašparić-Sinković, Belovari, Lepen, Štefan.

Dvije momčadi bez pobjede odigrale su derbi začelja u kojem je domaća Kotoriba imala tri poena prednosti na ulazak u posljednju četvrtinu, ali nisu uspjeli pratiti ritam gostiju do samog kraja pa je pobjeda na kraju zasluženo otišla u Donji Kraljevec kojemu je ovo prva pobjeda u sezoni, dok je Kotoriba i dalje bez pobjede.

Nedelišće – Prelog 67:53 (13:9, 10:9, 17:9, 27:26)
Nedelišće: Gospočić 37, Šegović I. 11, Golik 9, Ganzer 8, Marciuš 2, Posavec, Posedi, Bašek, Markulija, Horvat, Šegović J.
Prelog: Poredoš 14, Poljak 13, Kanižaj 11, Novosel 4, Janković 3, Šarić 3, Jelenić 3, Blažeka 2, Blažona, Ciglar, Filipić.

Nedelišće je protiv Preloga dobilo sve četiri četvrtine i na kraju slavilo s uvjerljivih 14 poena razlike. Zanimljivo, Prelog je u svakoj od prve tri četvrtine zabio tek devet poena, da bi u posljednjoj zabili samo jedan manje nego u ove tri zajedno.

Grafičar II – Mladost 67:85 (18:27, 10:21, 20:17, 19:20)
Mladost: Terek D. 34, Drk 25, Terek M. 16, Borković 6, Bjelobrk 4, Vehtersbah-Stojan, Počekaj

Iako su na gostovanje u Ludbreg otišli sa samo sedam igrača, Mladost je slavila uvjerljivu pobjedu koju su osigurali već u prvom poluvremenu nakon kojeg su vodili s 20 poena prednosti. Grafičar je dobio treću četvrtinu s tri poena razlike, a u posljednjem periodu Mladost nije dozvolila dodatno smanjenje razlike i na kraju slavila u dvoboju dviju momčadi koje igraju van konkurencije.

A-2 ŽENE: Pobjeda i poraz Radosti

Košarkašice Radosti u dva posljednje odigrana susreta ostvarile su pobjedu i poraz. Prvo su na domaćem terenu dobile ŽKK Otočac, a nakon toga su poražene u Zagrebu kod Dubrave.

Radost-Otočac 56:41
Radost: Tkalec 4, Hlebec 4, Balog 14, Mikolaj, Bašek 17, Jelenić 1, Radiković 4, Taradi 2, Živković 4, Halić 2.

Očekivanu pobjedu protiv Otočca ostvarile su igračice Radosti. Osim izjednačenog rezultata na početku (8:8), košarkašice Radosti odlaze na 10 poena razlike. Prednost su uspješno čuvale, čak i povećale do kraja susreta za zasluženu pobjedu rezultatom 56:41.

Dubrava-Radost 58:43  (15:12,8:16,15:8,20:7)
Radost: Đokić, Hlebec, Balog 18, Taradi, Bašek 9, Jelenić, Radiković 8, Živković 2, Tkalec 4, Halić.

Neizvjestan susret u prve tri četvrtine odigran je u Zagrebu kod Dubrave. Domaće su igračice dobile prvi period s tri koša viška, a igračice Radosti uzvraćaju u drugoj četvrtini koju dobivaju s osam poena razlika zahvaljujući dobroj obrani. Pet poena razlike koliko su imale na početku drugog poluvremena, igračice Radosti nisu uspjele sačuvati ili povećati, već su dozvolile Dubravi da stigne i povede s dva poena razlike uoči ulaska u posljednju četvrtinu. Posljednji period domaće puno bolje, dobivaju četvrtinu s 20:7 i na kraju slave uvjerljivu pobjedu od 15 poena razlike.

Aleksandar Marciuš prešao na novo sveučilište

Nakon što je odigrao tri sezone na američkom sveučilištu Purdue u državi Indiana, centar Aleksandar Marciuš iz Nedelišća preselio je na sveučilište DePaul u Chicagu. Sveučilište DePaul je najveće katoličko sveučilište u SAD i najveća privatna institucija u Chicagu s više od 25 000 studenata.  Marciuš nije dobivao puno prilika na bivšem sveučilištu, a prelazak na DePaul za sada je pun pogodak jer je član početne petorke i igra između 15 i 20 minuta po susretu.

Aleksandar Marciuš zakucava

Rudar Cimper proslavio 40 godina

Predprošlog vikenda, KK “Rudar Cimper” iz Murskog Središća proslavio je 40-i rođendan u restoranu Cimper koji je generalni sponzor kluba gdje je održana košarkaška noć.  Svečanosti je nazočilo 50-ak gostiju koji su na zidu preko projektora mogli vidjeti puno slika iz prošlih godina i tako se prisjetiti lijepih vremena koje su proveli zajedno igrajući za ovaj klub.

Čelnici kluba podijelili su i zahvalnice za doprinos u radu kluba koje su dobili: Mirko Grča, Josip Cilar, Milan Đurić, Željko Levačić, Saša Repalust, Branko Damjanović, Nenad Horvat i Mladen Tkalec.

Program je uspješno vodila Nina Kovač iz Čakovca koja je ujedno izvukla i prvu nagradu na tomboli, produženi vikend za dvije osobe na moru u Barbarigi.Vrhunac proslave 40 godina kluba trebao bi uslijediti i to prijateljskim susretom protiv jednog od najboljih i najtrofejnijih Hrvatskih klubova iz najkošarkaškijeg grada na svijetu, KK “Zadar”. Susret je planiran za 23. prosinca, ali ovaj datum još nije definiran i može biti da će susret biti prebačen na kasniji datum, ovisno o rasporedu Zadra u ABA ligi.