Košarka: Čakovec na -47, Međimurje Globetka obranila naslov

Šesti poraz iz isto toliko utakmica doživjeli su košarkaši Čakovca u 7. kolu kvalifikacija za A-1 ligu. Gostovali su u Istri kod košarkaša Škrljeva i doživjeli težak poraz 107:60. Sljedeće kolo u subotu 4. svibnja Čakovec dočekuje Belišće, a to bi mogla biti posljednja prilika za pobjedu u kvalifikacijama. Teško možemo očekivati da Čakovec iznenadi neporaženi Šibenik u posljednjem kolu na gostovanju u Dalmaciji.

Škrljevo-Čakovec 107:60 (30:18, 26:10, 28:10, 23:22)

Škrljevo: Palčić 8, Salamun 9, Ažić 4, Amančić 9, Troskot 10, Grbić 7, Zorić 16, Perić 7, Bobanović 15, Modić 4, Lipovščak 4, Velčić 12.
Čakovec: S. Horvat , M. Novak, Prprović 19, Terek 7, Kranjčec 7, Dovečer, Juras 2, Golik 2, Biševac , Momčilović 8, N. Novak 10, Drk 2.

Škrljevčani su već u prvim minutama pokazali da bi ovo mogla biti lagana pobjeda, a nakon 28 poena viška na kraju poluvremena bilo je jasno da će Čakovec teško izbjeći visoki poraz.
Razlika je u prve tri četvrtine samo rasla, a Čakovec je pravi otpor pružao samo u posljednjih 10 minuta.

Završilo je na kraju s 47 poena razlike za Škrljevo, a košarkaši Čakovca će priliku za prvu pobjedu tražiti u subotu na domaćem terenu protiv Belišća. Pobjednički ekipu su predvodili Zdeslav Zorić s 16 koševa i Darko Bobanović s 15, dok je kod poraženih najviše poena postigao Luka Prprović (19), a Nikola Novak zabio je 10.

Rezultati 7. kola: Hermes Analitica-Šibenik 73:97, Belišće slobodno. Parovi 8. kola: Čakovec-Belišće, Šibenik-Škrljevo,Hermes Analitica slobodna.

C-1 liga: Međimurje Globetka obranila naslov

Košarkaši Međimurje Globetke obranili su naslov prvaka C-1 lige i tako drugu godinu za redom postali prvaci lige. Već u predposljednjem, petom kolu Međimurje Globetka osigurala je naslov prvaka pobjedom nad žilavim Donjim Kraljevcem.

Dok su u posljednjem kolu na domaćem terenu naslov prvaka potvrdili protiv Dubravčana koji je i ove sezone kao i prošle osvojio drugo mjesto. Donji Kraljevec na kraju je osvojio treće mjesto, a Prelog četvrto.

Međimurje Globetka-Donji Kraljevec 71:66 (18:20, 13:16, 20:14, 20:16)

Međimurje Globetka: Dolovski R. Golubić N. 4, Capek N. Serdarević J. 7, Golubić A. 11, Radek D. Franjić D. Vurušić V. 14, Vugrinec D. 23, Marković G. Zaspan B. 12,Belović A.
Donji Kraljevec: Švenda T. 7, Baljak A. 9, Branilović R. Ivanović D. 27, Balent N. Ružić M. 9, Švenda D. 14, Štefan D. Ivanović J.

Donji Kraljevec pružao je odličan otpor favoritu natjecanja, Međimurje Globetki. Bio je to dvoboj mladosti protiv iskustva, a iskustvo je pobjedilo u ovom susretu. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu koje su dobili s pet poena razlike. Iskusniji domaćini preokrenuli su rezultat u trećoj četvrtini i u posljednju ulaze s plus jedan.

Neizvjesna utakmica nastavila se i u posljednjoj četvrtini koju ipak dobivaju domaćini s +4 i na kraju slave pobjedu i naslov prvaka. Dejan Vugrinec s 23 Vurušić Vedran s 14 i Boris Zaspan s 12 koševa najbolji u redovima pobjednika dok je kod gostiju David Ivanović zabio 27, a Danijel Švenda 14.

Dubravčan-Prelog 76:56 (22:17, 22:10, 13:15, 19:14)

Dubravčan: Raić F. 18, Fabić B. Lukša D. 21, Međimurec B. 6, Blažeka P. 3, Ribić B. 11, Matulin A.D. 1, Štefić D. Varga D. 16
Prelog: Poljak M. 11, Janković S. 6, Novosel M. 8, Šarić V. Blažona I. 13, Jelenić M. 2, Poredoš M. Podvezanec N. Kanižaj A. 14, Filipić J. 2

Dubravčan je bio dominantan protiv Preloga. Do poluvremena su stekli 17 poena prednosti, Prelog je smanjio na -15 nakon treće, ali u posljednjoj dionici igrači Dubravčana ne dozvoljavaju da gosti još više smanje zaostatak i slave s 20 poena razlike. Dario Lukša 21 poen, Fran Raić 18 kod pobjednika, dok su kod Preloga najbolji bili Kanižaj s 14, te Blažona s 13 pogodaka.

Međimurje Globetka-Dubravčan 77:69 (23:10, 16:15, 22:18, 16:26)

Međimurje Globetka: Marković 0, Vugrinec 23, Capek 0, Golubić A. 14, Levačić 20, Franjić 3, Belović -, Dolovski 2, Škoda(cap) -, Vurušić 13, Radek 2
Dubravčan: Krušelj -, Raić 17, Fabić -, Lukša 20, Igrec 0, Međimurec(cap), Blažeka 12, Matulin 4, Ribić 12, Štefić 4

Međimurje Globetka naslov prvaka proslavila je pobjedom u zadnjem kolu na domaćem terenu protiv prvih pratitelja, Dubravčana koji je prije ove mini lige za prvaka bio vodeći, ali na kraju ipak nisu izdržali i moraju se zadovoljiti drugom pozicijom. Neizvjesnosti u ovom susretu nije bilo jer je Globetka osigurala naslov kolo prije pa je utakmica bila, više revijalnog tona.

Domaćini su dobili prve tri četvrtine i u posljednji period ušli s +18, a Dubravčan je u posljednjoj samo ublažio poraz. Dejan Vugrinec s 23 i Neven Levačić s 20 koševa najbolji kod prvaka, a Dario Lukša s 20, te Fran Raić s 17 kod viceprvaka.

Donji Kraljevec-Prelog 78:66 (22:16, 14:21, 20:13, 22:16)

Donji Kraljevec: Švenda T. 15, Sinković Gašparić K. 2, Baljak A. 20, Ivanović J. Branilović R. Ivanović D. 14, Ružić M. 14, Švenda D. 11, Štefan D. 2
Prelog: Janković S. 6, Novosel M. 3, Šarić V. 5, Blažona I. 16, Jelenić M. 8, Poredoš M. Kanižaj A. 27, Vargek S. Hoblaj M. 1, Vrabec D.

Lokalni derbi pripao je Domaćem Donjem Kraljevcu koji je nakon prve četvrtine imao šest poena prednosti, ali je Prelog u drugoj preokrenuo i na poluvrijeme otišao s poenom prednosti. Domaćini u drugom poluvremenu bolji, dobili su ga s 13 poena prednosti i na kraju slavili s uvjerljivih 12 poena razlike.

Kod Donjeg Kraljevca koji je sezonu zaključio pobjedom i trećim mjestom najbolje su odigrali Aladin Baljak s 20 koševa i Tomislav Švenda s 15. Prelog su nosili Kanižaj s 27 i Blažona s 16 koševa.

Košarkaški turnir u Donjem Kraljevcu

Košarkaški klub Donji Kraljevec povodom Dana Općine Donji Kraljevec organizira jednodnevni prijateljski košarkaški turnir koji će se održati u subotu 04. svibnja s početkom od 14 sati. Uz domaćina, Donji Kraljevec na turniru će igrati i Dubravčan iz Donje Dubrave te Rudar Cimper iz Murskog Središća. Utakmice će se igrati 4 x po 8 minuta, a nakon turnira, organizatori su najavili zajedničko druženje.