2. HNL

BRILJIRAO STJEPAN IGREC Međimurje bolje od Rudeša za prvu prvenstvenu pobjedu

U odgođenom susretu 1. kola 2. HNL Međimurje je pobijedilo Rudeš 4:0.

Nogometaši Međimurja u noćnom susretu na stadionu Mladosti u Čakovcu pobijedili su Rudeš 4:0 i upisali su prvu prvenstvenu pobjedu u ovoj sezoni. Prvo poluvrijeme ravnopravno s prigodama na obje strane, a u drugom poluvremenu Čakovčani su bili efikasni, na goste je sigurno posljedice ostavila dvotjedna pauza zbog samoizolacije što se osjetilo u trkačkom dijelu.

Prvu prigodu vidjeli smo u 13. minuti kada je nakon ubačaja pucao glavom Igrec. Gosti uzvraćaju na sličan način u 16. minuti kada nakon kornera glavom puca Grgić. U 23. minuti odličan vratar Međimurja Jesenović skida stopostotnu prigodu Brajkoviću. Dvije minuta nakon toga Marciuš je u velikoj prigodi, a ovog se puta istaknuo gostujući vratar Sušak.

U 27. minuti Jesenović dva puta brani velike gostujuće prigode kada je Čabraja napravio solo prodor s lijeve strane i pucao, a nakon odbijene lopte još jednom se istaknuo čakovečki vratar. U 29. minuti Mijić šalje loptu pored gola. U 31. minuti Liklin nakon kontre ima dobru prigodu za Rudeš, ali nema gola.

U 34. minuti Mijić je pucao, pokušao je u nastavku akcije i Igrec, ali bez realizacije. U 37. minuti u jednoj gužvi u gostujućem kaznenom prostoru Čakovčani traže najstrožu kaznu zbog igranja ruke, no glavni sudac Turčin nije se složio s njima. U 40. minuti Igrec puca preko gola. Trener Čakovčana Vincetić odluočio se u 41. minuti na dvije izmjene kada u igru ulaze Brcković i Glavina. Iako je poluvrijeme završilo bez golova bilo je zanimljivo, dinamično i s puno prigoda i dobrih obrana vratara.

U drugom dijelu prvu prigodu imaju gosti nakon pogreške u sredini Međimurja, ali Jesenović je opet bio na visini zadatka. I napokon gol u 51. minuti. Međimurje je povelo 1:0. Havelka je izveo korner, Mamić pucao glavom i vjerojatno se lopta odbila još od nekog jer je u čudnom luku polako padala pod prečku, gostujući vratar je pokušao doći do nje i bio u letu, ali je bio prekratak.

Nakon toga dvadesetak minuta zatišja i tada Stjepan Igrec u dvije minute lomi protivnike sa svoja dva gola. U 73. minuti Igrec si je sam izgradio priliku i iz neposredne blizine šalje loptu pod prečku za 2:0. Gosti još nisu došli do daha, a već je sijevnula lopta s lijeve strane koju Igrec posprema u mrežu za 3:0. Na pitanje o Igrecovoj igri trener Međimurja Vincetić nam je rekao da je zahvalan pomoćnom treneru Nikoli Goričancu koji mu je sugerirao da ga dovedu iz Dinama Domašinec te kako je dodao ‘on je danas odradio svoj posao od šest do dva i još ovako odigrao.’

U 76. minuti pokušavaju i gosti iz Rudeša, no lopta odlazi pored gola. I točka na i u 80. minuti. Duga lopta na koju istrčava gostujući vratar koji je prespor za našeg Igreca. Naš napadač ide sam prema golu, ali nesebično dodaje Marcijušu kojeg je dobro uočio samog u sredini kaznenog prostora i lopta je u mreži za 4:0. Gosti se nisu predali, imali su još prigodu u 87. minuti, no Jesenović je na vrijeme izašao i spriječio gostujuću šansu.

Na kraju uvjerljiva čakovečka pobjeda 4:0 koja će sigurno biti veliki motiv za dalje. Orila se pjesma iz svlačionice Međimurja, nadamo se da će tako biti što češće i u budućim prvenstvenim kolima. Slijedi pauza i naredne subote 12. rujna naša ekipa gostuje kod Orijenta.

Goran Vincetić: ‘Rad proteklih osam tjedana došao je na naplatu’

Nakon utakmice trener Međimurja Goran Vincetić ovako je prokomentirao utakmicu i pobjedu nad Rudešom: ‘Nama na kraju jako dobra i lijepa utakmica, ali koja je mogla u prvom poluvremenu otići i na jednu i na drugu stranu. Rudeš se dobro prezentirao, čestitam jednoj i drugoj ekipi na dobroj utakmici. Posebno čestitam svojim dečkima koji su uspjeli isprezentirati ono što smo radili ovih osam tjedana. Čestitam i svom stožeru koji je napravio veliki posao za to i u kondicijskom smisli i u taktičkom smislu. Ovo sad baš sve dobro funkcionira kako smo zamislili i nadamo se da će to tako biti i dalje.’

Vincetić nas je malo iznenadio kada je pri kraju prvog poluvremena napravio dvije izmjene koje je on ovako objasnio: ‘Ideja zamjena je bila da tamo gdje nam puca visoki presing da mijenjamo. Mi puno rotiramo i puno mijenjamo, igrač koji je danas izašao u 40. minuti drugi put će možda igrati u 90. minuti ili tko je danas ušao posljednji možda će idući puta igrati od početka. Nas ima puno, svi dečki su kvalitetni, tako smo ih birali i u velikoj većini slučajeva smo pogodili s igračima koje smo doveli. Oni su jedan drugome konkurencija i jedan drugog tjeraju da budu bolji.’

Još smo pitali Vincetića o Stjepanu Igrecu koji je postignuo dva gola, imao asistenciju za treći gol te bio tijekom cijelog susreta vrlo opasan po goste: ‘Tu sam ja imao veliku sreću što mi je pomoćnik Nikola Goričanec njega doveo u klub jer ga je trenirao i znao kakav je igrač. Dečko nakon što je danas radio od šest do dva i odigra takvu utakmicu sa 21, 22 godine svaka mu čast. Moramo biti sretni zbog njega i zato što je naš domaći Međimurec za kojeg se nadam da ćemo se još neko vrijeme veseliti, ali bojim se i nadam se da će on i ovaj rang prevazići.’

Start prvenstva je bio uz dva remija i pobjedu o čemu Vincetić kaže: ‘Bodovno ne mogu reći da sam zadovoljan zato što smo postignuli devet golova i uzeli pet bodova. Tražimo se još u fazi obrane i tražit ćemo se još jedno vrijeme. Igramo jako rizično i to je jako teško za uigrati. Imamo dosta mladu ekipu, ali ne možemo tražiti dlaku u jajetu. Ja sam zadovoljan, ali uvijek želimo više i bolje. Rekli smo da ćemo probati napraviti sve da budemo najbolja ekipa u ligi pa ćemo vidjeti što će biti.’

Slijedi pauza od desetak dana pa susret s Orijentom: ‘Odmorit ćemo jedan dan pa idemo u blok trening i prijateljsku utakmicu sa Slaven Belupom. To smo dogovorili za subotu gdje ćemo malo vidjeti na kojoj smo razini što s tiče prvoligaša. Još smo daleko od toga, ali barem malo da osjetimo. I krećemo u normalan tjedan u mini ciklus prije utakmice. U subotu igramo utakmicu protiv Orijenta. Vjerujem da će utakmica biti zanimljiva, dat ćemo sve od sebe, igramo nogomet u kojemu možemo dobiti pet komada, ali i zabiti pet komada. Ako ništa drugo barem će gledatelji uživati u našim utakmicama. To je moj cilj, cilj ekipe i stručnog stožera i sad idemo u tom smjeru.’

Dinko Jeličić: ‘Nije humano nakon 14 dana pauze kad su igrači bili bolesni imati tri utakmice u tjedan dana s dva treninga, ugroženo je zdravlje igrača’

Trener Rudeša Dinko Jeličić ovako je iznio svoje viđenje utakmice: ‘Prije svega čestitke momčadi Međimurja na apsolutno zasluženoj pobjedi. To je momčad koja ima izuzetno veliki napadački potencijal i to je danas pokazala. Mi smo znali gdje dolazimo i na kakvu ekipu ćemo naići, pogotovo s tog ofenzivnog aspekta. U okolnostima u kojima smo na žalost bili i nismo imali puno vremena za treninge i problema koji nas je zadesio s koronom mi smo morali dva dana nakon što smo izašli iz situacije s koronom odigrati utakmicu protiv Kustošije koja nas je izuzetno iscrpila.

Nakon tri dana već smo došli na utakmicu s Međimurjem koje j izrazito potentno prema naprijed i mislim da smo prikazali do prvog gola jako dobar nogomet. Uspjeli smo neutralizirati neke karike Međimurja i stvoriti im dosta problema i dosta šansi, na žalost nismo ih zabili. Nakon prvog gola reći ću upali smo u jednu crnu rupu obzirom na razinu koncentracije. Međimurje je to nanjušilo i osjetilo krv i postignuli su još ta tri gola. Ipak me veseli da naši igrači koji su ušli kad je utakmica rezultatski bila gotova jako su dobro reagirali i stvorili još tri jako dobre šanse.

To je naš put gdje mi moramo istrpjeti ovu situaciju i probati u ovom okolnostima izvući što je više moguće. Već nas za tri dana čeka utakmica s Interom. Smatram da u ovim okolnostima malo nije humano riješiti problem zaostalih utakmica na ovaj način, ako zbog ničeg drugog, zbog zdravlja igrača. Nakon 14 dana pauze kad su igrači bili bolesni ušli smo u ritam tri utakmice u tjedan dana s dva treninga. Odgovorni bi morali naći put kako kvalitetnije riješiti taj problem. Znam da su okolnosti teške i cijeli svijet je u problemu. Pokušavamo se adaptirati, nije ovo nikakva alibi priča, i mi smo svjesni da su okolnosti takve i pokušavamo se naći u tome.

Rekao sam momcima na kraju da dignu glave, desilo se. Pokazali smo i puno dobrih stvari i to nam mora biti smjer. Moramo analizirati stvari koje su bile loše da naučimo iz tih grešaka i u idućim utakmicama te greške svesti na minimum da se ne bi ponavljalo, a zadržati kontinuitet dobrih stvari koje smo i prezentirali. Mi smo dali sve od sebe koliko smo mogli.’