ATLETIKA

PRVENSTVO HRVATSKE Na 100 km Matija Zadravec četvrti i Goran Marković peti, na 50 km Višnja Čonkaš srebrna

U subotu u Slavonskom Brodu u organizaciji Ultramaraton kluba Mazator održana je utrka pod nazivom Polojska ultra 2020.

Na ovoj utrci moglo se trčati na 50 km pojedinačno i u štafeti 2 x 25 km te u utrci na 100 km pojedinačno i štafetama 4 x 25 km ili 2 x 50 km. S obzirom da je utrka na 100 km ujedno bila i Pojedinačno PH na 100 km očekivao se i nastup naših najboljih ultraša i ultrašica.

U solo utrci na 100 km očekivano je pobijedio Dejan Radanac iz AK Sljeme, a rezultatom 7:14:20 postavio je ujedno i novi državni rekord. Na 2. mjesto plasirao se Damir Mesec 7:46:36, dok je 3. bio Dejanov klupski kolega Stipčević – 8:03:39. U ženskoj konkurenciji strpljivom i pametnom utrkom Veronika Jurišić je uvjerljivo pobijedila u vremenu 7:54:21 ispred klupske kolegice Antonije Orlić – 8:06:09 dok se na 3. mjesto plasirala Dubravka Mesec u vremenu 8:27:50.

Što se tiče naših dečki to je ipak posebna priča. Naš neumorni i ‘ludi’ dvojac Matija Zadravec i Goran Marković ipak se odlučio za utrku uz želju da ispitaju granice svojih trenutnih mogućnosti. Matija je utrku završio na odličnom 4. mjestu u vremenu 8:12:06. Goran Marković je u svojem premijernom nastupu na 100 km istrčao 8:56:04 i osvojio također odlično 6. mjesto u generalnom plasmanu kod muškaraca.To što su dečki odradili je zaista veliko, a i za njihovo trkačko iskustvo neprocjenjivo. Zato još jednom čestitka i veliki bravo za našeg Matu i Gorana!

Budući da je ova utrka ujedno bila i PH na 100 km za sve koji su uredno prijavljeni i registrirani u HAS- u, Matija je i službeno osvojio 4. mjesto iza Dejana Radanca i Stipčevića. U službenom poretku Goran je 5. Bravo dečki!

I u utrci na 50 km pojedinačno imali smo također Višnju Čonkaš koja je osvojila  odlično 2. mjesto u vremenu 4:32:31 zaostavši iza pobjednice Marine Melon svega 40-ak sekundi. Također bravo i velika čestitka.