Komentar nedjeljnog kola: Mali Mihaljevec u općinskom derbiju ponizio Veneru

1. MNL: Mladost pobjedom proslavila četrdeseti rođendan

Mladost je u Palinovcu s 4:2 pobijedila Rudar. Poluvrijeme je bilo 1:1. Palinovčani su si na lijep način pobjedom čestitali četrdeseti rođendan. Podturen je bio bolji od Mladosti iz Ivanovca 3:0 s dva gola u prvom dijelu i jednim u nastavku. Pušćine je golom iz kaznenog udarca u drugom poluvremenu pobijedila Slobodu 1:0. Naprijed je bio bolji od Sokola 2:1. Poluvrijeme je završilo 1:1. Jedina gostujuća pobjeda bila je u Belici gdje je BSK poražen od Spartaka 1:2. Gost je dobio i prvi dio 0:1.

1. MNL 3. kolo: Centrometal – Dinamo (P) 3:2 (subota), Sloga (Č) – Omladinac (NSR) 0:1 (subota), Čukovec 77 – Polet (P) 6:2 (nedjelja u 10:30 sati), Mladost (Pal.) – Rudar 4:2, Podturen – Mladost (I) 3:0, Pušćine – Sloboda (S) 1:0, Naprijed – Sokol 2:1, BSK – Spartak 1:2.

2. MNL zapad: Mihaljevčani uvalili sedmicu općinskom rivalu Veneri

Mali Mihaljevec se iskalio na Veneri u drugom poluvremenu općinskog derbija. Prvi dio završava 0:0. U nastavku domaćin zabija sedam golova od čega dva iz kaznenog udarca čime je do nogu potukao susjedni klub. Šenkovec je bio bolji od Drave 4:1. Već je na poluvremenu bilo 3:0. Jedinstvo je s jednim golom u prvom poluvremenu i dva u drugom u Gornjem Mihaljevcu pobijedilo Trnovec 3:0. Plavi i Međimurec odigrali su 3:3. Poluvrijeme je bilo 2:2. Međimurec je poveo 2:3, a koju minutu prije kraja susreta Pekleničani treći puta tresu mrežu za domaći bod. Bratstvo je u Jurovcu golom u 35. minuti pobijedilo Strahoninec 1:0. Mladost je teško poražena u Selnici kod kuće. Napredak je slavio 0:4 postignuvši po dva gola u svakom poluvremenu. U Novom Selu na Dravi Jedinstvo je s tri gola u drugom poluvremenu primirila Muru slavivši 3:0.

2. MNL zapad 3. kolo: Hajduk (Š) – Sloboda (M) 3:2 (subota), Šenkovec – Drava (K) 4:1, Mali Mihaljevec – Venera 7:0, Jedinstvo (GM) – Trnovec 3:0, Plavi (Pek.) – Međimurec 3:3, Bratstvo (J) – Strahoninec 1:0, Mladost (S) – Napredak 0:4, Jedinstvo (NSD) – Mura 3:0.

2. MNL istok: Dinamo i dalje maksimalan

Dinamo je u Domašincu zabio po dva gola u svakom poluvremenu i Dravu ispratio rezultatom 4:0. Dubravčan je bio bolji od Croatie 4:2 nakon što je poluvrijeme završilo 2:2. U Svetoj Mariji Mladost je pobijedila ČSK 2:1 sa sva tri gola u prvom poluvremenu. Vidovčan je poražen od Trnave 1:2 nakon što su prvo poluvrijeme mreže mirovale. Kraljevčan je s 4:0 na svom terenu bio bolji od Draškovca. U Sivici je Dubrava preokretom pobijedila Budućnost 3:1. Gosti iz Podbretsa prvi su dio dobili 0:1.

2. MNL istok 3. kolo: Hodošan – Galeb 3:3 (subota), Graničar (N) – Borac 0:0 (nedjelja u 10:30 sati), Dubravčan – Croatia 4:2, Mladost (SM) – ČSK 2:1, Vidovčan – Trnava 1:2, Kraljevčan 38 – Draškovec 4:0, Dubrava – Budućnost (P) 3:1, Dinamo (D) – Drava (DM) 4:0.

3. MNL zapad: Hajduk s tri boda kući pjevajući iz Štrigove

U Štrigovi je Sloga poražena od Hajduka iz Brezja 0:2. Brezovčani su oba gola zabili u prvom dijelu, a u nastavku susreta su očuvali stečenu prednost. Plavi su u Prekopi golom u 35. minuti pobijedili Bratstvo 1:0. Zasadbreg je bio bolji od Dinama 3:1. Poluvrijeme je bilo 1:0. Dinamo se vratio na 1:1, no domaćin jednim svojim golom i jednim autogolom Dinama slavi na kraju 3:1. Pobjeda i Zebanec završili su s miroljubivih 2:2. Gosti su prvi dio dobili 0:1.

3. MNL zapad 2. kolo: Parag – Donji Koncovčak 0:7 (subota u Preseki), Plavi 1975 – Bratstvo (P) 1:0, Sloga (Š) – Hajduk (B) 0:2, Zasadbreg 77 – Dinamo (Ž) 3:1, Pobjeda – Zebanec 2:2. Omladinac (M) je slobodan

3. MNL istok: Trnje se nabolo osam puta u Dekanovcu

Mladost je u Dekanovcu s 8:1 bila bolja od Trnja. Poluvrijeme je bilo 4:0. Tri kluba došla su do minimalnih pobjeda. Torpedo je poražen od Omladinca 1:2 koji je na poluvrijeme otišao s dva gola prednosti. Radnički je poveo na poluvremenu protiv Jadrana 2:1 da bi na kraju bio poražen 2:3. Borac je izgubio od Otoka 2:3. Poluvrijeme je bilo 1:2.

3. MNL istok 2. kolo: Bratstvo (SV) – Budućnost (M) 3:1 (subota), Romska vatra – Eko 0:12 (igralo se u Svetom Križu u nedjelju u 10:30 sati), Mladost (D) – Trnje 8:1, Torpedo – Omladinac (DS) 1:2, Radnički – Jadran 2:3, Borac (DH) – Otok 2:3.