SUPERSPORT

PRVA LIGA Nogometašice ŽNK Međimurje pobijedile Donat

DONAT – MEĐIMURJE/ČAKOVEC 2:3(1:2)

ZADAR – Stadion Višnjik. Gledatelja: 50. Sutkinja: Jelena Pejković (Split). Strijelci: 0:1 Fujio (10-11 m), 1:1 Pestić (45+1), 1:2 Terawaki (45+3), 1:3Varga (71), 2:3 Pestić (88-11 m).

DONAT: Vidović, Kanjer, Alić, Matijević (61. Jokižć), Šarić (63.Silić), Serdar (33.Lača),, Pestić, Klapan, Bulum (63. Čavić), Andrić, Savčić. Trener: Željko Bakarić.

MEĐIMURJE/ČAKOVEC: Bartolić, Fuijo, Sedmak, Damjanović, Županić (60. Županić), Vujević (87. Katalenić), Fot, Škrlec (82. Tkalčec), Lewis, Varga, Terawaki. Trener: Ivan Dizdar.

Derbi začelje zasluženo „ide“ na stranu Čakovčanki. Na gostovanju u Zadru odigrale su odličnih 90 minuta i sada se uoči nastavka prvenstva „lakše diše“.

Već u 10. minuti iz opravdano suđenog kaznenog udarca Fujio je bila sigurna za rano vodstvo Čakovčanki.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena domaće su poravnale ishod, a Terawaki odmah iza toga postigla vodeći pogodak.

Dobrom taktikom i kontrolom igre Čakovčanke su pogotkom Varge iz slobodnog udarca u 71. minuti povećale vodstvo koje su domaće dvije minute pred kraj iz dvojbeno suđenog kaznenog udarca smanjile.

Za nešto više nije bilo vremena pa važni bodovi „putuju“ u Čakovec.