rukomet

PRVA RUKOMETNA LIGA Sjajne Zrinskice uvjerljivo pobijedile na gostovanju u Splitu

Čakovčanke su pobijedlile Split

ŽARK SPLIT – ZRINSKI 25:39 (12:18)

SPLIT – Sportska dvorana Gripe. Gledatelja: 50. Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar).

ŽARK SPLIT: Đolonga (1), Mustapić, Strugar (4), Budić (6), Crnjak, Pauk, Dvornik (1), Gašpić (10), Čukušić (3), Rakušić, Buzančić. Trener: Ivana Franolić.

ZRINSKI: Kozjak, Potočnjak, Balent, Balaško (2), Kosovac (12), Milošević (5), Gudelj (12), Cvitanović (2), Balić (4), Posavac (2), Blagus. Trener: Goran Mrđen.

Rutinska i očekivana pobjeda Čakovčanki gdje je jedino pitanje bilo s kojim će rezultatom i razlikom ista završiti.
Nakon dalekog puta na koji su Čakovčanke krenule na dan odigravanja utakmice, tijekom svih 60 minuta nije se osjetio umor, već nakon 30 minuta bilo je mnogo toga jasno oko pobjednika, Čakovčanke su taj dio susreta završile vodstvom 18:12.

U drugom, dijelu susreta zaigrale su još bolje i efikasnije, posebno raspoloženi „dvojac“ Gabrijela Gudelj najbolja igračica susreta i Kala Kosovac, domaće nisu mogle izdržati tempo utakmice i na kraju su morale sportski priznati i čestitati Čakovčankama na igri i zasluženoj i važnoj pobjedi. Odmah nakon utakmice daleki put i povratak u Čakovec, a tijekom puta već su počeli planovi za nedjelju kada u 17 sati u dvorani Aton Nedelišće ugošćuju Dalmatinku Ploče. I ovaj će puta susret prenositi kamere Sportske televizije.