OSVRT NA ODIGRANO 29. KOLO

1. MEĐIMURSKA LIGA Treća uzastopna pobjeda Jedinstva iz Gornjeg Mihaljevca, BSK uvjerljiv u derbiju

Sama završnica prvenstva 1. međimurske lige sve je bliže

Pet kola prije kraja prvenstva u 1. međimurskoj ligi vodi se velika utrka klubova koji će biti među prvih deset ekipa koje vodi u elitni međimurski razred. 29. prvenstveno kolo donijelo je 5 pobjeda domaćina te četiri gostiju dok je postignuto 44 pogodaka.

Graničar iz Kotoribe je ostvario treću uzastopnu pobjedu savladavši Omladinac iz Novog Sela Rok rezultatom 4:2. Brčić u 1. minuti iz kaznenog udarca dovodi domaćina u vodstvo, da bi u 15. rezultat poravnao Mikulaj. Horike minutu kasnije dovodi domaćina u novo vodstvo, dok Kos u 28. minuti rezultat povećava na 3:1. Novak u 66. minuti smanjuje na 3:2, a u 87. Golenja pogotkom potvrđuje pobjedu.

Pobjeda Graničara u Kotoribi

U derbiju začelja Sloga je u Orehovici pobijedila Croatiju rezultatom od 3:1. Vinković u 8. te Horvat u 38. donose gostu vodstvo od 2:0, da bi Dokleja autogolom u 65. minuti smanjio rezultat na 1:2, ali Vinković u 80. pogotkom potvrđuje ovu vrijednu pobjedu Sloge. U 68. minuti dosuđen je opravdano kazneni udarac za domaću ekipu kojeg domaća ekipa ne uspijeva realizirati. Naime, udarac s bijele točke domaćeg igrača Šafarića obranio je gostujući vratar Vurušić.

Bratstvo iz Savske Vesi je na krilima trostrukog strijelca Dalibora Frančića (16., 64., 74.) pobijedila Slogu iz Štrigove 3:2. Za goste strijelci su bili Ferlin u 70. te Šnofl u 90. minuti.

Pet golova u Savskoj Vesi

Centrometal je visoko pobijedio Trnavu u Goričanu 4:0. Treska u 18., Kocijan u 52., Mesec u 63. i Toma u 72. minuti bili su strijelci za goste. Težak poraz na svom terenu doživio je Polet koji je izgubio od Dubravčana 5:0. Klarić u 18. i 83., Kostelac u 25. i 58. te Jančijev u 88. bili su strijelci za goste.

Nedelišće je pobijedilo Međimurec 2:1. Vodeći pogodak postigao je Diego Armando u 6. minuti, da bi gosti poravnali preko Kirića u 43. minuti. Pogodak vrijedan pobjede postigao je Jurak sjajnim potezom iz voleja. Vodeći BSK je u Belici pogocima Malnara u 18. i 52., Hojskog u 40. i 67. , Lackovića u 62. te Šopalovića u 66. i 71. minuti pobijedio Podturen s čak 7:0.

Visoka pobjeda BSK-a u derbiju

Jedinstvo iz Gornjeg Mihaljevca je velikim preokretom pobjedila Bratstvo u Jurovcu 4:3. Domaćin je poveo 3:0 pogocima Turka, Radikovića i Padarića,da bi gosti pogocima Bubeka u 42., 47. te 53. iz kaznenog udarca poravnali rezultat na 3:3. Kvezić u 60. pogotkom donosi svojoj ekipi pobjedu.

Rezultati 29. kola: Graničar – Omladinac 4:2, Bratstvo (SV) – Sloga (Š) 3:2, Venera – Dinamo 2:1, Polet – Dubravčan 0:5, nedjelja: Croatia – Sloga (Č) 1:3, BSK – Podturen 7:0, Trnava – Centrometal 0:4, Bratstvo (J) – Jedinstvo 3:4, Nedelišće-Međimurec 2:1.