Košarka: Poraz Međimurja na otvaranju kvalifikacija

Međimurje je porazom 88:73 krenulo u kvalifikacije za A – 1 ligu. Konačni rezultat može sugerirati laku pobjedu dubravaša koji su do nje došli zasluženo, ali uz puno problema jer su odlični gosti iz Čakovca pokazali da će biti tvrdi orah u ovim kvalifikacijama.

Međimurje je u Dubravu došlo bez iskusnog Marija Novaka, a već samo start utakmice obilježile su ozljede Stipe Čubrića (Dubrava) i Gorana Fodora (Međimurje). I dok se Čubrić u nastavku ipak vratio u igru, Fodor nije mogao pomoći gostima koji su nakon startne prednosti Dubrave 8:2 brzo uhvatili priključak te preko pojačanja Dražena Klarića poveli 20:18 u 8. minuti. Prva četvrtina pripala je lavovima 28:26 uz 10 koševa Frane Čolaka.

Dubrava je uspijela preko Nikole Garme i Ozrena Mišića opet doći na 6 razlike (33:27), ali Miroslav Ljoljić i Matija Novak opet vraćaju goste na + 1 (41:40). Nešto bolju završnicu prvog poluvremena Dubrava koristi za + 4 (47:43) na isteku druge četvrtine.

U nastavak susreta lavovi ulaze s agresivnijom obranom, a Mišić razigrava Joška Garmu i već nakon pet minuta nastavka serijom 13:2 lavovi imaju 15 razlike (60:45). I opet su ponavlja crna rupa u igri Dubrave pa već do isteka treće četvrtine gosti preko Vedrana Biševca smanjuju na 6 razlike (64:58).

Susret su ipak prelomili Ozren Mišić (trica) te ponajbolji igrač utakmice Joško Garma pa je nakon koša Čolaka na semaforu zasvjetlilo 81:65 što je bila i najveća prednost žutih u ovom susretu.

Joško Garma je s 22 koša predvodio dubravaše. Čakovčane su predvodili Klarić (17) i Ljoljić (13). (www.kkdubrava.hr)

Međimurje u srijedu u 19:00 sati u dvorani 2. osnovne škole u Čakovcu dočekuje Crikvenicu.

DUBRAVA – MEĐIMURJE 88:73 (28:26, 19;:17, 17:15, 24:15)

ŠD Dubrava: Gledatelja 600.
Suci: Basarić (ST), Vulić (ZD), Blašković (KŽ)
DUBRAVA: Čubrić 4, Gazić, Samac 2, Mišić 13, Oršanić 4, Kraljić, N.Garma 8, J.Garma 22, Čolak 12, Semren, Bašljan 9, Prgomet 14.
MEĐIMURJE: N.Novak, Pustić, M.Novak 7, Rusak 2, Krajačić 5, Poljak 11, Fodor 5, Klarić 17, Biševac 5, Ljoljić 13, Jelenić, Mat.Novak 8.