Badminton: Brojna natjecanja BK Međimurje

Turnir kadeta

U u dvorani II. OŠ  u Čakovcu održan je 2. turnir MBL-a 2011/12 za  kadete i kadetkinje  U-15.

U konkurenciji kadeta drugu pobjedu ostvario je Filip Bel pobijedivši u finalu Linu Zadravca 2:0 ( 21:10,21:8) i tom pobjedom osigurao ukupni naslov.  Treće mjesto osvojo je Sebastian Krznarić pobjedivši Luku Grubića  2:1 (21:12, 16:21, 21:18 ). Peto mjesto osvojio je Borna Vadlja pobjedivši Nikšu Habuša 22:20. Poredak nakon 2. turnira (od 3): 1. Filip Bel  200b, 2. Lino Zadravec  160, 3. Sebastian Krznarić 130, 4. Luka Grubić 130, 5. Borna Vadlja 50 i 6. Nikša Habuš 45.

U konkurenciji kadetkinja nastupilo je 7 igračica, a uvjerljivu pobjedu ostvarila je Ela Trstenjak  pobijedivši u finalu  Barbaru Kancijan 2:0 (21:7, 21:8). Treće mjesto osvojila je Laura Horvat pobijedivši sestru Paulu 26:24. Peto mjesto osvojila je Lana  Matotek pobijedivši sestru Leonu 21:19 dok je sedmo mjesto osvojila Ana Toplek. Poredak nakon 2. turnira (od  ): 1. Barbara Kancijan 160 b, 2. Laura  Horvat 130, 3. Paula Horvat 130, 4. Ela Trstenjak 100, 5. Iva Novak 100, 6. Lana Matotek 95, 7. Leona Matotek 95, 8. Ana Toplek 41 i 9. Lucija Balent 41.

Ekipni hrvatski kup

U dvorani ETŠ-a Čakovec u organizaciji BK ”Međimurje” Čakovec održan je Ekipni Hrvatski kup 2011/12 Regije Sjever za seniore i seniorke.

Na turniru je nastupilo 8 muških to 6 ekipa domaćina i dvije ekipe BK “Koprivnica” podijeljenih u 2 skupine s kasnijim razigravanjem za mjesta. Nastupile su i 3 ženske ekipe našeg Kluba igrajući svaka sa svakom. Susret se sastojao od 4 pojedinačna meča i jednog parskog meča igrajući na jedan gem do 21. Ekipa se sastojala od minimalno 2 igrača do maksimalno 5.

U konkurenciji seniorki prvo mjesto osvojila je ekipa Međimurja I (u sastavu Jelena Novak, Lucija Zadravec i Ela Trstenjak) s dvije uvjerljive pobjede od 5:0, drugo mjesto osvojila je ekipa Međimurja II (u sastavu Iva Novak, Barbara Kancijan i Paula Horvat) s pobjedom i porazom dok je treće mjesto osvojila ekipa Međimurja III (u sastavu Laura Horvat, Lana i Leona Matotek te Ana Toplek ) s dva poraza.

U konkurenciji seniora nastupilo je 8 ekipa podijeljeno u dvije skupine.

Rezultati: SKUPINA  A: 1. kolo: MČ I : KC II 5:0, MČ II : MČ VI  5:0, 2. kolo: KC II : MČ VI 5:0, MČ I : MČ II 5:0, 3. kolo: MČ II : KC II 3:2, MČ VI : MČ I 0:5. Poredak skupina A: 1. MČ  I  6b, 2. MČ II  4, 3. KC II 2 i 4. MČ VI 0.

SKUPINA  B: 1. kolo: MČ III : KC I  4:1, MČ IV : MČ V  2:3, 2. kolo: KC I : MČ IV 4:1, MČ III : MČ V 5:0, 3. kolo: MČ V : KC I 1:4, MČ IV : MČ III 0:5. Poredak skupine B: 1. MČ III  6b, 2. KC I  4, 3. MČ V  2 I 4. MČ IV 0.

Polufinale: MČ I : KC I  3:0, MČ III : KC II 3:0

Za 7. mjesto: MČ IV (Filip Bel, Lino Zadravec, Luka Grubić, Sebastian Krznarić): MČ VI (Rajko Bel, Filip Vadlja, Dalibor Matotek)  3:1

Za 5. mjesto: KC II (Zvonimir Jambrušić, Petar Gazdek) : MČ V (Tomislav Grubić, Radovan Petrović, Damir Špiranec) 3:2

Za 3. mjesto : KC I (Neven Sitar, Goran Ferenčak) : MČ II (Damir Markuš, Goran Rožman )  3:2

FINALE : MČ I (Danijel Zadravec, Nikola Šoštarić, Matija Hranilović) : MČ III (Krešimir Koprivec, Matija Filo, Viktor Ružić)  3:0

Prvoplasirane ekipe u obje konkurencije plasirale su se na završnicu EHK-a 2011/12 za seniore  koje će se najvjerojatnije održati u Čakovcu 5. svibnja u organizasciji našeg kluba.

Turnir za veterane

Badmintonski klub “Međimurje” Čakovec je organizator i domaćin 2. Saveznog turnira HK-a 2011/12 za veterane. Turnir  će se održati u dvorani II. OŠ Čakovec, Trg pape Ivana Pavla II 1, Čakovec i to u nedjelju 25. ožujka 2012. od 9.00 do 15.00 sati.

Na turniru će nastupiti oko 40 najboljih veterana i veteranki iz cijele Hrvatske  u konkurenciji veterana +35 i +45 pojedinačno te muški i ženski  parovi, a među njima i naša veteranska +35 i +45  ekipa.