BADMINTON

BK MEĐIMURJE ČAKOVEC Odličan nastup seniora na SPH 2021, osvojene dvije medalje

SPH 2021 svečano je otvorio dopredsjednik BKMČ gospodin Tomislav Grubić

U nedjelju 12.9.2021. u Čakovcu u dvorani II.OŠ Čakovec u odličnoj organizaciji našeg kluba BK”Međimurje” Čakovec održano je 30. Seniorsko Prvenstvo Hrvatske 2021. Na SPH 2021 nastupilo je 40 najbolja igrača i igračica iz 7 klubova Hrvatske. Među njima uspješno je nastupila seniorska ekipa našeg Kluba pod vodstvom glavnih trenera Danijela Zadravca i Emilije Talan.

Voditelj natjecanja bio je naš Filip Mikolaj, vrhovni sudac Ivanka Pokorni iz Zagreba, a sudac Goran Miletić iz Zagreba. SPH 2021 svečano je otvorio dopredsjednik BKMČ gospodin Tomislav Grubić.

U konkurenciji seniora naslov državnog prvaka osvojio je Filip Špoljarec (MZ) pobjedivši u finalu klupskog kolegu Josipa Uglešića sa 2:0. Brončane medalje osvojili su: naš Borna Vadlja (MČ) i Luka Ban (MZ). Rezultati naših igrača: Luka Grubić, Ivan Grubić, Luka Črep i Filip Bel ispali u 1/8 .

U konkurenciji seniorki naslov državne prvakinje po prvi put osvojila je Jelena Buchberger ( VG ) pobjedivši u finalu Mateu Čiču (MZ ) sa 2:1. Brončane medalje osvojili su: Inga Sadaić i Dora Drvodelić ( MZ ). Rezultati naših igračica: Karmela Vadlja i Emilija Talan 1/8.

U konkurenciji muških parova naslov državnih prvaka osvojili su par Luka Ban / Filip Špolarec ( MZ ) pobjedivši u finalu naš par Luka Grubić / Borna Vadlja sa 2:0 ( 21:13, 21 :13 ).Brončane medalje osvojili su : Filip Antunović / Vito Buchberger ( VG ) i Dominik Doko / Filip Jagar (VG). Rezultati ostalih naših parova: Luka Vlahek / Matija Hranilović i Filip Bel / Danijel Zadravec ¼ te Ivan Grubić / Luka Črep 1/8.

U konkurenciji ženskih parova naslov državnih prvakinja osvojile su Katarina Galenić / Matea Čiča (MZ) pobjedivši u finalu par Dora Drvodelić / Dora Dragčević ( MZ/VG ) sa 2:0. Brončane medalje osvojili su: Inga Sadaić / Ira Martinuš (MZ ) i Luna Šaban / Iva Sulić ( MZ ). Naš par Emilija Talan / Ela Trstenjak ispali u ¼.

U konkurenciji mješovitih parova naslov državnih prvaka osvojili su par Luka Ban / Dora Drvodelić ( MZ ) pobjedivši u finalu klubske kolege par Josip Uglešić / Inga Sadaić ( MZ ) sa 2:0. Brončane medalje osvojili su : Filip Jagar / Dora Dragčević ( VG ) i Borna Car / Matea Čiča (MZ). Rezultati naših parova: Matija Hranilović / Emilija Talan ¼ i Borna Vadlja / Ela Trstenjak 1/8. Medalje i pehare na ceremoniji proglašenja SPH 2021 uručio je dopredsjednik BKMČ Tomislav Grubić.

Čestitke našem Borni na prvoj pojedinačnoj seniorskoj medalji u povijesti Kluba na SPH te isto Borni i Luki na prvoj srebrnoj i prvom finalu u povijesti Kluba na SPH. Osvajanjem srebrne medalje u paru Borna Vadlja i Luka Grubić ponovno su stekli IV kategoriju – vrsni sportaši po kriterijima HOO.

Sa 2 osvojene medalje ( srebro i bronca ) naš Klub je na 3.mjestu po broju medalja odmah iza BK”Medvedgrad 1998” i BK” V.Gorica “.Ove osvojene medalje su samo dokaz uspješnog rada u klubu te nastavak kontinuiranog osvajanja medalja na SPH te čestitke i trenerima i upravi kluba.

Klub zahvaljuje svojim sponzorima i pokroviteljima na pomoći u uspješnoj organizaciji SPH 2021 : generalni sponzor: Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori-donatori: Grubić zastupanje u osiguranju Čakovec, Vizija Nedelišće, Konplast Pušćine, Međimurske vode Čakovec, List Međimurje Čakovec, TEAM GRAĐENJE Čakovec , srebrni sponzori-donatori: Strojobravarski obrt Kolar Strahoninec, Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri Balog Strahoninec i Senko Štefanec te brončani sponzori-donatori: MCS Strahoninec, GO Studio P Nedelišće, Sitotisak Pomor Čakovec i Rampel Šenkovec. Generalni pokrovitelj : Grad Čakovec i pokrovitelji: II.OŠ Čakovec, ZSU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ.