Košarka: Čakovec blizu trećeg mjesta, počelo razigravanje za prvaka

Košarkaši Čakovca pobjedom protiv Mladosti iz Đurđevca blizu su trećeg mjesta na ljestvici, njihov plasman ovisit će ishodu utakmica protiv Ivanca i Bjelovara. Međimurje melje i dalje, do nove su pobjede došli na gostovanju kod Radnika u Križevcima. Rudar Cimper poražen je na gostovanju u Bjelovaru sa pola koša razlike i sa samo 9 igrača u sastavu.

ČAKOVEC-MLADOST 78-71 (23-26; 21-8; 22-22; 12-15)
ČAKOVEC: Horvat 2, Terek M. 2, Prprović 29, Terek D. 8, Kranjčec 23, Ganzer -, Juras (cap.) 0, Ostoja 12, Wrana 2, Feher -, Vehtersbah-Stojan -, Drk – Trener: Kovačić B.

Do nove pobjede je momčad Čakovca stigla zahvaljujući odličnoj drugoj četvrtini. Nakon što su uvijek nezgodni i uporni gosti iz Đurđevca dobili prvu četvrtinu sa 3 poena razlike, igrači Čakovca stisnuli su u obrani u prije spomenutoj, drugoj četvrtini i dozvolili gostima samo 8 postignutih poena dok su oni sami zabili 21 i na odmor otišli sa 10 poena razlike. Treća četvrtina je bila izjednačena sa dosta koševa sa obje strane, a kod Čakovca su prednjačili raspoloženi Prprović i Kranjčec. Nakon odigranih 30 minuta utakmice, Čakovec je i dalje imao +10. Pokušavala je Mladost u zadnjoj četvrtini stići Čakovec, ali nije išlo. Uspjeli su samo ublažiti poraz i vratiti se u Đurđevac sa -7. Odlični Prprović sa 29 i Kranjčec sa 23 koša najbolji u redovima Čakovca.

RADNIK-MEĐIMURJE 63-79 (13-27; 16-17; 22-17; 12-18)
MEĐIMURJE: Novak N. 8, Pustić L. 4, Jelenić G. 2, Miko D. 4, Krajačić D. 16, Jambrović P. -, Fodor G. 15, Kapelari A. -, Biševac V. 3, Novak Mar. (cap.) 25, Martinović D. -, Novak Mat. 2; TRENER: Šopar S.

Oslabljena je bila momčad Međimurja u Križevcima, igrali su bez prvog razigravača Maria Novaka-Mareka i centra Borisa Zaspana. Ipak, to nije predstavljalo problem, Nikola Novak dobro je zamjenio Novaka, a Međimurje je već nakon prve četvrtine imalo 14 poena prednosti. Drugu četvrtinu se vodila ravnopravnija borba, domaći su pružili dobar otpor i izgubili taj dio igre sa jednim košem razlike pa se tako na poluvrijeme otišlo sa 15 koševa razlike u korist novih prvaka lige. Malo opuštanje igrača Međimurja u trećoj četvrtini iskoristili su domaći koji su smanjili rezultat na dostižnih 10 koševa razlike uoči zadnje četvrtine. Posljednju četvrtinu je Međimurje odigralo puno bolje u obrani u kojoj su domaćim igračima dozvolili samo 12 postignutih poena. Završilo je na kraju sa uvjerljivih 16 koševa razlike. Mario Novak-Medo sa 25 koševa i Krajačić sa 16 najbolji u redovima Međimurja u dvadesetoj pobjedi iz isto toliko susreta.

BJELOVAR-RUDAR CIMPER 69-68 (21-26; 7-15; 27-14; 15-14)
RUDAR CIMPER: Varga 7, Hrkač 17, Korbelj -, Radiković 6, Novak -, Bedi 5, Tkalec 17, Bogdan 7, Srnec 9, TRENER: Damjanović B.

Otišao je Rudar Cimper na gostovanje u Bjelovar sa samo 9 igrača, za što ih očekuje kazna lige jer u sastavu mora biti najmanje 10 igrača. Falili su Dodlek, Frančić, Mikulaj, Cilar i junior Perčić, no nije smetalo i Rudar je odlično odigrao u prvom poluvremenu predvođen kapetanom Tkalecom. Imali su Rudari 13 poena prednosti na poluvremenu, ali sve su prosuli u trećoj četvrtini. Umjesto da na zonu gostiju probijaju u reket i igraju na centre gdje je Bjelovar najslabiji, gađale su se uporno i uporno trice, bezuspješno. Tako ih je Varga promašio čak 8, a Hrkač 7. Ipak, imali su igrači Rudara šansu za pobjedu, ali je junior Radiković promašio čisti zicer, njemu se lopta nakon šuta odbila u ruke i umjesto da normalno uhvati loptu i zabije zicer, on je loptu odbio rukama kao na odbojci i promašio. Previše mladi danas gledaju NBA ligu i kopiraju najveće zvijezde umjesto da normalno šutiraju na koš i pravilno dodaju lopte. Kod Rudar Cimpera najbolji dvojac Tkalec-Hrkač oba sa po 17 koševa.

Ostali rezultati 20. kola: Vindija-Petar Zrinski 94-83, Podravac-Grafičar 95-58, Ivančica-Koprivnica 99-87.

Parovi 21. kola: Ivančica-Čakovec, Koprivnica-Bjelovar, Rudar Cimper-Podravac, Grafičar-Vindija, Petar Zrinski-Radnik, Međimurje-Mladost.
C-1 LIGA

POČELO RAZIGRAVANJE

Počelo je razigravanje za prvaka i za poredak od 5. do 8. mjesta na ljestvici u C-1 ligi. Nakon 14 odigranih kola, momčadi su podijeljene u 2 skupine, momčadi od prvog do četvrtog mjesta na tablici razigravat će za prvaka lige, dok će momčadi plasirane od 5-8 mjesta razigravati za poredak od petog do osmog mjesta. Spomenimo i da se međusobni rezultati iz prijašnjih 14. kola prenose.

Do sada su odigrana 2 kola, a Međimurje Globetka jako je blizu naslova prvaka.
15. KOLO:

MEĐIMURJE GLOBETKA-DONJI KRALJEVEC 68-60 (21-10; 12-23; 14-15; 21-12)

Stigli su košarkaši iz Donjeg Kraljevca 11 poena zaostatka iz prve četvrtine i na poluvrijeme se otišlo sa poravnatim rezultatom 33-33. Treća četvrtina otišla je u korist Donjeg Kraljevca, a dobili su je sa 15-14. Posljednju četvrtinu igrači Međimurje Globetke odigrali su jako dobro i dobili taj dio igre sa 9 poena razlike te na kraju slavili sa 68-60. Vugrinec sa 24 poena i Levačić sa 17 predvodili pobjedike, kod poraženih koji su na utakmicu došli sa samo 7 igrača i bez najboljeg igrača Davida Ivanovića, Zrna 27 koševa, Ružić 12.

PRELOG-DUBRAVČAN 84-74 (22-17; 30-15; 11-26; 21-16)

Prelog je u prvom poluvremenu u potpunosti nadigrao Dubravčan i na poluvrijeme otišao sa visokih 20 poena razlike. Kako to obično biva, kod takve prednosti, slijedi malo opuštanje, što Dubravčan jako dobro koristi te treću četvrtinu dobiva sa 15 poena razlike, a utakmica je opet, skoro pa u egalu u posljednjih 10 minuta. Posljednju četvrtinu ipak je dobio Prelog sa 5 poena razlike za konačnu pobjedu 84-74. Prelog su predvodili Šarić sa 19 i Glavina sa 14 koševa, kod poraženog Dubravčana, Varga 22 koša, Međimurec 21.

MEĐIMURJE II – KOTORIBA72-63 (21-25; 16-15; 15-13; 20-10)

Kotoriba je kao i u puno utakmica do sada imala vodstvo do posljednje četvrtine, da bi se u potpunosti raspali u zadnjoj četvrtini. Imali su 4 poena prednosti nakon prve četvrtine, 3 na poluvremenu, 2 razlike nakon treće četvrtine, a onda su posljednju izgubili sa 20-10 i izgubili sa 9 poena razlike. Kod Međimurja II najbolji Kanižaj sa 16 koševa i Vurušić sa 12. Kod Kotoribe Franjo Zvošec sa 17 i Munka sa 12 poena.

MLADOST-NEDELIŠĆE 37-48 (8-18; 7-7; 19-16; 3-7)

Kao da se igrala rukometna utakmica, a ne košarkaška mogli bi reći dok pogledamo rezultat između Mladosti i Nedelišća. Igrači Mladosti u drugoj su četvrtini postigli 7 poena, a u posljednjoj, četvrtoj samo 3! Utakmica je završila u korist Nedelišća 48-37. Gospočić sa 22 i Šolja sa 17 poena predvodili Nedelišće, a njih dvojica zajedno postigli su 2 poena više nego cijela ekipa Mladosti. Kod Mladosti jedini vrijedan spomena Matija Terek sa 12 koševa.

16. KOLO:

D.KRALJEVEC-DUBRAVČAN 62-66 (23-18; 12-17; 11-17; 16-14)

Napetu i zanimljivu utakmicu u D.Kraljevcu, dobila je ekipa Dubravčana. Oni su nakon prvih 10 minuta zaostajali 5 poena razlike, do poluvremena su to poništili, a nakon treće četvrtine već su bili u vodstvu od 6 koševa razlike. Uporni domaćini pokušavali su preokrenuti rezultat u zadnjoj četvrtini, ali bezuspješno. Dubravčan je na kraju slavio sa 4 poena razlike, a do pobjede su ga predvodili Međimurec i Varga sa po 19 koševa. Kod poraženog domaćina, Ružić 19, Ivanović 17 koševa.

PRELOG-MEĐIMURJE-GLOBETKA 54-55 (20-7; 11-16; 15-9; 8-23)

Prelog je kao i u prošlom kolu protiv Dubravčana prosuo veliku prednost koju je imao, samo što su ovaj puta izgubili utakmicu, a vjerojatno i naslov prvaka. Imao je Prelog 13 poena prednosti nakon prve četvrtine, smanjila je Globetka do poluvremena na 8 poena zaostatka. Nakon treće, prednost Preloga bila je velikih 14 koševa razlike da bi sve to prosuli u posljednjih 10 minuta igre. Međimurje Globetka dobila je posljednju četvrtinu sa 15 koševa razlike i na kraju slavila pobjedu vrlo vjerojatno vrijednu naslova prvaka. Naime, do kraja je preostalo 4 kola, Prelog zaostaje za 2 pobjede, a Međimurje Globetka trebala bi izgubiti prvo od Preloga u uzvratu na svojem terenu, ali i još jednu utakmicu, a Prelogu bi trebale sve 4 pobjede do kraja.

KOTORIBA-NEDELIŠĆE 56-68 (11-26; 17-4; 14-17; 14-21)

Nova utakmica, novi poraz Kotoribe, šesnaesti iz isto toliko utakmica. Nedelišće je već nakon prve četvrtine imalo 15 poena razlike, no pribrali su se domaći u drugoj četvrtini i dobili je sa 17-4! Tako je na poluvremenu bilo samo 2 poena razlike za Nedelišće. Nakon treće povisili su igrači Nedelišća na 5 poena razlike, a na krilima nezaustavljivog Gospočića došli su do pobjede od 12 poena razlike. Gospočić sa 36 poena najbolji kod Nedelišća, Šolja je dodao 16. Zvošec Franjo sa 19 koševa najbolji kod Kotoribe.

MEĐIMURJE II-MLADOST 70-75 (11-17; 16-19; 25-20; 18-19)

Dvoboj dvije mlade momčadi dobila je ona malo starija i iskusnija, Mladost. Imala je Mladost 9 poena prednosti na poluvremenu, smanjilo je Međimurje II na 4 poena zaostatka, a u posljednjoj se četvrtini vodila izjednačena borba, ali na kraju ipak pobjeda Mladosti od 5 poena razlike. Drk 18 poena, Fečkeš 16 kod pobjednika. Kod Međimurja II, Rusak 19 poena.