Pobjeda odbojkaša Centrometala, kuglačima Željezničara gradski derbi

U 18. kolu 1. odbojkaške lige odigran je samo jedan susret i to onaj u kojem je u Nedelišću Centrometal savladao Sisak 3:1. Prvi set dobila je naša ekipa 25:21, u drugom setu Sisak dobiva na razliku 28:26. Iduća dva dobiva Centrometal 25:21 i 25:22 za pobjedu 3:1.

Našoj ekipi ovo je deseta pobjeda u sedamnaest susreta. Na tablici su 6. s 27 bodova. I u idućem kolu slijedi domaća utakmica kada će u Nedelišću gostovati Zadar koji je 10. na tablici sa 17 bodova.

U 15. kolu druge kuglačke lige imali smo gradski derbi u kojemu je Željezničar u neizvjesnom susretu bio bolji od Čakovca 5:3. U čunjevima je bilo 3351:3320 za Željezničar, a u setovima 11.5:12.5 za Čakovec. Kod Željezničara Predrag Turk je srušio 562 čunja, Ivica Punčikar 589, Bojan Košak 556, Bojan Plevnjak 586, Nikola Turk 517 i Denis Košak 541.

Kod Čakovca Nebojša Žnidarić srušio je 553 čunja, Mladen Grašić 535, Ivan Pigac 557, Zvonimir Plevnjak 565, Zlatko Turk 574 i Mladen Kancijan 536. Željezničar u 15 kola ima 11 pobjeda i 4 poraza i s 22 boda je u borbi za drugu poziciju.

Čakovec za sada ima učinak od osam pobjeda, jednog remija i pet poraza. Sa 17 bodova drže 6. poziciju, a kada odigraju zaostali susret s posljednjim Graničar Picokom mogu do pete pozicije koju drži sisački Zanatlija s bodom više.

OKM CENTROMETAL – OK SISAK 3:1 (25:21, 26:28, 25:21, 25:22)

Dvorana SGC Aton, gledatelja 60
Suci: Hranić, Humski (oba Zagreb)

Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Makarov, Vabec, Križanović,
Harambašić, Todorović, T.Posavec, M.Posavec, Gotal, Petran (trener
Kirić)

Sisak: Vakufac, Pavičić, Tepavac, A.Kostelac, Duraković, Komosar,
Alihodžić, F.Kostelac, Sofilić, Pelin (trener Božičević)

Odlična odbojkaška predstava u Nedelišću. Odbojkaši Centrometala svladali su favorizirane goste iz Siska i u drugom susretu u ovom prvenstvu, te osvojili važna tri boda koji ih zadržavaju na šestom mjestu prvenstvene ljestvice.

Zanimljivo je da Sisak u 17 kola prvenstva ima svega tri poraza, ali od toga čak dva od Centrometala. Na početku prvog seta Sisak je poveo 8:5. Centrometal preokreće i pri put vodi kod 11:10. Nakon toga momčadi se izmjenjuju u vodstvu sve do 21:21. Tada na servis Todorovića domaći rade seriju i dobivaju prvi set sa 25:21. Drugi set slična priča. Igra se poen na poen, ali stalno Sisak ima prednost od najviše dva poena.

Imao je Centrometal par prilika da povede, ali je uglavnom u tim trenucima grješio na servisu. Ipak, pri kraju seta Centrometal prvi put vodi 22:21. Nakon time-outa Gotal grješi na servisu, te potom domaći ne hvataju servis. Tada nervozni Gotal napucava loptu u strop dvorane, dobiva žuti karton i gosti odlaze na velikih 24:22.

Te dvije set lopte nisu iskoristili, a i nakon toga stalno Sišćani imaju prednost da bi iskoristili petu set loptu za 28:26. Nije to pokolebalo domaće, te ulaze u treći set vodstvom 8:5. Sisak preokreće na 9:10, ali zatim Centrometal igra mnogo bolje i stječe prednost od četiri poena. Tu prednost zadržava do kraja seta koji osvajaju 25:21.

Ista priča u četvrtom setu. Centrometal je bolji i od početka vodi. Kod rezultata 13:9 ozljedio se gostujući igrač Sofilić, ali to kao da je potakmulo goste na bolju igru i Sišćani preokreću na 14:15. Nije to trajalo dugo. Mali zastoj Centrometal brzo ispravlja, te na krilima Pere Križanovića osvaja set sa 25:22. U domaćoj momčadi odlična igra svih igrača, ali istakli su se ponajviše Križanović i Tomica Posavec. U narednom kolu Centrometal je opet domaćin. U subotu 18. veljače u dvorani SGC Aton sa početkom u 18:00 dočekuju Zadar. (J.K.)