Rukometaši Međimurja u novom porazu primili 42 gola!

U nastavku rukometne Premijer lige RK Međimurje je gostovalo kod Dubrave i poraženo je 42:33. Čakovčani su do 17. minute imali minimalan zaostatak 12:11. U 20. minuti Dubrava vodi 15:12. Golovima Peteka i Miševića Međimurje je na 15:14. Do kraja prvog dijela igralo se gol za gol i poluvrijeme završava 21:19 za Dubravu.

U prvom dijelu naši su se solidno držali, ali su potpuno pali u nastavku. U 40. minuti Zagrepčani već imaju pet golova viška kod rezultata 27:22. Vratar Dubrave Igor Totić u tim je minutama nanizao nekoliko obrana.

U 47. minuti rezultat je bio 33:26 što dovoljno govori o velikoj poroznosti čakovečkog obrambenog reda.

Većina ekipa u cijelom susretu prima oko 30 golova ili manje, a na žalost čakovečka ekipa tu kvotu ispuni petnaestak minuta prije kraja. Primjerice susret Buzeta i Siscie završio je 18:26, a Bjelovar je bio bolji od Poreča 30:20. Četiri minute prije kraja Dubrava ima okruglih deset golova viška 39:29 i 40:30. Na kraju susret završava 42:33.

U čakovečkom sastavu najefikasniji su bili Marko Petek s 9 golova, Igor Krajner i Neven Martinčević zabili su po 6 golova, Nino Kovačić 5, Dominik Mišević i Marinero Martinjak 3 te Petar Sklepić 1 gol. Vratar Matija Matučec zaustavio je 5 lopti, a Benjamin Kovačević 3.

U idućem kolu u Čakovcu gostuje Bjelovar.