BADMINTON

PRVENSTVO HRVATSKE Devet medalja poletaraca i juniore BK Međimurje

U subotu u dvorani II. OŠ Čakovec u organizaciji Bamintonskog kluba Međimurje Čakovec održano je Prvenstvo Hrvatske 2019. za poletarce u-11 i juniore u-19.

Na PH je nastupilo 26 poletaraca iz 9 klubova i 31 junior iz 8 klubova, a među njima uspješno ekipa poletaraca i  juniora našeg kluba pod vodstvom trenera Tomislava Grubića i Danijela Zadravca te pomoćnog trenera Filipa Vadlje. Voditelji natjecanja bio je naš Filip Mikolaj, vrhovna sutkinja Ivanka Pokorni iz Zagreba, a suci Goran Miletić iz Zagreba, Lucija Zadravec iz Čakovca i sudački kandidati Luka Grubić i Filip Bel iz Čakovca. PH 2019. za poletarce i juniore svečano je otvorio dogradonačelnik Grada Čakovca Zoran Vidović.

U konkurenciji poletaraca dječaka u-11 naslov prvaka Hrvatske i zlatnu medalju osvojio je Lovro Matovina (KC) pobijedivši u finalu našeg Juraja Majnarića (MČ) 2:0. Brončanu medalju osvojio je naš Edo Đurkas (MČ).  Poredak ostalih naših: Sebastian Sedlar ¼.
U konkurenciji poletarki djevojčica u11 naslov je osvojila Marta Dvornik (Split). Poredak naših: Lara Bel i Anabela Bel 1/8.

U konkurenciji parova poletaraca u-11 naslov prvaka i zlatnu medalju osvojio je naš  Edo Đurkas s Lovrom Matovinom iz Koprivnice pobijedivši u finalu naše Juraja Majnarića i Sebastiana Sedlara 2:0.

U konkurenciji parova poletarki u11 naslov prvaka osvojio je par Marta Dvornik / Maja Pranić  (MZ/Split), a naš par najmlađe sudionice PH sestre Anabela i Lara Bel osvojile su brončanu medalju.

U konkurenciji juniora u19 prvak je postao Luka Ban (MZ), a naš igrač Borna Vadlja osvojio je brončanu medalju. Poredak ostalih naših: Luka Črep i Ivan Grubić ¼, Filip Knežević, Dino Blažić i Josip Đeri 1/8.
U konkurenciji juniorki u19 prvakinja je postala Inga Sadaić (MZ). U konkurenciji parova juniora u19 prvaci su postali naš Borna Vadlja i Zagrepčanin Borna Car (M ) pobijedivši u finalu par Luka Ban / Ivor Zekan (MZ) 2:0. Brončanu medalju osvojio je i naš par Luka Črep / Ivan Grubić.
U konkurenciji parova juniorki u19 prvakinje su postale Inga Sadaić / Ira Martinuš (MZ). U konkurenciji mješovitih parova juniora u19 naslov prvaka osvojili su Luka Ban / Inga Sadaić (MZ). Brončanu medalju osvojio je i naš  Borna Vadlja sa Zagrepčankom Irom Martinuš (MZ). Poredak ostalih naših: Luka Črep / Anja Matovina (KC) 1/8 .
Čestitamo svim našim igračima na osvojenim medaljama. Osvojene medalje su dokaz uspješnog i kvalitetnog rada s mladima,  gdje su nastavili ovogodišnji niz osvajanja  medalja na svim PH 2019. te ukupno osvojili rekordnih  33  (2018. 32 medalje) medalja (seniori 3 bronce  i ekipno bronca, veterani  3 zlata, 3 srebra  i 7 bronci,  kadeti u15     bronca,  mlađi kadeti  2 srebra  i bronca, mlađi juniori  zlato  i 2 bronce, poletarci  zlato, 2 srebra i 2 bronce i juniori  zlato i 3 bronce).
Klub zahvaljuje svojim sponzorima i pokroviteljima  na pomoći u uspješnoj organizaciji PH:  generalni sponzor: Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori: Grubić zastupanje u osiguranju Čakovec, Vizija Nedelišće, Konplast Pušćine, Međimurske vode Čakovec, List Međimurje Čakovec, Eko Međimurje Šenkovec ,  srebrni sponzori: PPM Čakovec, GO Studio P Nedelišće, MCS Strahoninec, Strojobravarski obrt Kolar Strahoninec, HAZ projekt Čakovec i Senko Štefanec  te brončani sponzori:  Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri  Balog Strahoninec, Sitotisak Pomor Čakovec, LEPI DEČKI BREWERY Čakovec, Pizzeria Šut Nedelišće i Rampel Šenkovec. Generalni pokrovitelj: Grad Čakovec i pokrovitelji: II.OŠ Čakovec,  ZŠU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ.