Rukomet: Međimurje tako blizu, a tako daleko

U 3. kolu rukometne Premijer lige Međimurje je na svom parketu poraženo od Dubrave 29:31. Susret s puno oscilacija dobila je ekipa koja je odigrala mirniju završnicu.

Čakovčani dobro otvaraju susret i u 12. minuti vode 9:5. No već u 23. minuti Dubrava vodi 13:15. Poluvrijeme završava 17:17. U drugom dijelu igra so gol za gol, ni jedna ekipa nije imala veću prednost od dva gola razlike. Čakovčani su u 40. minuti imali 22:20. Četiri gola za redom zabija Dubrava i već je 22:24. U 50. minuti je 26:26, u 56. 28:28. Zovko i Pipinić zabijaju za Dubravu koja ima 28:30.

Krajner smanjuje na 29:30. Međimurje ne koristi svoju prigodu da poravna rezultat, s druge strane zabija Stojsavljević i bodovi odlaze put Zagreba pobjedom 31:29. Ostaje žal jer su domaći dečki zaista dali sve od sebe, a opet su ostali kratkih rukava. Bez vanjske linije je teško dobiti susret, a Čakovčani tu uopće nisu bili raspoloženi.

Gol Međimurja za 25:24

Gol Dubrave za konačnih 31:29

Alan Belko: ”Moja ekipa daje svoj maksimum. Dječje pogreške i nevjerojatne greške plod su mladih godina, to su dečki od 17 – 18 godina. Nedostaje nam vanjski udarac. Svi su nas pročitali i postavljaju nam zonu 6 – 0. Probao sam sve zamjenama, nismo mogli probiti takvu obranu samo preko krila i nešto malo kroz sredinu. Radimo dalje, izgubili smo što smo možda imali u rukama da smo pametnije odigrali u završetku. Ogromne su oscilacije u igri tih mladih dječaka. Ja sam rekao od početka mi možda nemamo kvalitetu, ali srce ostavljamo na terenu. Možda moramo još žešće igrati da gosti ne prođu magičnu brojku od 30. U Bjelovaru ćemo pokušati ovo popraviti, nama je svejedno gdje igramo, pristup je uvijek isti. ”

U Čakovec je prije dva dana došao novi mladi vratar Matija Matučec koji je imao 11 obrana. Kovačević i Logožar bez i jedne obrane.

Krajner je zabio 9 golova, Budiša 7, Varga 5, Zadravec 4, Mišević 3 i Petek 1. S druge strane Zirdum, Stojsavljević i Hadrović zabili su po pet golova. U idućem kolu slijedi gostovanje kod Bjelovara.

U 1. kolu 2. HRL Sjever za žene Zrinski iz Čakovca slavio je u Vukovaru 30:20. U 3. HRL Sjever za žene Čakovec je u 1. kolu poražen kod kuće od druge ekipe TVIN Trgocentra 25:37 (10:18), a u istom rangu rukometaši Info Stara u 2. kolu izgubili su od Garešnice 25:35 (11:15).