Zoran Lesjak zabio za Maribor

Treći gol u devetom prvenstvenom kolu, ujedno svoj prvi za Maribor, u koji je stigao iz Nafte, zabio je za 1:1 u nedjeljnoj utakmici slovenske lige protiv Luke Koper hrvatski vezni igrač Zoran Lesjak iz Mačkovca. Lesjak je posljednji dan prijelaznog roka potpisao za Maribor u kojem odlične partije pruža Dejan Mezga iz Brezja.

Maribor je gubio od 18. minute, ali samo osam minuta nakon vodstva Luke Koper u kaznenom prostoru lijevicom u desni kut pogađa Lesjak i tako ostaje do poluvremena. Utakmica je završila 2:2, a Lesjak je osim gola zaradio i žuti karton u 38. minuti utakmice.

Lesjak je u prethodnom kolu protiv CM Celja upisao premijerni nastup i igrao do 55. minute, a već je u svojoj drugoj utakmici u ljubičastom dresu zabio svoj prvi gol! U toj utakmici, Dejan Mezga je zabio dva pogotka.

Na terenu je ostao cijelu utakmicu, dok je Mezga odmarao.

Maribor se trenutno nalazi na prvom mjestu slovenske lige sa 20 bodova, tri više od Olimpije i pet bodova više od Domžala.