KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA U Dunjkovcu – Pretetincu teže stradao igrač Nedeljanca, poraz Omladinca Novo Selo Rok

U nedjeljnom popodnevnom terminu u 4. nogometnoj ligi u 1. kolu Međimurec je igrao kod kuće, a Omladinac Novo Selo Rok u gostima.

U susretu u Dunjkovcu – Pretetincu Međimurec je bio bolji protiv Nedeljanca 3:2. Susret je produljen zbog duljeg prekida početkom drugog dijela kada je u sudaru glavama teže stradao gostujući igrač pa je bila potreban i intervencija hitne. Igraču želimo što brži oporavak.

Delegat je zapisao: ‘U vremenu od 49. do 66. minute bio prekid poradi ozljede glave gostujućeg igrača br, 10, isti odvezen s hitnom medicinskom pomoći, a domaći igrač br. 15 napušta igru poradi ozljede glave. U 73. minuti gostujući igrač br. 20 nije realizirao kazneni udarac, golman odbija loptu.’

Što se tiče susreta poluvrijeme je bilo 1:0. Međimurec je u nastavku poveo 2:0 pa su gosti smanjili na 2:1. Domaćin povećava prednost na 3:1 pa gosti opet smanjuju na 3:2 i taj rezultat ostaje kao konačan.

Omladinac iz Novo Sela Rok je gostovao kod Jalžabeta i poražen je 4:1. domaćin je dobio prvo poluvrijeme 1:0.

4. NL skupina Čakovec – Varaždin, 1. kolo: subota Dinamo Palovec – Mladost Sveta Marija 0:0, Nedelišće – Dinamo Domašinec 3:2, Mladost Komet – Zelengaj 2:2, Bednja – Dubravka-Zagorac 1:0, nedjelja Sloga Čakovec – Ivančica 2:5, Međimurec – Nedeljanec 3:2, Jalžabet – Omladinac (NSR) 4:1.

1. ŽNL: Samo Jedinstvu (GM) gostujući bodovi

U Jurovcu su Bratstvo i Trnovec odigrali 2:2. Poluvrijeme je bilo 1:0, a gosti su nakon desetak minuta ostali bez vratara. No u drugom dijelu preokret na 1:2 pa domaćin ipak postiže još jedan gol za konačnih 2:2. Jedino gostujuće slavlje bilo je u Oporovcu gdje je Galeb poražen od Jedinstva (GM) 1:2.

Beličanci su bili uvjerljivi domaćini

U ostalim susretima pobjede domaćina. Trnava je bila bolja od Naprijeda 3:1 kao i Spartak od Kraljevčana 3:1. Minimalna slavlja ubilježili su Graničar (K) protiv Centrometala 2:1 kao i Dubravčan protiv Poleta (P) 3:2. Najuvjerljiviji je bio BSK koji je sa 6:1 ispratio Slogu (Š).

1. ŽNL, 2. kolo: subota Podturen – Hodošan 0:3, nedjelja Bratstvo Jurovec – Trnovec 2:2, Trnava – Naprijed 3:1, Spartak – Kraljevčan 38 3:1, Graničar (K) – Centometal 2:1, Galeb – Jedinstvo (GM) 1:2, Dubravčan – Polet (P) 3:2, BSK – Sloga (Š) 6:1.

2. ŽNL – skupina A: Petarda u Preseki, tri susreta završila 1:1

U sedam nedjeljnih susreta četiri domaće pobjeda i tri remija s time da su sva tri završila 1:1. Tim rezultatom završili su Croatia i Draškovec, Borac (DH) i Mladost (I) te ČSK i Radnički.

Jadran je upisao minimalnu domaću pobjedu

Jadran je pobijedio Mladost (D) 2:1, Vidovačn je bio bolji od Borca (T) 4:1, najefikasnije je bilo u Donjem Mihaljevcu gdje je Drava bila bolja od Budućnosti (P) 5:3, a najuvjerljiviji domaćin je bio u Preseki gdje je Bratstvo porazilo Međimurje-Čakovec 5:1.

2. ŽNL – skupina A, 2. kolo: nedjelja Jadran – Mladost (D) 2:1, Croatia – Draškovec 1:1, Vidovčan – Borac PMP 4:1, Drava (DM) – Budućnost (P) 5:3, Bratstvo (P) – NŠ Međimurje-Čakovec 5:1, Borac (DH) – Mladost (I) 1:1, ČSK – Radnički 1:1, Omladinac (DS) slobodan.

2. ŽNL – skupina B: Plavi slavili u Miklavcu

U šest nedjeljnih susreta jedina gostujuća pobjeda bila je u Miklavcu gdje je Budućnost poražena od Plavih 2:3. Sokol i Pobjeda podijelili su bodove završivši 2:2. U susjedskom derbiju Mali Mihaljevec je lako pobijedio Hajduk (B) 6:1.

Tri gola za tri boda Mihovljančana

Sloboda (M) je bila bolja od Omladinca (M) 3:1. Strahoninec je slavio protiv Hajduka (Š) 3:2. Uspješan domaćin bila je i Venera koja je pobijedila Slobodu (S) 3:1.

2. ŽNL – skupina B, 3. kolo: subota Donji Koncovčak – Mura 1:0, Vučetinec – Zasadbreg 77 2:1, nedjelja Mali Mihaljevec – Hajduk (B) 6:1, Sloboda (M) – Omladinac (M) 3:1, Strahoninec – Hajduk (Š) 3:2, Sokol – Pobjeda 2:2,Venera PMP – Sloboda (S) 3:2, Budućnost (M) – Plavi 2:3, Bratstvo (SV) slobodno.

3. ŽNL: Jedna trinaestica i dvije osmice

Raspucani su bili u ovom kolu trećeligaši. Torpedo je bio bolji od Paraga 13:1. Pale su i dvije osmice. Jedinstvo (NSnD) je pobijedilo Mladost (S) 8:2, a Dinamo (Ž) je stradao od Otoka 2:8.

S tri gola do tri boda u Sivici je došla Dubrava koja je pobijedila Graničara (N) 3:0.

3. ŽNL, 2. kolo: subota Napredak – Drava (K) 0:3, nedjelja Dinamo (Ž) – Otok 2:8, Jedinstvo (NSD) – Mladost (S) 8:2, Parag – Torpedo 1:13, Dubrava – Graničar (N) 3:0.